Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskā saulaini un aktīvi aizvadīti piektie Vimbu svētki

Šī gada “Vimbu karalis” Krišjānis Sūnaiks 826 gramus smago zivi noķēra rīta agrumā kā pašu pirmo. Tas ļāva viņam “Vimbu svētkos” plūkt brangākās vimbas īpašnieka uzvaras laurus. Krišjānis labas gribas makšķerēšanas sacensībās piedalījās pirmo reizi, taču copē jau kopš septiņu gadu vecuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piekto “Vimbas svētku” jaunākais makšķernieks – četrgadnieks Eduards Kaņeps- vaļsirdīgi atzina, ka noķēris tikai vienu zivi. Puikas tētis Kristaps Kaņeps, kuram sacensībās izdevās izvilkt trešo brangāko lomu (705 g), Eduardu ik pa laikam ņem līdzi uz copi. Pagaidām gan mazajam makšķerniekam spēki un pacietība pietiek kādām pāris stundām. Savukārt vecākā vimbu ķērāja tituls šajos svētkos tika Valdim Stuļģim, kuram jau 83 gadi.

Baušķeniekam un aizrautīgam makšķerētājam Andim Balodim ar savu lomu konkurentu izdevās pārsniegt par nieka pieciem gramiem. Viņa 710 gramus smagā vimba bija otra brangākā svētkos noķertā zivs.

Sacensību galvenais tiesnesis Raitis Čekšs. Foto: Ivars Bogdanovs

Pagaidām vēl nelielajā, bet, kā atzina sacensību tiesnesis Raitis Čekšs, ar katru gadu pieaugošajā dāmu konkurencē pie “Copes pavēlnieces” balvas tika Kristīne Vīmere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visi “Bauskas Dzīves” aptaujātie makšķernieki atzina, ka šogad vimbas ķeras labi. Tiesa, uz dienas otro pusi zivis laikam jau bija vairāk āķu un uzmanības sabiedētas. R. Čekšs, novērtējot kopējo lomu, atzīmēja, ka šogad kopumā ir vidēja izmēra zivis, bet lielākas nekā pērn. Šajos “Vimbu svētkos” 95 sacensību dalībnieki kopā izvilka 200 vimbas ar kopējo svaru 86 kg. Daļa loma tūliņ pat nonāca virtuvē, lai pārtaptu svētku fināla žāvējumā.

Kamēr sacensību dalībnieki pacietīgi gaidīja savu lielo lomu, svētku apmeklētāji kā allaž varēja mieloties ar turpat pagatavotajām – īpašā garšvielu maisījumā marinētām un pāris stundas kūpinātavā dūmotām – vimbām, par to ziedojot noteiktu naudas summu. Uz apbalvošanas brīdi pulksten trijos ziedojumu kastītē bija nonākuši gandrīz 650 eiro. Kā pavēstīja organizācijas “Laiks jauniešiem” pārstāve Katrīna, naudu plānots izmantot Ukrainas bērniem, kuri šobrīd uzturas Latvijā, vasarā organizējot nometni.

Mazie un arī lielie svētku apmeklētāji varēja ne tikai mieloties un izklaidēties, bet arī mēģināt atpazīt zivis, kuras turpat Mūsā bija notvēruši institūta “Bior” darbinieki. Starp visiem labi zināmo vimbu un raudu bija manāms arī plicis, bet atsevišķā akvārijā varēja apskatīt pat aizsargājamu zivju sugu – pempiņu. Interesenti varēja doties putnu vērošanas pastaigā un izgatavot būrīti mazajiem dobumperētājiem. Tāpat spēles veidā varēja izzināt, kāpēc Mūsa ik vasaru pārvēršas turpat vai par pļavu. Starp svētku viesiem tika manīts arī slavenais Cūkmens, kurš uzteica svētku norises vietas tīrību, taču atzina, ka mežos gan diemžēl mēslotāju mazāk neesot palicis.

Savukārt mākslas zonā Rundāles mākslinieces Lauras Matildes Ikertes vadībā saziedotām flīzēm un atslēgām ikviens varēja dot “otro dzīvi”, iestrādājot tās rotājumos – mozaīkzivīs un vēja zvanos, kuri pēc svētkiem rotās Bauskas vecpilsētu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Ļoti labi, ka upes malu apguva, varbūt nākotnē aizpletīsies jau līdz pilskalna estrādei. Tikai cik var katru gadu var klausīties vienu un to pašu par zivīm, paliek garlaicīgi jau.

  4
  15
 2. Es īsti nevaru saprast, vai baušķiem patika vai nepatika šis pasākums. Dīvains klusums komentāros, nav ne pozitīvu, ne negatīvu atsauksmju, ko gan tas varētu liecināt?

  3
  4
 3. Nu jā! Bija labi.
  Visu cieņu Aleksandram Gurkovskim un Andrim Juškevicam. Visas dienas garumā viesi varēja baudīt Sašas gardo vimbu zupu, turklāt par velti. Turpretī tirdzniecības būdiņā tasīti kaut cik līdzīgas viras tasīti tirgoja par 3.50 eur. Slava A.Gurkovskītim (galvenajam pavāram) un A.Juškevicam (galveno iekārtu operatoramO)

  15
  1
 4. Bauskas alus apetīte un stulbums.
  0.5 l alus 4.45 euro!!!
  Tiešām idiņi, būtu labāk uz apgrozījumu ar zemāku cenu .
  Pretīga ko0mpānija

  14
  1
 5. Paldies organizatoriem. Viss bija labi noorganizēts!
  Dzērienu tirgotāji – Bauskas alus gan ar cenām pārcentās. Par tādu bezkaunību uz nākošo reizi organizatoriem japaaicina arī konkurenti!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.