Svētdiena, 7. decembris
Antonija, Anta, Dzirkstīte
weather-icon
+2° C, vējš 3.06 m/s, D-DA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Būvnieki aktivizē sadarbību ar zemniekiem

SIA «Būve 100» darbu apjoms pagājušajā gadā palielinājās savās mājās – Bauskas rajonā.

SIA “Būve 100” darbu apjoms pagājušajā gadā palielinājās savās mājās – Bauskas rajonā. Arī šis gads sācies cerīgi – gan iesāktais, gan jaunie objekti uzņēmumam ļaus efektīvāk izmantot darbaspēku.
Ziemas mēnešos darba darītāju skaits ir mazāks, bet celtniecības aktīvajā sezonā tas sasniedz pusotru simtu, saka sabiedrības direktors Valdis Bērziņš un pauž apņemšanos vēl plašāk iesaistīties Bauskas rajonā veicamajos būvdarbos. Viņaprāt, īpaši ar lauksaimniecību saistītos objektos izdevīgāk ir piesaistīt vietējos celtniekus. Pērn, piemēram, laba sadarbība bijusi ar Rundāles pagasta zemnieku saimniecību “Līdakas”, kur ekspluatācijā nodeva mūsdienīgu slaucamo govju fermu. Šajā gadā darbs būs vēl plašākā objektā, SIA “Lielmežotne” jāuzceļ mītne 300 govīm un “Būve 100” ir ģenerāluzņēmēja.
SIA “Lielmežotne” valdes loceklis Edgars Cielavs “Bauskas Dzīvei” skaidro, ka cenu aptaujā izdevīgākus nosacījumus piedāvājuši baušķenieki, tādēļ izšķīrušies par labu vietējo celtnieku, nevis divu citu, Jelgavas un Rīgas firmu, piesaistei. Pasūtītājs lēš, ka jaunbūves izmaksas varētu būt līdz 500 tūkstoš latu. “Lielmežotne” topošajā lopkopības kompleksā ieguldīs pašu naudu, tikai modernas kūtsmēslu krātuves būvei izmantos atbalstu, ko iespējams saņemt Eiropas Savienības prasībām atbilstošu standartu nodrošināšanai.
E. Cielavs teica, ka “Līdakās” ir apskatījis celtnieku veikumu, kur gan nav bijis tik vērienīga darba. Saskaņā ar līgumu SIA “Lielmežotne” objektam jābūt gatavam līdz šī gada beigām. Celtnieki sāks strādāt līdz ar pavasara atnākšanu un būvniecībai piemērotākiem apstākļiem.
SIA “Būve 100” direktors tehniskajos jautājumos Arnis Treibahs piemetina, ka uzņēmums laukos ir iesaistīts arī citu objektu, piemēram, sakņu pagraba, kautuves, tehnikas angāra, būvē. Secināts, ka zemniekiem nereti esot par maz zināšanu būvniecībā un ar to saistītos procesos, tādēļ “Būves 100” speciālisti var uzņemties arī projektu menedžēšanu.
Uzņēmuma vadība nosauca vēl vairākus objektus, kur strādā “Būve 100”. Tie ir gan mūspusē, gan arī Rīgā. Patlaban visinteresantākā esot “Stendera iebrauktuve” Ceraukstes pagastā, kur darbu noslēgums varētu būt aprīļa nogalē. Apjomīgs darbs ir arī akciju sabiedrības “Bauskas piens” jaunās rūpnīcas celtniecībā, šeit “Būve 100” kā apakšuzņēmēja veic betonēšanas darbus. Būvlaukumā pēc pamatiem jau saskatāmas jaunceltnes aprises. Brigadieris Andrejs Logvins teic, ka daudz patīkamāk ir strādāt tuvāk mājām, nevis ik dienas braukāt uz tālākiem objektiem.
Kā tas noticis visās nozarēs, pārmaiņu periods ietekmējis arī “Būvi 100”, tādēļ līdz šim bija atlikta pašu administrācijas ēkas un bāzes sakārtošana, jo tās savulaik uzbūvētas ar milzīgu vērienu un prasa prāvus ieguldījumus. Beidzot izdevies rast kaut vai nelielus resursus biroja telpu remontam. Vasaras mēnešos paredzēts sakopt teritoriju, ko pašlaik neizmanto. Meistari atjauno arī atpūtas telpas, kur top baseins un būs iespējams pieteikt vietu svinībām.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.