Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Progresīvie” Valsts prezidenta amatam virza Elīnu Pinto

Partija “Progresīvie” Valsts prezidenta amatam virzīs publiskās pārvaldības eksperti Elīnu Pinto, ceturtdien preses konferencē paziņoja partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Kaspars Briškens.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pinto preses konferencē pauda nostāju, ka Latvijai patlaban nepieciešama izlēmīga un iekļaujoša, enerģiska un empātiska vadība, kā arī tālejoša stratēģija, skaidri mērķi un spēja sakopot politiskos un pilsoniskos spēkus.

“Esmu gatava kā bezpartejiska Valsts prezidente uzņemties valstisku un dziļi personisku atbildību par Latviju. Es esmu gatava ieguldīt gan savu starptautisko rūdījumu, gan silto piederības sajūtu mūsu tautai, ko esmu kopusi šajos gados. Esmu gatava ieguldīt šajā darbā atjaunotās Latvijas neatkarības paaudzes drosmi un enerģiju,” sacīja “Progresīvo” prezidenta amata kandidāte.

Pinto galvenā prioritāte augstajā amatā būtu drošība, arīdzan cīņa pret vardarbību un vienaldzību. Viņa uzsvēra, ka valsts drošība nozīmē arī nelokāmu un stingru atbalstu Ukrainai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrā viņas prioritāte būtu ilgtspēja, kas, pēc Pinto vārdiem, nozīmē “beigt bārstīt” tukšus solījumus un investēt veselībā, labklājībā un izglītībā.

Pinto trešā prioritāte būtu jaunieši. “Tas nav taisnīgi, ka jauniešiem vēl gadu desmitiem būs jāsadzīvo ar to lēmumu sekām, kuru pamatā ir liktas vecāko paaudžu ērtības. Katrā šodienas lēmumā ir jāatspoguļo arī jauniešu vērtībām,” uzskata Pinto.

Tāpat Pinto solīja ”neslēpties pilī” un strādāt arī reģionos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pinto ir latviešu diasporas aktīviste Eiropā, septiņus gadus bijusi Eiropas Latviešu asociācijas vadītāja. Viņa strādājusi dažādās Eiropas Savienības (ES) institūcijās un starptautiskās organizācijās, liecina publiski pieejamās informācija.

Kopš 2023.gada viņa ir komunikācijas un partnerību vadītāja Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Luksemburgā. Pirms tam strādājusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), Eiropas Komisijā, Eiropas Ārējās darbības dienestā un ES Padomē.

Pinto bijusi arī departamenta direktore Tiesībsarga birojā un pašreizējā Valsts prezidenta Egila Levita padomniece modernas valsts un ilgtspējības jautājumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maģistra grādu tiesību zinātnēs viņa ieguvusi Latvijas Universitātē, bet maģistra grādu cilvēktiesībās un demokratizācijā – Eiropas Starpuniversitāšu centrā-Eiropas maģistrantūrā. Papildinājusi zināšanas Londonas Ekonomikas augstskolā un Luksemburgas Universitātē.

Kopš 2021.gada viņa veido latviešu diasporas pētnieku, uzņēmēju un profesionāļu kustību “Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai” (“esiLV”) un tajā vada starptautisko organizāciju profesionāļu domnīcu.

Iepriekš Briškens solīja, ka viņa pārstāvētā politiskā spēka virzītā Valsts prezidenta amata kandidāte būs “ļoti harizmātiska, izcili izglītota, profesionāli pieredzējusi sieviete”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmantots Eiropas Latviešu apvienības publicitātes foto, avots: ela.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.