Trešdien, 1.jūnijā, Bauskas Kultūras centrā norisinājās bērnu teātra festivāls “Reiz bija…”, kuru organizēja Bauskas bērnu bibliotēka.
“Sākotnēji bija doma, ka mēs popularizēsim latviešu tautas pasakas, taču aiz šiem skaistajiem ievadvārdiem var slēpties jebkura bērnu atveidota izrāde. Par šī festivāla simbolu mēs izvēlējamies Ežuli no novadnieka Plūdoņa poēmas “Eža kažociņš”, jo arī viņš bija kā aktieris un režisors savam lielajam cūku ganāmpulkam,” stāsta Bauskas bērnu bibliotēkas vadītāja Sarmīte Zandere.
Viņa atklāja, ka festivālā piedalījās trīs kolektīvi no Iecavas vidusskolas, kurus vada Valda Karnīte un Dace Greiža. 2.klases bērni rādīja latviešu tautas pasaku “Lapsas kamaniņas”, kuri teātra mākslu tikko sāk iepazīt un uztver to kā rotaļu. Savukārt 5. un 6. klašu bērni jau jutās daudz drošāk un viņu rādītās izrādes “Sprīdītis” un “Sadancotās kurpes” bija pilnas ar interesantiem mākslinieciskiem risinājumiem.
Gailīšu bibliotekāre un arī režisore Ilga Pētersone ar teātra grupu “Kastanīši” no Uzvaras pamatskolas spēlēja Hermaņa Paukša lugu “Pankūku feja” un Ināras Šteinbergas lugu “Maināmies?”. Interesants un atraisīts tēlojums bija Enijai Mežsargai, kura atveidoja ļauno burvi “Rijkovari”. “Kastanīši” pagājušajā vasarā piedalījās teātra festivālā “Vezumiņš” Gailīšu pagastā, kas saliedēja bērnus un deva drosmi uzstāties arī Bauskā.
Teātra grupa no Iecavas pamatskolas piedalījās ar latviešu tautas pasakas izrādi “Par rāceni”. Grupas skolotāja un režisore Lilita Gārbena bija izveidojusi mūsdienīgu un aizraujošu pasakas atveidojumu, iesaistot tajā arī skatītājus no zāles. Bērni savas lomas atveidoja no visas sirds un ar prieku.
Festivāla jaunākie dalībnieki bija teātra grupa “Ancīši” no Bauskas Valsts ģimnāzijas 1.b klases, kurus vadīja skolotāja un režisore Anita Feldmane. “Jauni, zaļi, dzirkstoši, draudzīgi un jūsmīgi, to visu varēja manīt viņu atveidotajās Dairas Liepiņas izrādēs “Lieldienas! Lieldienas!” un “Nerātnās skudriņas”. Burvīgās Skudriņas, amizantais Gliemezītis un citi izrādes varoņi ar savu tēlojumu aizrāva ikvienu skatītāju,” stāsta S. Zandere.
Festivāla noslēgumā ar savu pieredzi un padomiem dalījās scenārists un režisors Kārlis Anitens interesantā un aizraujošā nodarbībā.
S. Zandere norādīja, ka Bauskas Bērnu bibliotēka ar šo pasākumu radīja iespēju pilnveidot kolektīvu mākslinieciskā līmeņa izaugsmi un sekmēja pieredzes apmaiņu dažādu bērnu un jauniešu kolektīvu starpā.
“ Jebkura veida radošā pašizpausme, kuru pamatā ir grāmata ar lugām, ar dažādiem padomiem par teātra spēli, ir kā pievienotā vērtība bibliotēkas darbam ar bērniem un jauniešiem,” paziņo S. Zandere.
Reklāma