Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Rundālē atvērta krāšņa skolēnu darbu izstāde «Kronis viņai un viņam»

Bērnu un jauniešu, vecāku un interesentu pilnā zālē Rundālē 17. februāra vakarā tika atklāta izstāde «Kronis viņai un viņam». To, iedvesmojoties no mākslinieces Brigitas Strodas kroņu izstādes Rundāles multifunkcionālajā centrā, bija veidojuši Pilsrundāles mūzikas un mākslas skolas (MMS) mākslas nodaļas audzēkņi pedagoģu Indras Liepas un Svetlanas Rājevas vadībā un Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) tekstila dizaina un modernās amatniecības pulciņu dalībnieki pedagoģes Indras Liepas vadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta kultūras darba speciāliste Rundāles pagastā Lilita Lauskiniece, bijis interesanti vērot, kā jaunie mākslinieki sniedz atgriezenisko saikni par Brigitas Strodas izstādē redzēto, kā individuālais rokraksts atspoguļojas katra mākslinieka devumā.

Māksliniece Brigita Stroda izsakās, ka princeses esot pārāk neiederīgas kroņa nēsāšanai, jo pieņemot kroni kā sev pienākošos aksesuāru un princi – kā nolemtu piedevu.

Pasākuma dalībnieku sniegums gan pilnībā pārvērta šo uzskatu, jo visi «prinči» un «princeses», «karaļi» un «karalienes», kuri piedalījās teatralizētajā izstādes atklāšanā, bija ļoti darbīgi un jēgpilnas misijas izjūtas pilni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma režisore un vadītāja Lilita Lauskiniece bija ar Brigitas Strodas veidoto kroni «Zemgale» galvā (īstu kroni noturēt tik grūti!). Aktieris, radio un TV balss, pasaku «karalis» Raitis Zapackis ar lielisko stāstījumu, jautro «Sarkangalvītes» dziesmiņu un asprātīgo sarunu ar skatītājiem pierādīja, ka īsta pasaka visos laikos ir vērtība. Brīnišķīgais «princis» Ernests un «princese» Melisa, skolotājas Ilgas Vaičūnes iedvesmoti, skaisti un pārliecināti dzejā demonstrēja patiesu dižciltību.

Pasaku valstībā ieiet palīdzēja Pilsrundāles stāstu bibliotēkas vadītāja Aelita Ramane, kura pārsteidza ar kokles spēli kā pasakas meditatīvo fonu.

Karaliskas mūzikas pasaulē ieveda Pilsrundāles MMS mūzikas nodaļas audzēkņi Emīls Dundulis, Edvards Kaulenis, Marta Januško, Guntis Putāns, Vladimirs Ļevčenko, Paula Sapule, Nikija Aija Blūdža. Viņus sagatavojuši un pasākumu atbalstījuši mūzikas nodaļas vadītāja Ineta Pilverte, pedagogi Aigars Čudars, Aigars Voitišķis, Jolanta Veršinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā krāšņs punkts pasākumam bija vecāku sarūpētais cienasts un greznā Pilsrundāles vidusskolas direktores Daigas Sakas māksliniekiem dāvātā «Karaliskā» kūka. Svētku norisē pavasarīgi iesmaržoja Bauskas BJC vadītājas Veronikas Puķes dāvātais ziedu kronis un atkaltikšanās cerības vārdi. 

Kā informē L. Lauskiniece, krāšņā izstāde gaidīs savus skatītājus līdz 9. martam darba dienās un pasākumu norises vakaros.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.