Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Svinīgi atzīmē noslēgto Iecavas vidusskolas pārbūvi

SIA «Reaton» pabeigusi Iecavas vidusskolas pārbūvi, kas noritēja divās kārtās – 1. kārtā pārbūvēja virtuvi un aktu zāli pārveidoja par ēdamzāli; otrajā kārtā tapusi jauna aktu zāle un tās palīgtelpas. Veikumu skolotāji, skolēni un viesi skatīja vakar, 9. martā, jauno telpu atklāšanas sarīkojumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma atklāšanas uzrunā Iecavas vidusskolas direktors Kārlis Kravis uzsvēra mācību iestādes unikalitāti un ģimeniskumu, jo teju puse skolas kolektīva ir absolvējusi Iecavas vidusskolu un pēcāk atgriezusies iestādē kā pedagogi. Direktors pateicās pārbūves procesā iesaistītajām personām un kolēģiem, uzsverot, ka process nebija no vieglākajiem.

Tas ir noticis!

Sveikt skolu un tās direktoru Kārli Kravi bija ieradušies gan Bauskas novada pašvaldības pārstāvji, gan sadarbības partneri, gan arī citu novada apvienību pārstāvji, tuvāki un tālāki draugi un skolas absolventi.

Priekā par to, ka vidusskolā ir tapusi jauna aktu zāle un arī ēdamzāle, ar iecavniekiem dalījās Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viesu pulkā bija skolas ilggadējā direktore Agra Zaķe, viņa sacīja: «Pirmie gadi bija cerību un dažādu ideju pārpilni, gājām uz domi, pārliecinājām deputātus, un toreiz tas bija ļoti svarīgi, lai visos investīciju un attīstības plānos parādītos tas, ka šī mums ir ļoti nepieciešama lieta.» Iecavas vidusskolas iepriekšējā direktore A. Zaķe klātesošajiem nolasīja arī protokolu par projekta apstiprināšanu jau 2018. gadā: «Toreiz ar projektētājiem runājām, ka mums zālē nepieciešama apaļa skatuve un vairākas sēdvietas. Toreiz norādīju – šeit reiz būs! Un tagad tas ir noticis.» A. Zaķe pateicās skolas kolektīvam un pārējiem iesaistītajiem, jo saprot, ar kādām grūtībām ikdienā nākas saskarties iestādes personālam, kad skolā norisinās būvdarbi.

Ar sveicienu uzstājās ciemiņi, pūtēju orķestris no Skaistkalnes vidusskolas un dejotāji no Iecavas mūzikas un mākslas skolas. Savas dziesmas izdziedāja Iecavas vidusskolas kori, muzikālu skaņdarbu sniedza mazie mutes ermoņiku spēlētāji un citu mūzikas instrumentu lietpratēji no folkloras kopas «Tarkšķi», kā arī danču soli uz jaunās skatuves iegrieza mācību iestādes deju kolektīvi.

Nekad nebūs līdz galam gatava

«Jau no pagājušā gada septembra mums ir jauna ēdamzāle, un šodien atklājām aktu zāli, kas ir pilnīgi jauna piebūve. Ēdamzāli renovēja, savukārt aktu zāle ar visām garderobēm, ģērbtuvēm un dažiem kabinetiem ir pilnīgi jauna piebūve,» laikrakstam «Bauskas Dzīve» stāsta Iecavas vidusskolas direktors K. Kravis, «pirmkārt, lielai daļai bērnu savas virsdrēbes vairs nav jākarina klasēs, jo mums ir jaunas garderobes. Otrs ir tas, ka mums ir jauna zāle, visi ir sajūsmā par skatuvi.» Pirmais lielais pasākums jaunajā aktu zālē norisināsies jau piektdien, 10. martā, kas būs novada skolēnu skatuves runas konkurss.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Zālē pašlaik ir 336 sēdvietas, iepriekšējā vietu bija mazāk,» tā K. Kravis, «kā jau jebkurā būvniecības procesā bija neērtības. Ietekmē arī pasaules notikumi, no kā izriet sadārdzinājumi, tāpēc paldies pašvaldībai, kura apstiprināja papildu finansējumu.» Ēdamzāle darbojas, un par to ir apmierināta gan skolas vadība, gan arī audzēkņi. Ir divi pusdienu starpbrīži – vienā ēd 1. līdz 6. klase, bet 7. līdz 12. klase maltīti ietur otrā starpbrīdī.

«Nekad nevar teikt, ka skola ir pilnībā gatava, tāpat kā ar Rīgu,» teic K. Kravis, «prasītos kosmētiskais remonts, lai atsvaidzinātu klašu telpas un gaiteņus. Īpaši tagad, kad redzams kontrasts, jo piebūve ir pilnībā jauna, arī pārējo skolu gribas atjaunot. Primārais uzlabojums vajadzīgs pavisam noteikti jumtam un iestādes fasādei.»

Pasākuma noslēgumā klātesošie vienojās skolas dziesmā, kuras mūzikas autors ir Georgs Dovgjallo, savukārt vārdus pēdējo trīs mēnešu laikā sacerēja Iecavas vidusskolas skolēni un skolotāji. Noslēgumā visi tika aicināti pie galda, lai turpinātu svinības neformālā gaisotnē. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

FAKTI

ATBILSTOŠI 2021. g. 22. jūnijā noslēgtajam līgumam ar SIA «Reaton» kopējā līgumcena par darbu izpildi tika noteikta 2 179 094,16 eiro un PVN 21% – 457 609,77 eiro, kopā – 2 636 703, 93 eiro.

KĀ IEPRIEKŠ VĒSTĪTS, vidusskolas jaunās aktu zāles un tās palīgtelpu būvniecība mazliet aizkavējās, jo pēc būvbedres izrakšanas radās problēmas ar grunts nestspēju. Iepriekš neparedzēts risinājums bija nepieciešams arī bijušās aktu zāles pārbūvē – nācās demontēt un izbūvēt no jauna zāles grīdu. Tās pamatni sākotnēji bija paredzēts saglabāt, taču, noņemot segumu, izrādījās, ka konstrukcijas ir bojātas. Tā kā izmaiņas ir saistītas ar papildu izmaksām, 2021. g. oktobra nogalē tika noslēgta vienošanās ar SIA «Reaton» par būvniecības 1. kārtas tāmes izmaksu palielināšanu par summu 18 130,07 eiro (grīdas demontāža un izbūve) un 2. kārtas tāmes izmaksu palielināšanu par summu 33 968,38 eiro (būvkonstrukciju pamatnes stiprināšanas darbi).

AVOTS: NOVADA PAŠVALDĪBAS DATI.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. Autora rakstītais nesaskan ar foto redzamo.
    “Priekā par to, ka vidusskolā ir tapusi jauna aktu zāle un arī ēdamzāle, ar iecavniekiem dalījās Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.”

  2. Vai tiešām par katru būvi un pārbūvi vajadzīga šitā izrādīšanās (kas nav par brīvu..)? Liekas tāds no padomju laikiem aizgūts ieradums, no kura vajadzētu atbrīvoties.

    17
    4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.