Pirms pašiem Ziemassvētkiem Bauskas novada basketbola fani saņēma pašu labāko dāvanu, ko vien var iedomāties – aizraujošu basketbola maču, kur bija tas viss, ko mīlam – precīzi metieni, skaisti caurgājieni, piespēles un negaidīti risinājumi, agresīva aizsardzība un visbeidzot – baušķenieku uzvara.

«Ramirent» Nacionālās basketbola līgas spēlē 23. decembra vakarā «Bauska» savās mājās uzņēma Rietumu grupas līderus «Kandava/Anzāģe», kas šajā sezonā jau vairākas reizes pamanījās uzvarēt pagājušā gada līgas čempionus BK «Jelgava». Pirmajā mačā viesos «Bauska» zaudēja ar 50:93.

Šoreiz baušķenieki ne mirkli nedomāja par padošanos un izvirzījās vadībā jau spēles sākumā, īpaši atzīmējoties ar precizitāti no tālās distances. Viesi gan jau pirmajā ceturtdaļā iezīmēja scenāriju, kas interesanti darbojās arī tālāk – katru periodu ar pārsvaru iesāka «Bauska», tad bija kandaviešu spiediens un beigās baušķenieki atkal sameta. Tā pirmā ceturtdaļa beidzās ar 24:24.

Otrajā ceturtdaļā kandavieši panāca rezultāta pārsvaru un likās, ka nu uzvarētājs ir izšķīries, bet nekā – pirmais puslaiks noslēdzas tikai 40:44 viesu labā.

Trešo ceturtdaļu ļoti jaudīgi aizvada mājinieki, uzvarot ar 29:18 un arī pēdējā ceturtdaļā «Bauska» bija vadībā, bet pēdējās minūtēs kandaviešiem ir precīzi tālmetieni, turklāt ieslēdz ļoti agresīvu presingu un maču nobeidz ar 92:92. Pagarinājuma sākumā veiksmīgāki bija viesi, bet tad ļoti sekmīgi nospēlē Mārtiņš Bērziņš, panākot baušķeniekiem pārsvaru, kuru vairs sadeldēt neizdevās – «Bauska» uzvar ar 113:105.

30 punkti un 11 atlēkušās bumbas – Ivaram Zemītim, 28 punkti – Jānim Eidukam. 21 punkts un četri bloķēti metieni Gundaram Bričkam. 15 punkti Mārtiņam Bērziņam, 7 punkti Kristapam Šteinbergam, 7 punkti un 16 rezultatīvas piespēles – Tomam Vilkam, četri punkti Kristeram Kalniņam, viens punkts Edijam Ausējam.

Ar šo uzvaru «Bauska» iegūst pagaidām trešo vietu Rietumu grupas tabulā.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātās versijas 27. decembra numurā.