Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO un VIDEO: Rundāles pilī svinīgi pasniegti Bauskas novada pašvaldības apbalvojumi

Valsts svētku priekšvakarā, 17. novembrī, Rundāles pils Baltā zāle bija sapostu, priecīgu novadnieku piepildīta. Šeit pulcējās gan tie cilvēki, kuriem Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadskārtā pasniedza Bauskas novada pašvaldības augstos apbalvojumus, gan viņu ģimenes locekļi, kolēģi, iestāžu vadītāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinīgo sarīkojumu vadīja Nacionālā teātra aktieris Egils Melbārdis. Apsveikumus mūzikā klātesošajiem veltīja domubiedru kopā muzicējoši jaunieši: Beāte Zviedre (vokāls), Jānis Ķirsis (klavieres), Jānis Bērziņš (ģitāra), Jānis Rubiks (kontrabass), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti). Skanēja gan tautā zināmas un iemīļotas latviešu komponistu dziesmas, gan jaundarbi – piemēram, grupas dalībnieka Jāņa Rubika komponēta brīnišķīga dziesma ar dzejnieka un filozofa Ilmāra Šlāpina tekstu «Mana mīlestība ir koks».

Atklājot svinības, uzrunu teica Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, kurš vērtēja, ka ar katru gadu pieaugot iedzīvotājos patriotiskais noskaņojums par savu valsti Latviju. «Arvien vairāk nostiprinās atziņa, ka Latvija esam mēs paši, mēs piepildām Latviju katrs ar savu ikdienu, ar savu darbu, ar savu attieksmi, ar savu vietu sabiedrībā. Un valsts dzimšanas dienā mēs arī katrs pie sevis varam padomāt, ar ko esam lepni par Latviju, par savu veikumu šajā gadā. Svētkus atzīmējot aicinu arī lepoties ar valsts neatkarību un to novērtēt, sargāt, īpaši šajā starptautiskajā situācijā,» sacīja A. Okmanis. Tāpat viņš pauda prieku, ka atzīmē un šajā pilī sveic tos cilvēkus, kuri ir izvirzīti pašvaldības apbalvojumiem.

Priekšsēdētājs uzsvēra, ka svarīgi ir tas, ka apbalvojumiem nominētie nav noteikti «no augšas», no domes vai administrācijas, svarīgākais, ka viņus izvirzījuši iedzīvotāji paši no sava vidus, pašu kolektīvi. Un šie novadnieki ir tie, kas ikdienā darījuši vairāk nekā no viņiem varbūt tiek prasīts, tie, kas ar savu darbu veicinājuši novada izaugsmi, bijuši sabiedriski aktīvi, popularizējuši Bauskas novada vārdu un sasniegumus. A. Okmanis svētku sveicienus sūtīja arī visiem novadniekiem, uzrunas beigās novēlot saules mūžu Latvijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apbalvošanas ceremonija sākās ar to novadnieku sveikšanu, kuriem tika piešķirti pašvaldības Atzinības raksti. Viņu vidū medicīnas darbinieces, skolotāji, novada kultūrvēsturiskā mantojuma glabātāji un popularizētāji, sporta organizatori un sportisti, kas nesuši Bauskas novada vārdu ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un pasaulē.

Viena no suminātajām – Vecumnieku vidusskolas mūzikas skolotāja Zaiga Jēgere. Viņa vada 1. – 4. klašu meiteņu kori, zēnu kori un vēl 5. – 12. klašu meiteņu kori. Pedagoģe daudz strādā arī ārpus mēģinājumiem un koncertiem, īpaši ir viņas radītie kopābūšanas brīži koristiem. Lai būtu kolektīvs, tas jāveido, jāstiprina, tāpēc ir kopīgas ēst gatavošanas pēcpusdienas, kopā skatās filmas un dara citas lietas.

Vecumnieku vidusskolā piektdien bijis Valsts svētkiem veltīts koncerts, kur bez skolotājas Jēgeres neiztikt, tad brauciens uz Rundāli. Pilī neesot bijusi sen, pozitīvu pārsteigumu svētku vakarā daudz. «Man atmiņā paliks kopābūšana šajā greznajā, svētkiem radītajā vidē. Varēju būt kopā ar cilvēkiem no visa lielā Bauskas novada, jo iepriekš jau tikai ar Vecumnieku puses cilvēkiem strādājām, svinējām. Sajutu to novada vienotību. Skaists vakars,» teic Zaiga Jēgere. Vēl brauciens nakts tumsā uz Misu, kur dzīvo, bet jau šodien – 18. novembrī viņas vadītais zēnu koris uzstājas Vecumnieku tautas namā kopā ar Ķekavas vīru kori (vad. Arvīds Platpers).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pirms koncertiem joprojām uztraukums, pēc tiem jau gandarījums,» noteic skolotāja Jēgere, kura ir viena no nedaudzajām, kas vēl Bauskas novada vidējās mācību iestādēs vada skolēnu korus, jo šo darbu viņa uzskata par misiju. 

Arī pašvaldības Goda rakstu saņēmēju pulkā ļoti daudz pedagogu – no Vecsaules pamatskolas, kam šoruden nosvinēti 170 gadi, vien godinātas piecas skolotājas. Sveikta Bauskas 2. vidusskolas direktore Vera Grigorjeva, kura šajā amatā strādā jau 40 gadus. Pati gan «Bauskas Dzīvei» teic, ka dienas un gadi darbā tā paskrien, ka tos gadus pat neesot skaitījusi. Pašlaik direktore ļoti lepojas ar pabeigto skolas korpusu renovāciju. Goda rakstus saņēma talantīgā kordiriģente Liene Batņa, Bauskas novadam daudzus gadus uzticīgie kordiriģenti Einārs Redbergs un Vitolds Rijnieks. Tika sveiktas bibliotēku darbinieces. 

Foto: Ivars Bogdanovs

Apbalvojumu pasniegšana mijās ar muzikāliem sveicieniem, ziedu dāvāšanu un fotografēšanos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apbalvojumu «Gada cilvēks» saņēma iecavniece Dana Rodenkirhena un Vecumnieku iedzīvotāja Līva Vecvanaga. Dana ir universāla un talantīga māksliniece – fotogrāfe, kura šo procesu uztver kā gleznošanu, kura īstenojusi daudzus unikālus projektus, iedvesmojusi simtiem cilvēku novadā. Savukārt, lai L. Vecvanagas veikumu iepazītu, visi tiek aicināti uz Vecumniekiem, kur būšot aculiecinieki tam darbam, kurā klātesoša bijusi un ir Līva. Tur iedzīvotāji lepojas ar atjaunoto «Sarkano skolu», kuras telpās strādā daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs , kura vadītāja ir L. Vecvanaga. Savā pateicības uzrunā pilī Līva sacīja paldies savai atbalsta komandai – ģimenei un kolēģiem, un noslēgumā Līva no sirds sacīja: «Es mīlu savu zemi, es mīlu Latviju.»

Ar Goda zīmi «Zelta ozols» apbalvots domes deputāts un ilggadējs Vecumnieku pagasta un novada vadītājs kopš 1994. gada Rihards Melgailis. Viņš sarīkojumā nepiedalījās, bet tika godināts ar ilgiem un skaļiem aplausiem.

Svētku izskaņā, mājupejot katram no svinību dalībniekiem tika dāvāts novada pašvaldības veidots kalendārs 2024. gadam «Vērts redzēt Bauskas novadā». Izmantoti vairāku novada fotogrāfu darbi, attēlos – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku puses dabas un kultūrvēsturiskie objekti. Maketēts un drukāts SIA «Latgales druka».

Apbalvoto novadnieku sarakstu «Bauskas Dzīve» publicējusi jau iepriekš, ar to iespējams iepazīties gan drukātās versijas 17. novembra numurā, gan https://bauskasdzive.lv/vietejas-zinas/sviniga-pasakuma-pasniegs-bauskas-novada-pasvaldibas-apbalvojumus/

Video: Bauskas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Sveicu savu audzinātāju, skolotāju Dainu. Jūs sen jau esat to pelnījusi. Lai spēks turpināt darbu.

 2. Bija jauki un svinīgi, tikai sākums varēja būt agrāk, vismaz plkst. 18.00 un pasākuma vadītājam bija iedoti pārāk gari teksti. Bet kopumā-visi apbalvojamie godam nopelnījuši cildinājumus un visi uzturēja līdz beigām.

  6
  4
 3. Mūsu novadā strādā tikai skolotāji,ugundzēsēji,policisti. Kas tie tādi zemnieki,ārsti,grāmatveži,lietveži un t.t….. Kauns par Bauskas novada domes deputātiem,kuriem būtu jālemj par to,kuri novadā pelnījuši apbalvojumus!!!

  21
  7
 4. Paldies novada domei, priekšsēdētājam un visiem, kuri prot novērtēt cilvēku veikumu. Skauģiem un neveismes putniem, atliek tik dzēlīgi komentēt.

  13
  20
 5. Sveicam skolotāju Sarmu un skolotāju Dainu. Mums prieks, kā mācījāmies pie JUms. veiksmi darbā,

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.