Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskas kultūras centrā apskatāma fotogrāfa Māra Kreitenberga personālizstāde

Otrdien, 24. janvārī, Bauskas kultūras centra izstāžu zālē tika izlikta tautas fotostudijas «Bauska» dalībnieka fotogrāfa Māra Kreitenberga personālizstāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Māris Kreitenbergs tautas fotostudijā «Bauska» darbojas jau kopš 1972. gada un stāsta, ka viņam vienas bildes uzņemšana var aizņemt pat vairākas stundas vai veselu dienu.

Izstādē apskatāmas vairāk nekā 30 M. Kreitenberga uzņemtas fotogrāfijas, un pats fotogrāfs atzīst, ka viņam kopumā ir vairāki tūkstoši fotogrāfiju.

Izstādītās fotogrāfijas lielākoties ir melnbaltas, taču dažās no tām daļā elementu ir atstāta arī krāsa, kas bildēm liek atšķirties no ierastajām. Fotogrāfijās atspoguļoti gan dažādi cilvēki, gan dabasskati, gan ikdienišķas ainas no bildē redzamo cilvēku dzīves un pat klusā daba.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Man vienkārši tā sanāk, ka ir vairāk melnbaltas bildes, jo no tām krāsainajām man žilbst acis,» stāsta M. Kreitenbergs, «arī krāsainās vajag, bet melnbaltas fotogrāfijas cilvēkam liek vairāk domāt. Krāsaina, jā, smuka bilde, un tālāk? Neko vairāk nevajag domāt, toties melnbaltās liek nedaudz pacīnīties.»

M. Kreitenbergs savas fotogrāfijas debesīs neceļ, jo raksturo savus darbus visai pieticīgi: «Kā nu man sanāk, tā es taisu. Pa visu dienu divas bildes var uztaisīt – kādreiz vienu, kādreiz divas. Nofotografēšana jau nav nekas, bet tām pēc tam ir jāpieliek klāt tas, kā trūkst, un jānoņem tas, kā ir par daudz. Ja glezno, tad vari pielikt klāt to, ko vajag, bet, kad nofotografē, tad pašam jāskatās tālāk, ko darīt.»

M. Kreitenbergs stāsta, ka izstādē ir apskatāmas arī vecākas bildes no viņa kolekcijas, un atzīst, ka no milzīgā fotogrāfiju daudzuma ir grūti atlasīt tikai dažus desmitus izstādei. «Ir grūti izlikt izstādi, jo katra bilde man nozīmē kaut ko – atmiņas un domas, bet skatītājam tās domas neinteresē, viņam interesē tikai tas, kas tur redzams,» teic M. Kreitenbergs, «vienkārši bildēt jau visi māk, tas nav man. Es cenšos, lai katrai no bildēm ir savs stāsts.»

Izstāde būs apskatāma līdz martam, jo martā paredzēts izstādīt jaunas fotogrāfijas. «Parasti mums katru gadu ir marta izstāde, bet to, kā būs šogad, vēl nezinām,» stāsta M. Kreitenbergs, «parasti mums ir saucamā «studijas dāmu izstāde», bet dāmas mums sāk «mukt prom» no studijas, tāpēc nav zināms, vai šī izstāde būs arī šogad.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.