Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

IZM papildina skolu reorganizācijas plānu; pārmaiņas arī Stelpes pamatskolā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) papildinājusi skolu reorganizācijas plānu ar 15 izglītības iestādēm, aģentūru LETA informēja IZM Komunikācijas departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stelpes pamatskola Bauskas novadā šogad kļūs par sākumskolu. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Patlaban IZM apkopojusi informāciju par 71 lēmumu par skolu dibināšanu, reorganizāciju un likvidāciju šogad un vēl 11 – turpmākajos divos gados. Tomēr ministrijā norāda, ka tuvākajās nedēļās vēl ir iespējamas izmaiņas skolu sarakstā, to papildinot ar jaunām skolām, kuru reorganizācijas process būs saskaņots.

Iepriekš ziņots, ka šī gada reorganizējamo un slēdzamo skolu saraksts ir viens no plašākajiem pēdējo piecu gadu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021.gadā tika likvidētas sešas un dažādos veidos reorganizētas 38 izglītības iestādes, 2020.gadā pieņemts lēmums par 13 izglītības iestāžu likvidāciju un 23 izglītības iestāžu reorganizāciju. 2019.gadā lēma par 14 izglītības iestāžu slēgšanu un 50 vienību reorganizāciju, 2018.gadā – slēdza 20 un reorganizēja 40 izglītības iestādes.

Papildus šogad tiks reorganizētas vairākas izglītības iestādes. Reorganizācijas process paredz, piemēram, izglītības pakāpes maiņu vai apvienošanu ar kādu citu izglītības iestādi.

Izglītības pakāpes maiņa notiks deviņās izglītības iestādēs šogad un trīs turpmākajos divos gados. Šogad par sākumskolām kļūs Vānes pamatskola Tukuma novadā, Stelpes pamatskola Bauskas novadā. Par pamatskolām kļūs Tilžas vidusskola Balvu novadā, Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola Jēkabpils novadā, Līvānu 2.vidusskola Līvānu novadā, Kuldīgas 2.vidusskola, kļūstot par Indriķa Zeberiņa Kuldīgas pamatskolu, Lizuma vidusskola un Lejasciema vidusskola Gulbenes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Ogres sākumskola turpmāk darbosies kā pamatskola.

2023.gada 1.septembrī Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskola Madonas novadā kļūs par pamatskolu, 2024.gada 1.augustā par pamatskolu tiks reorganizēta Naukšēnu vidusskola Valmieras novadā, bet 2024.gada 1.septembrī par pamatskolu kļūs Skrundas vidusskola Kuldīgas novadā.

Līdztekus skolu slēgšanai un reorganizācijai šogad sāks darbu arī septiņas jaunas izglītības iestādes. Četras pirmsskolas izglītības iestādes – Olaines pirmsskolas izglītības iestāde “Čiekuriņš”, Saldus novada pirmsskolas izglītības iestāde “Punktiņi”, Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Ozoliņš” un Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Dzīpariņš” – tiks dibinātas no jauna, savukārt vēl trīs taps, reorganizācijas rezultātā dibinot atsevišķus bērnudārzus. Šādas trīs pirmsskolas izglītības iestādes augustā tiks dibinātas Valmierā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IZM uzsver, ka lēmumu par izglītības iestāžu dibināšanu, reorganizāciju vai slēgšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājs. Par savu lēmumu pašvaldības informē IZM, iesniedzot nepieciešamos dokumentus un informāciju, lūdzot ministrijai šo lēmumu saskaņot. Atbilstoši noteiktajai kārtībai ministrija, izskatot jautājumu par saskaņojuma sniegšanu pašvaldības lēmumam, izvērtē saņemto informāciju izvērtē un sniedz atbildi, nepieciešamības gadījumā pieprasot pašvaldībai arī papildu skaidrojumu.

Izskatot jautājumus par saskaņojumu pašvaldības lēmumam par vispārējās izglītības iestādes reorganizēšanu vai likvidāciju, tiek izvērtēta pašvaldības sniegtais skaidrojums par izglītības iestādes darba kvalitāti, turpmākās izglītības pieejamību, transporta nodrošinājumu, izglītības iestāžu tīkla attīstību novadā, kā arī iesaistīto pušu – skolēnu, pedagogu, vecāku – informētību un viedokli.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.