Basketbola čempionāta filnāls līdzjutējiem neliek vilties

Kopā 11 vienības šogad piedalījās Bauskas novada atklātajā čempionātā basketbolā, un finālspēles 18.martā Bērnu un jaunatnes sporta skolas hallē bija spraigas līdz pēdējai sekundei.

Pēc pirmajiem izslēgšanas mačiem ārpus ceturtdaļfināla palika vienības «MMM», «Florentīna/Baldone» un «Iecava/Miesnieki». Ceturtdaļfinālā vissīvākā cīņa bija «Ceraukstes» komandai, kas ar 113:110 uzvarēja «Stelpi». Šajā kārtā izstājās arī «RS Autoparts/RMC», «Misa/RMC» un «Juvi». 11. marta pusfinālos vislabāk sevi parādīja potenciālie līderi – «Progress/Radex» ar 102:86 pārspēja «BJSS» un «Code» ar 111:101 pieveica «Cerauksti».

Cīņas par medaļām pulcēja gandrīz simts skatītāju, tiesāja sacensību organizators Juris Ojāru un Arvis Sūna. Spēle par trešo vietu starp «Ceraukste» un «BJSS» noritēja ar mainīgiem panākumiem – pirmo puslaiku savā labā noslēdza «Ceraukste» ar 46:43, bet trešo ceturtdaļu vadībā bija «BJSS» – 62:54. Mača noslēgumā «Ceraukste» turpināja uzbrukt, bet ik pa brīdim kāda neveiksme traucēja. Cīņā zem groziem dominēja «BJSS» uzbrucējs Edvards Sniedzītis, un brīdī, kad laukumā iznāca arī «BJSS» centrs Rihards Rācenājs, pārsvars kļuva noteicošs. Ceraukstieši gan nepadevās līdz pēdējam brīdim, bet veiksme šoreiz nebija viņu pusē – «BJSS» uzvarēja ar 84:79.

Fināla mačā favorīti bija «Progress/Radex» no Iecavas, kur spēlēja trīs Latvijas Basketbola līgas čempionātu «smagsvari» – Gundars Brička, Jānis Eiduks un Edvards Jašuks, kamēr «Codes» sastāvā bija tikai Ivars Zemītis. Iecavnieku galvenais uzdevums bija nosegt I. Zemīti, bet «Code» tam bija gatava – nedz līderis pievīla komandu, lai arī guva mazāk punktu nekā ierasts, nedz vienība līderi, jo nospēlēja pašaizliedzīgi.

Spēle ritēja punkts punktā. «Codei» lielākais pārsvars bija deviņi, bet Iecavas vienībai – seši punkti. Cīņas izskaņā pieredze bija pārāka – «Progress/Radex» izvirzījās nelielā vadībā, bet «Codes» spēlētājiem tieši pēdējā minūtē veiksme pagrieza muguru – bumba neparko nekrita grozā. Ar viena metiena starpību «Progress/Radex» izcīnīja uzvaru un zelta medaļas – 88:86.

Turnīrā visvairāk punktu guva un visprecīzākais soda metienos bijas Ivars Zemītis no «Codes», visvairāk trīspunktu metienu Gundaram Bričkam no «Progress/Radex», savukārt visvairāk atlēkušo bumbu izcīnīja un rezultatīvas piespēles izdalīja Jānis Klāviņš no «Stelpes». Par turnīra vērtīgāko spēlētāju atzina Jāni Eiduku no «Progress/Radex».

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā 21. martā.