Smiltenē 2. augustā notika šī gada «SEB MTB» maratona piektais posms. Sacīkstēs startēja sportisti no Bauskas un Iecavas novada.
Vairāki velosipēdisti piedalījās arī izturības sacīkstēs, kas pirms nedēļas notika Ogres Zilajos kalnos.
Izturības sacīkstes ar MTB jeb kalnu divriteņiem notika divās grupās pēc laika – 12 un 24 stundas. 12 stundu sacīkstēs piedalījās divi baušķenieki, soloklasē izcīnot godalgotas vietas.
No braucamā nenokāpj
«Iepriekš startējām Talsu komandā «Grandiozs», izcīnot pirmo vietu. Jāatzīst gan, ka arī šogad bez mums viņiem uzvara. Tomēr nolēmām izmēģināt spēkus individuālajā distancē,» stāsta Jānis Dzīvītis, kurš 12 stundu braucienā guva trešo vietu. Otrais bija Juris Lagzdiņš.
J. Dzīvītis kopumā pieveica 66 kilometrus, J. Lagzdiņš – 77 kilometrus. «Aplis bija 11 kilometri, braucot bezceļa apstākļos – pa lauku, pa meža takām. Sacensības sākās pulksten astoņos vakarā un beidzās deviņos no rīta – braukt vajadzēja arī pa tumsu,» stāsta J. Dzīvītis. Pauzes katrs ņēmis tik, cik jutis, ka nepieciešams. Sacīkšu laikā pamazām esot krājies nogurums – pirmo apli veicis 40 minūtēs, bet pēdējo jau tikai stundā.
Vislielākā izturība esot bijusi lietuviešu sportistiem, no kuriem daudzi piedalās Pasaules čempionātā izturības braucienā. Kā uzsēdušies uz velosipēda, tā diennakts riteņa mugurā. Taisnē tik komandas biedri pasnieguši ūdeni, un sportisti braukuši tālāk. J. Dzīvītis uzsver, ka daudzi braucēji ir bijušie sportisti izturības veidos – triatlonā un līdzīgās sacīkstēs. Kopā izturības braucienā piedalījušies ap 150 sportistu.
Izturības brauciena pasākumu vadīja codietis Kaspars Brazovskis. Viņš pastāstīja, ka pats arī trasi izmēģinājis, nobraucot trīs apļus.
Startē komandā
«SEB MTB» maratona piektajā posmā labākais no mūsu velosipēdistiem – īslīcietis Toms Lauks – šogad piedalās sacensību spēcīgākajā grupā komandā «Tandēms/EthicSport». Pagaidām piecu posmu kopvērtējumā viņam 18. rezultāts.
Tautas grupā jeb «Virši-A» distancē baušķenieki startē komandā «Sporta centrs «Mēmele» Bauska», kas piecu posmu kopvērtējumā atrodas 48. vietā. «Iecavas» vienībā Smiltenes posmā piedalījās divi dalībnieki, un iecavnieki pašlaik neatrodas kopējā komandu vērtējumā.
Būs jauns brauciens
Lai arī pēdējā laikā komandām ir pašvaldību atbalsts, tomēr pārsvarā riteņbraucēji startē tikai sava prieka pēc, kas reizēm izmaksā diezgan dārgi. J. Dzīvītis atzīst, ka vienās sacīkstēs parasti ar simt eiro ir jārēķinās. Turklāt tās ir tikai sacensību izmaksas, arī velosipēds jāuztur tehniskā kārtībā, ik pa brīdim jāpērk jauns. Turklāt Bauskā šī sporta veida attīstību kavē arī tas, ka treniņiem nav labvēlīgu vietu. Pats iecienījis Vecsaules silu, bet tur nav pakalnu, kas parasti ir trasē šādās sacīkstēs.
Codietis Kaspars Brazovskis cer ar dažādām aktivitātēm veicināt riteņbraukšanas attīstību Bauskā. Viņš plāno 13. augustā rīkot bezmaksas riteņbraukšanas sacīkstes visiem interesentiem ar aizraujošām balvām, turklāt visiem pieejamā distancē – no Bauskas uz Mežotni un atpakaļ. Iesniegums par sacensību rīkošanu ir iesniegts Bauskas novada domē. Sacīkšu organizēšanā iesaistīti arī citi Bauskas novada sporta dzīves atbalstītāji.
UZZIŅAI
«SEB MTB» maratona piektā posma rezultāti
«Skandi Motors» distance:
31. vieta – Toms Lauks, komanda «Tandēms/EthicSport».
Piedalījās 142 dalībnieki.
«Virši-A» distance:
komanda «Sporta centrs «Mēmele» Bauska»: 143. vieta – Jānis Mičulis, 596. vieta – Kaspars Brazovskis, 603. vieta –
Deniss Macevičs;
komanda «Iecava»: 420. vieta – Mārtiņš Dravnieks, 675. vieta – Atis Casno.
Kopumā sacīkstēs piedalījās 1078 dalībnieki.
Avots: velo.lv.
