Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Vimbu augstlēkšanas paraugdemonstrējumi Kuldīgā sākušies; sestdien aicina uz pavasara palu šovu “Lido zivis Kuldīgā”

Sestdien, 30.aprīlī, Kuldīgā notiks 16. pavasara palu šovs “Lido zivis Kuldīgā”, portālu informēja Kuldīgas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Reimane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien ikviens aicināts apmeklēt pavasara tirdziņu, piedalīties aktīvās un radošās nodarbēs, skatīt izstādes un koncertus. Paralēli pasākumiem varēs baudīt unikālos skatus, ko ik pavasari kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem dāvā daba – vimbu augstlēkšanas paraugdemonstrējumus virs Eiropas platākā ūdenskrituma.

L. Reimane pastāstīja, ka Kalna ielā un Latvijas Universitātes Kuldīgas filiāles pagalmā būs plašs pavasara tirdziņš, bet Pilsētas dārzā būs gan zivju tirgus, gan zivju zupa pie Raganas mājas sadarbībā ar SIA “Cepliņi”. Uz Pilsētas dārza skatuves klausītājus priecēs grupa “Rahu the fool”, “Pirmais kurss” un apvienība “Copmaņi”, dziesmas par jūru dziedās Anta Eņģele un Marko Ojala. No Anglijas būs ieradies milzu aizjūras astoņkājis, kuru pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs redzēt gan Pilsētas dārzā, gan Liepājas ielā.

Pilsētas dārzā ikviens būs gaidīts Vides izziņas piestātnē un Tūristu ceļotāju lenktuvē, kur varēs nobaudīt Smilškalnu vīnus un piedalīties sklandraušu cepšanas meistarklasē kopā ar Alsungas Amatu mājas saimniecēm. Viesu māja “Garīkas” iepazīstinās ar savu lepnumu – šitaki sēnēm. Varēs piestāt “Meža kafejnīcā” un izšaut ar loku. Savukārt lielos un mazos priecēs truši no Īvanlandes un sesks, nūtrijas, baloži, šinšilas, jūras cūciņas un šķirņu vistas no “Mini zoo Silavas”. “Pastariņa muzejs” no Zentenes gādās par skriešanu ar divričiem, zivtiņu makšķerēšanu un biešu boulingu, bet Brocēnu keramikas darbnīca “Blackfolkpottery” dižosies ar pašdarinātiem māla traukiem. Savukārt “RumbaBuss” piedāvās izbraucienu ar degustāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl varēs piedalīties dažādās atraktīvās un radošās nodarbēs, piemēram, drosmes, veiklības un atjautības pārbaudījumos ar Kuldīgas skautiem vai spēlē “Kukaiņu pļavā” kopā ar radošo apvienību “Pasaku nams”. Varēs apmeklēt arī “Zivju sievas bufeti” vai keramikas darbnīcu. Pilsētas dārzā notiks arī “Tīklu talka”, kurā ikviens aicināts darināt maskēšanās tīklus ukraiņu karavīriem. Tās laikā varēs baudīt arī gardu ukraiņu boršču.

Dienas otrajā pusē pulksten 17 Kuldīgas Mākslas namā būs divu koru – Ādažu jauktā kora “Saknes” un Kuldīgas kultūras centra jauktā kora “Ventava” – koncerts, bet pulksten 17.30 Rātslaukumā būs starptautiskā džeza dienas akcija “Piestāj Rātslaukumā”.

Būs apskatāmas arī vairākas izstādes. Kuldīgas novada muzejā izstādītas Tautas tēlotājas mākslas studijas “Kuldīgas Palete” dalībnieku gleznas izstādē “Ūdens mistērijas”. Kuldīgas Mākslas namā var apmeklēt Ievas Epneres personālizstādi “Es gribu būt kā saulespuķe, lai pat vistumšākajā dienā varu atrast gaismu un stāvēt stalti”, bet Vecajā rātsnamā – izstādi “Dzīvotne” ar slēgtiem augu terārijiem pārstrādāta eko stikla traukos. Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā varēs apmeklēt mākslinieces Sabīnes Verneres personālizstādi.

Pavasara palu šovu “Lido zivis Kuldīgā” rīko Kuldīgas kultūras centrs, bet svētku tirdziņu – SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi”, precizēja L. Reimane.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Nu ko lai saka, riktīgas augstlēcējas! Un tik dauaaaudz, var smelt spaiņiem i nevajag makšķeres kātu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.