Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Lieldienas Rundālē aizvada ar daudzveidīgām aktivitātēm

Lieldienas svētdien ar daudzveidīgu aktivitāšu klāstu svinētas Rundāles multifunkcionālajā centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā «Saule kā ola debesīs…» bija gan olu maiņas punkts (krāsotās pret šokolādes), gan «kosmisku» olu gatavošanas darbnīca kopā ar biedrību «Mums pieder pasaule», gan iespēja baudīt 3D pasauli un kosmisko sfēru. Līdztekus tam visam – mākslinieces rundālietes Jeļenas Forstes Lieldienu olu privātkolekcijas ekspozīcija, vietējo amatierkopu un aktiera un mūziķa Kristapa Rasima un grupas «Rupuči» koncerts.

Jeļena Forste porcelāna un citu materiālu olu kolekciju krājusi vairāk kā 20 gadus. To veido gan viņas pašas darinātas un apgleznotas olas, gan kolēģu darbi, gan suvenīri. Pie tiem pieskaitāmas dažādas tā dēvētās funkcionālās olas – lādītes, sālstrauki, aromātu trauciņi olas formā.

Kā atzina pasākuma apmeklētāji multifunkcionālajā centrā, katrs eksponāts piesaista uzmanību. Piemēram, kādreizējās Jesena porcelāna fabrikas (darbojās no 1933. līdz 2003. gadam) mākslinieces Ilgas Dreiblates apgleznotās porcelāna Lieldienu olas. Brīnišķīgi mākslas darbi ir pašas krājuma īpašnieces gleznojumi uz porcelāna olām. Viņas jaunākais darbs – uz divām strausa olām uzgleznotas dāmas rokoko laikmeta tērpos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarīkojuma apmeklētājiem tika piedāvāta pirmizrāde videofilmiņai «Rundāles laiks». Tas bija Rundāles pagasta kultūras darba organizatores Lilitas Lauskinieces režijā veidots stāsts par rundāliešu amatierkopām, kuru darbošanos iedvesmo apkaimes bagātā kultūrvēsture. Galvenais varonis un stāstnieks filmā ir Imants Lancmanis, kurš uzsver, ka Rundāles laikam piemīt tāda brīnišķīga īpašība, ka tas ir  mainīgs, turklāt «Rundāles pils starojums ir paplašinājis šo laiku.»

Svētku koncertu sniedza Rundāles multifunkcionālā centra amatierkopas.

Pasākums mīļi, asprātīgi un jautri izskanēja ar grupas «Rupuči» koncertu. Aktieris Kristaps Rasims un bērni Terēze Rasima un Ernests Rasims dziedāja, improvizēja un radīja brīnumus, uz ko zālē esošie reaģēja ar aplausiem, līdzdarbošanos un prieku. Un tik iedvesmojoši izskanēja viņu koncerta pēdējās dziesmas vārdi: «Lai katrai mazai zivij prātā liels okeāns!»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.