Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nauda Vecumnieku Jaunā ezera glābšanai būs

Uz iedzīvotāju rosināto tikšanos Vecumnieku estrādē pie Jaunā ezera bija ieradušies Bauskas novada domes deputāti, lai informētu par ezera glābšanas gaitu. Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks apsolīja, ka līdzekļus projekta īstenošanai atradīs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk nekā simts ciema iedzīvotāju bija ieradušies uz tikšanos ar deputātiem, kas notika 30. jūnija pēcpusdienā. Deputātiem gan šī bija tikai daļa no izbrauciena – vispirms viņi apmeklēja būves Iecavā, tad ieradās pie Jaunā ezera, pēc tam apskatīja Vecumnieku vidusskolas piebūvi un noslēdza braucienu Skaistkalnē, kur notiek Skaistkalnes vidusskolas sporta zāles būvniecība.

Jau iepriekš pārliecību, ka novada domes vadība piedāvās iedzīvotājiem risinājumu, pauda Bauskas novada domes deputāts Ingmārs Līdaka: «Pilnīgi saprotu cilvēkus, kas aicina pulcēties pie ezera, bet esmu pārliecināts, ka viņi saņems pozitīvu ziņu. Absolūta pārliecība, ka viss noskaidrosies, nauda atradīsies un viss sāksies.»

Foto – Ivars Bogdanovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunā ar iedzīvotājiem A. Mačeks iezīmēja potenciālo procesa gaitu. Pašvaldība ir apskatījusi un izpētījusi situāciju. Konstatētas trīs vietas, kur ir redzams cauruļvada bojājums, un viena vieta, kur cauruļvads ir aizgruvis. Tagad būs iepirkums un reizē meklēs iespējas iegūt finansējumu darbu veikšanai arī no citiem līdzekļiem – aizsūtītas vēstules uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas Vides aizsardzības un Vides investīciju fondu. «Ja šīs institūcijas finansējumu nepiešķirs, būvdarbu izmaksas varētu segt no dabas resursu nodokļa ieņēmumiem,» vērtēja A. Mačeks.

Foto – Ivars Bogdanovs.

Nelielas domstarpības bija par potenciālo darbu sākumu. Bauskas novada domes izpilddirektors Ivars Romānovs informēja, ka plānots 100 metru cauruļu nomainīt ar atklātas tranšejas rakšanas metodi un 150 metrus ar beztranšejas metodi. Pēc viņa domām, darbi varētu sākties septembrī. A. Mačeks gan sacīja, ka tam būtu jāsākas ātrāk – būvnieki prognozēs teikuši, ka tur esot darbs trim mēnešiem un ceturtais mēnesis dokumentu nokārtošanai. Viņš minēja arī pašlaik tāmēs iezīmēto darbu summu – 121 tūkstotis eiro. Tiesa, reizē atzīmējot, ka gala summu noteiks iepirkums. A. Mačeks solīja, ka informācija par visiem procesiem, kas skars Jaunā ezera glābšanu, būs atrodama pašvaldības mājas lapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk par Vecumnieku ciema iedzīvotāju tikšanos ar deputātiem lasiet «Bauskas Dzīves» 5. jūlija numurā, savukārt par problēmu, kas notiek ar Jauno ezeru, lasiet publikāciju šodienas numura 7. lappusē.

Jaunais ezers no otras puses, kur deputātu nebija aizgājuši. Foto – Ainars Ķienis.

Jaunais ezers no otras puses, kur deputātu nebija aizgājuši. Foto – Ainars Ķienis

Jaunais ezers no otras puses, kur deputātu nebija aizgājuši. Foto – Ainars Ķienis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Komentāri (13)

 1. Diemžēl mērnieks ar olekti pie pilskalna mazmājiņas uz tikšanos ar fizioloģiski nocietušiem iedzīvotājiem neieradās. Baušķiem nebūs vieta, kur kārtot eksistenciālās dabiskās vajadzības atbilstoši fizioloģijai un higiēnas prasībām nav aktuāla, bet oktobrī no savas partijas būs par stūmēju saeimas vēlēšanās.

  5
  3
 2. vai pa to cauruļvadu, kura remonts izmaksās pus tūkstoti par tekošo metru, tas ūdens pieplūst ezeram, vai aizplūst no tā?

  5
  1
 3. info Knabam un valsts kontrolei detalizēta audita pārbaudei, paskaidrojumu sniegšanai

  3
  1
 4. jā, vēlēšanas nāk. citādi tautas priekšā neredzētu. kaut gan šie jau uz Saeimu tā kā ne….

  4
  1
 5. tie tak ir savas partijas lielo bosu virzītāji, bīdītāji, partijas apakšējais gals ar uzdevumu parādīt tautai bildes un izpušķotus notikumus un viscēlākos solījumus.

  7
  2
 6. Sveiki. Bauskai vispār neko nevajag, jo tā ir un būs PSRS tradīciju pilsēta….nekādas attīstības, sūks mazo pagastu naudu un viss.

  8
  1
 7. Tie saucamie “tautas” kalpi ir no Vecumniekiem taču tur dzīvo un “it kā” darbojas Vecumnieku labā.. Liela daļu A no tiem tur ir jau no vairākiem iepriekšējiem sasaukumiem. JAUTĀJUMS! VAI EZERS PĀRPURVOJĀS VIENAS SEZONAS LAIKĀ? UN KONKRĒTI KURŠ VECUMNIEKU DEPUTĀTS IEPRIEKŠ RISINĀJA ŠO JAUTĀJUMU???? PERSONĪGI I. LIDAKAM.. JŪS TUR DZIVOJAT VISU MŪŽU, ESAT, IT KĀ, DABAS DRAUGS.. KAUNS NAV?? KAPTEINI NULLE

  8
  5
 8. Tās trubas bija beigtas jau pāris gadus atpakaļ, ne Kalniņš ne Veismanis nelikās ne zinis. Turklāt tika sabojātas arī slūžas. Izbūvējot asfalta segumu uz Veco ezeru parādijās slīkšņa, tas nozīmē, ka tad jau bija ūdens noplūde, tika novelta vaina uz avota iespējamību, bet avots bija no ūdens trubām. Tagad tie paši vīri brēc lai Bauska gādā naudu remontam. Lūk saimniekošana Vecumniekos !

 9. Malači iedzīvotāji ka tik daudziem rūp sava vide. Tikai neatslabstiet ticot solījumiem, ejiet prasiet vērojiet darbu gaitu. Un baušķenieki lai nepukst kad jāiet uz publisko apspriešanu vai tikšanos ar tautas kalpiem tad nav neviena. Gudri pukstēt var tikai komentāros. Vecumnieki uz priekšu, cīnieties.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.