Jaunatnes sacensībās volejbolā pamazām sākas cīņa par medaļām

Latvijas Jaunatnes volejbola čempionātos noslēgušās pirmās grupu spēles, un komandas tagad sadalījušās – vienas grupas cīnās par čempionāta godalgām, pārējās sadala atlikušās vietas. Par godalgām mēģinās spēkiem mēroties arī Vecumnieku sporta skolas jaunieši.

Latvijas čempionātā jauniešiem piedalās Vecumnieku sporta skolas trīs U12 vecuma grupas zēnu komandas, viena U12 meiteņu vienība, U15 un U16 vecuma grupas zēnu komanda, savukārt no Bauskas novada BJSS – divas U16 vecuma grupas vienības – viena zēnu un viena meiteņu.

Vecumnieku sporta skolas U12 vecuma grupas meitenēm, pēc «volejbols.lv» mājaslapas informācijas, pagaidām divas uzvaras un četri zaudējumi, vēl piecas spēles priekšā. Savukārt U12 grupas mači zēniem pagaidām mājaslapā nav publicēti.

Vecākajās grupās pēc pirmajām spēlēm turpinās cīņa par medaļām, pārdalot grupas. Vecumnieku U15 komanda ar divām uzvarām ir piektajā vietā pirmajā grupā. Savukārt U16 vecuma grupas vienība ar divām bija otrajā grupā trešajā vietā, bet nākamās kārtas pirmās spēles bija veiksmīgas. «U16 zēnu komanda izcili iesāka nākamo posmu cīņā par Latvijas jaunatnes čempionāta titulu. 18. un 19. februārī izcīnītas četras svarīgas uzvaras. Vispirms uzvara pret spēcīgo «RVS» komandu, pārspēti arī jaunieši no Daugavpils. Otrajā dienā pretī stājās neērtie sportisti no «Talsiem/Dundagas». Līdz šai spēlei vēl ne reizi nebijām pat setu uzvarējuši, bet šoreiz laurus plūcām ļoti saspringtā piecu setu cīņā. Nākamajā mačā viss izdevās, kā plānots, un izcīnīta vēl viena uzvara pret komandu no Jēkabpils ar rezultātu 3:0. Prieks par zēnu pašaizliedzīgo spēli laukumā. Patīkami redzēt, kā augam un attīstāmies no spēles uz spēli,» tā savā «facebook.com» lapā raksta treneris Rolands Plēsnieks.

Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) U16 meitenes pirmo posmu noslēdza ar divām uzvarām un astoto vietu tabulā. Savukārt puišiem nepaveicās – nevienas uzvaras, tikai pret Ozolnieku sporta skolu veiksme vienā setā. Puiši centās revanšēties savās mājās, kad 24. februārī Codes pamatskolas sporta zālē uzņēma pretiniekus no Ozolniekiem.

Spēle bija ļoti sīva. Pirmo setu mājinieki sāka pārliecinoši, bet noslēgumu nespēja līdzīgi nospēlēt un zaudēja. Otrajā setā baušķenieki pārliecinoši atspēlējās, bet trešajā «atdeva» spēli jau vidū, un viesi to noslēdza ar uzvaru. Ceturto setu atkal pārliecinoši uzvarēja un arī piektajā bija vadībā ar 14:12, bet veiksme šoreiz nu nekādi nebija baušķenieku pusē – pēc vairākām izspēlēm Ozolnieku sporta skola uzvarēja ar 16:14 un visā spēlē ar 3:2. Baušķenieki dienas beigās zaudēja arī Rēzeknes novada komandai.

Sacensības bija jaunatnes čempionāta trešā posma otrās līgas spēles. Vēl notiks viens sabrauciens, kur ieradīsies vairākas komandas, bet laiks un vieta vēl nav nosaukti.

Vecumnieku vidusskolas jaunieši veiksmīgi aizvadījuši arī skolu mačus. 14. februārī Valgundes sporta hallē notika Zemgales reģiona sacensības volejbolā vidusskolu grupā. Vecumnieku vidusskolas puiši septiņu komandu konkurencē izcīnīja pirmo vietu. Vienībā spēlēja Edvards Drezovs, Renārs Vasiļjevs, Ričards Čudars, Kristers Balcers, Krists Aukstars, Emīls Siljānis, Ralfs Valts Seglickis, Roberts Caune un Edgars Vārpiņš. Tā informē sporta skolotājs Rinalds Zariņš.

Savukārt 28. februārī tajā pašā Valgundes sporta hallē notika Zemgales reģiona sacensības volejbolā pamatskolu vecuma grupā. Piedalījās sešas skolu komandas, un arī šeit Vecumnieku vidusskolas vienībai uzvara. Jāuzsver, ka otro vietu izcīnīja Valles pamatskolas jaunie volejbolisti, kurus finālā Vecumnieku vidusskolas pārstāvji pārspēja tikai ar 2:1. Vecumnieku vidusskolas komandā spēlēja Edgars Kļaviņš, Ričards Čudars, Edvards Drezovs, Renārs Vasiļjevs, Kārlis Škrjaba, Niklāvs Neimanis un Tomass Kalniņš.