Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Svētdien Kanepenes svētku kulminācija

Skaistkalnē šodien, 6. augustā, gaidāma Kanepenes svētku kulminācija. Kanepenes svētki jau izsenis ir gada lielākie svētki Skaistkalnē, kad laicīgais mijas ar garīgo, notiek lielākais novada gadatirgus, koncerti, dievkalpojumi, sporta aktivitātes un daudz citu pasākumu. Svētkus rīko gan Skaistkalnes pagasta nodaļa un bibliotēka, gan Vecumnieku apvienības pārvalde, gan Skaistkalnes Romas katoļu draudze ar tās prāvestu Andreju Mediņu, brīvprātīgajiem un labdariem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētki baznīcā svētki aizsākās 3. augustā ar dievkalpojumu, kas veltīts bērniem un jauniešiem, piektdiena bija īpaši veltīta slimniekiem un veselības sistēmas darbiniekiem. 4. augusta vakarā sākās arī svētku norises Skaistkalnes pagasta organizētajai daļai – koncerts ar tautas nama amatierkopām un svētku viesi – Gunti Veitu no grupas «Credo».

Laulības solījuma atjaunošana. Foto: No draudzes albuma

Sestdiena, 5. augusts, bija piepildīta diena, jo dažādi pasākumi notika visas dienas garumā – Dižmāras tirgus pie baznīcas, radošās darbnīcas un aktivitātes bērniem, tradicionālais skrējiens «534» no Skaistkalnes vidusskolas un citas sportiskās aktivitātes dienas garumā, dievkalpojums par ģimenēm, kura laikā atjaunots laulību solījums, svētība topošajām māmiņām, laulātajiem un bērniem, vēlāk notika koncerts un vakara izskaņā estrādē bija zaļumballe kopā ar grupu «Galaktika».

VIDEO: Žanna Žaka

Svētdiena, 6. augusts, sāksies ar tradicionālo gadatirgu Skaistkalnes centrā, izklaides pasākumiem un putu ballīti bērniem, savukārt dievnamā noritēs Skaistkalnes Dievmātes – Latvijas Ģimeņu Karalienes – svētki. No rīta pulksten 10 baznīcā būs dievkalpojums lietuviešu valodā, pēc tam pulksten 12 būs galvenais svētku dievkalpojums, ko vadīs Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, un tiks iesvētīti baznīcas torņi. Pēc dievkalpojuma plānota procesija pa Skaistkalni, un pulksten 15 torņu ieskandināšana ar Augšdaugavas novada kultūras centra «Vārpa» jaukto kori «Latgale», diriģente Anita Zarāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Draudzes organizētās programmas noslēgumā pulksten 15.30 pie baznīcas plānots koncerts «Raudzīsimies debesīs caur torņiem!», kurā uzstāsies Dita Lūriņa, Jānis Paukštello, Kristiāna Stirāne, Elvijs Bušs, Jānis Miltiņš, Valters Sprūdžs, Ivars Kalniņš. Savukārt ballēties gribētāji vakarā aicināti uz koncertballi kopā ar grupu «Zelta kniede», kas notiks no plkst. 19 līdz 23 estrādē.

Foto: no draudzes albuma

Kanepenes svētku garīgo programmu organizē Skaistkalnes katoļu draudze ar tās prāvestu Andreju Mediņu, brīvprātīgajiem un labdariem. Uz svētkiem ir arī pieteikušās astoņas svētceļnieku grupas, kas mēro ceļu kājām no dažādām Latvijas vietām. Prāvests A. Mediņš vēsta, ka Skaistkalni ir plānots izveidot par lielu starptautiska līmeņa svētceļojumu un garīguma centru.

Savukārt Skaistkalnes pagasta nodaļas vadītāja Ineta Skustā «Bauskas Dzīvei» sacīja, ka Kanepenes svētki ir plaši pagasta svētki, kuros līdzās pastāv gan laicīgais, gan garīgais aspekts. Uz svētkiem sabrauc daudzi skaistkalnieši, lai satiktu savējos, un katrs var izvēlēties tādu svētku programmu, kāda nu kuram labāk patīk.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. tas “opiums”, ar ko apdullināta Krievijas tauta, ir tur pilnīgi par brīvu, vien maksa tiek ņemta ar krievu karavīru dzīvībām un asinīm Ukrainā. Kā arī, redzams, ne viens vien “krievu opija” baudītājs, izgaršotājs sastopams arī Latvijā, joprojām…

  1
  6
 2. Es nesapratu! Galvenais dievkalpojums iekš Latvijas tv, bet notiek ārā. Uz tāda mēroga pasākumiem ierodas pagasta un novada vadītāji( kaut neticīgi). Te 200 cilvēciņu bariņš bundžu mūzikas fonā spēlē Dievkapojumu??? Visu nedēļu svētīja ka svētīja… Citus gadus no Itālijas baznīctēvi bija… hi, hi, hi! Mediņ! kaut kā < ozianna- nerullē.

  16
  5
 3. jā,pareizi,nerullē kaut kas.Savesti cilvēciņi no malu malām,bet diez vai gaidītais attaisnojās.Stāstīja cilvēki,kuri bijuši uz svētsolījuma misi.Nu kaut kā jau tur bija,bet pēc tam tai saucamajā kafejnīcā,sācis lielīties atkal un daudzi mukuši prom.Vai Mediņam kā priesterim nevajadzēja pateikties visiem,kas piedalījās celtniecībā ,uzkopšanā,bet nē,tikai savas spalvas spodrināšana.Vai tiešām jūs tie,kuri tur krīt un ceļās,nesaprotiet,kas viņš par cilvēku.runāju ar skaistkalniešiem,tie ir šokā par visu.Nejau torņu celtniecība traucē,bet tā lielmanība un visatļautība.Tā ir skaistkalniešu baznīca galvenokārt,kāpēc viņam viss bija jāizārda.Sekas jau ir un būs

  21
  4
 4. Vietējie pamatļaudis aiz šausmām jau sen zaudējuši runasspējas. Draudzes kvantitatīvais sastāvs ir krities. Kolaboracionisti, arī reliģiskie, bijuši vienmēr.

  17
  2
 5. Mediņš, Mediņš- ņerr, ņerr, ņerr! Bet neviens uz baznīcu neiet Mediņa dēļ. Visi iet lūgt Dievu , pagodināt Dievmāti ar lūgšanām, pieņemt sakramentus. Ja kādu pazīstiet, kas iet uz baznīcu lūgt Mediņu- sakiet viņam lai tā nedara. Zemē nomests laiks. Mediņš tāds pats cilvēks kā es un Tu. Ar saviem trūkumiem un stiprajām pusēm. Apveltīts ar dzelžainu gribu, neiedomājamu neatlaidību un spītu, jā arī ar nekaunību, izvirzīt lielus mērķus un neatkāpties grūtību priekšā. Mediņa heiteri viņu ir iecēluši pārcilvēka kārtā. Tieši tik vienkārši. Un par svešiniekiem baznīcā- Dievam nav svešinieku. Visi esam viņa bērni, māsas un brāļi Kristū. Katram ir tiesības izvēlēties, kuru baznīcu apmeklēt. Ja netīk Skaistkalne, brauc uz Ozolaini. Kas tur īpašs?

  15
  15
 6. Zane, taisnība! Var braukt citur! Un brauc ! Bet neviens nav atcēlis ētiku, saskarsmes kultūru ikdienā. Tās dažas reizes, kad “varonis” runā masu saziņas līdzekļos, kaut kādās normās spēj turēties. Interesanti, vai reliģisko organizāciju cilvēkiem ir ētiskie noteikumi, kas reglamentē uzvedību? Čomam redzami “galva sareibusi” veiksmīgi mazgājot mazgājamo.

  15
  4
 7. Bet kāpēc būtu jābrauc citur, ja Skaistkalnē ir skaista baznīca??!! Bet BAZNĪCĀ iet lūgt dievu, nevis klausīties rupjus vārdus, ķengāšanos. Pieklājību, savstarpēju cieņu, žēlsirdību neviens nav atcēlis. Un vēl – vai tad tagad Skaistkalnes baznīcu “varonis” ir pārdēvējis par svētnīcu (visos sludinājumos)? Kurš nāk ar naidu, necieņu – to ar ziediem nesagaida!.

  14
  3
 8. Oi, meit! Tie ir fakti nevis Jūsu nosauktās substances. Izteikumi ir korekti, pieklājīgi. Neredzu vajadzību šādam solim.

  10
  2
 9. Taisnība, visiem tāpat skaidrs no kuras puses vējš pūš. Bet par Mediņu neturiet rūpi, katram pašam būs jāatbild par sevi.

  2
  10
 10. Lasot tavu komentāru rodas sajūta, ka esi vēl rupjāka, neizglītotāka, ar lielu skaudības devu , jo kāds cits pārvērta baznīcu no sabrukšanai nolemtas ēkas par skaistu svētnīcu, kāda tā ir šodien ! Tev kā skaistkalnietei bija visas iespējas to atjaunot visus iepriekšējos gadus nevis tikai ķengāties komentāros ! Ar naidu un necieņu nāc tu !

  9
  14
 11. Vismaz prāvesta Andreja dievkalpojumos nevek uz miegu. Ja neinteresē saturs un ir ar mieru ik pa laikam klausīties vienu un to pašu sprediķi, nekāda vaina nebija arī tēvam Jānim.

  2
  10
 12. Visas tās baznīcas ir cilvēku izdomājums.Viens tur plātās,pārējie krīt ceļos.Ja pašam galvas smadzeņu nav,nekāda lūgšanās nepalīdzēs.Sekta,kopiena tās baznīcas var saukt,tik nosaukumus maina.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.