Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumnieku vidusskolā izskan Ziemassvētku koncerti

5.a klases koristi cep piparkūkas, kuras pēc tam tika dāvinātas skolasbiedriem un skolotājiem. (Foto: Kristers Balcers)

Šis ir izaicinājumu laiks… Laiks, kad pielāgojamies, meklējam jaunas iespējas, mainām savu redzējumu uz dažādām lietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neapšaubāmi, sarežģīts posms pašlaik ir interešu izglītības jomā, kad jāatrod alternatīvas iespējas, lai darbotos un turpinātu īstenot  kreatīvas idejas. Vecumnieku vidusskolā 20. un 21. decembrī izskanēja minikoncerti «Gribu nest Tev svētku prieku», kuru būtība bija radīt svētku izjūtu un uzburt prieku gan pašiem sev, gan skolasbiedriem un skolotājiem.

Meklēt un radīt jaunus variantus
Jau novembrī bija apzināta situācija, ka Ziemassvētku koncerts nevarēs notikt tradicionāli, būs jāmeklē jauns veids, kā koriem realizēt ideju par svētku koncertu. Epidemioloģiskie noteikumi mainījās ik pa nedēļām, klases veidoja «burbuļus», kora nodarbības varēja notikt pa klašu grupām, līdz ar to tika meklēts variants, kā radīt un veidot drošu koncertu. Protams, viena no iespējām bija veidot videosveicienu vai tiešsaistes koncertu, tomēr mums jāapzinās, ka esošā situācija nav uz dažiem mēnešiem un tā noteikti tik drīz nebeigsies, līdz ar to svarīgi uzturēt dzīvu ne tikai kultūru, bet arī veicināt un kopt kora dziedāšanu, sniegt bērniem izjūtu, ka dzīve turpinās, ka varam atrast citus veidus, kā muzicēt, kā sniegt, vairot un dāvāt labo citiem. Arī kompetenču izglītības sistēma paredz radīt un meklēt jaunus variantus, ja esošie nav droši, ja tie neatbilst kopējam mērķim, veidot radošu pieeju pašreizējai situācijai.

Šajā pandēmijas laikā tik daudz īgnuma un dusmu apkārt dzirdams un jūtams, ka Vecumnieku vidusskolas koristi vienojās par labo darbu darīšanu un svētku izjūtas gādāšanu saviem skolasbiedriem, skolotājiem un pašiem sev. Visu decembra laiku Vecumnieku vidusskolas koristi, darbojoties pa klašu grupām «burbulī», skolā cepa piparkūkas, piepildot mācību iestādi ar svētku smaržu un kopības izjūtu.

Dziesmas klausās caur atvērtiem klašu logiem
Tika radīta ideja par minikoncertu «Gribu nest Tev svētku prieku», kura laikā tika izpildītas Ziemassvētku dziesmas, un katrai klasei, skolotājiem dāvināta piparkūku turza ar labo vārdu vēstulīti. Lai kultūra spētu būt dzīva arī šajos sarežģītajos laikos, tika radīti epidemioloģiski droši noteikumi, lai minikoncerti notiktu klātienē.

Tika veidoti divi koncerti, kuri notika ārpus telpām, – 20. decembrī mazie koristi izdziedāja savu koncertu skolasbiedriem un skolotājiem mazās skolas pagalmā. Savukārt 21. decembrī Vecumnieku vidusskolas 5. – 11. klašu koris savu koncertprogrammu sniedza pie lielās skolas, ievērojot gan distancēšanos, gan radot drošu vidi pārējiem, un katrai klasei bija iespēja to vērot caur atvērtiem klašu logiem, atrodoties iekštelpās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertveltījums notika svētkiem atbilstošos laikapstākļos – sniga sniegs, gaisa temperatūra noslīdēja mazliet zem nulles, kas deva izjūtu, ka īstais svētku prieks ir tieši šeit un tagad. Tādējādi arī tika atgādināts, cik svarīgi ir darīt labo, galu galā – tā nav neiespējamā misija – vairot labo! Pateikt «paldies», pasveicināt skolotāju vai kaimiņu, iedot buču māsai vai brālim, pasmaidīt vai pateikt labu vārdu. Tikai jādara, un viss kļūs gaišāks! Tādējādi minikoncerti notika klātienē, radot svētku izjūtu. Protams, veidot pasākumus, kā esam pieraduši, ir ērtāk, komfortablāk, nav jārēķinās ar laikap-stākļiem, nav jāuztraucas par citiem ārējiem apstākļiem, tomēr gandarījuma izjūta pēc šādi veidota koncerta ir vārdos neaprakstāma. Koristi pierādīja, ka kultūru, muzicēšanu ir iespējams darīt dzīvu arī pašreizējos apstākļos.

Paldies par atbalstu un sapratni!
Vislielākā pateicība Vecumnieku vidusskolas vadībai par milzīgu atbalstu un sapratni, par atvērtību, paldies direktoram Aivaram Ķiņķevskim, mācību daļas vadītājām Rolandai Ķiņķevskai un Ingrīdai Tamanei. Paldies par palīdzīgo roku Sanitai Rogai.
Sirsnīgs un mīļš paldies ikviena korista vecākiem par viņu rūpēm. Liels, liels paldies maniem mīļajiem koristiem, gan lielajiem, gan mazajiem, pateicos par kopā būšanu un idejas realizēšanu, īpašs paldies koncerta vadītājiem – Kristiānam Švītiņam un Līgai Zaķei.

Dzied Vecumnieku vidusskolas 5. – 12. klašu koris, soliste Baiba Lagzdiņa.

ZAIGA JĒGERE, Vecumnieku vidusskolas mūzikas skolotāja

Foto: Kristers Balcers

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.