Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jaunie vieglatlēti turpina izcīnīt medaļas

Jau vienpadsmito reizi Kuldīgā aizvadīta «Kuldīgas Katrīnas kausa» izcīņa vieglatlētikā. Šoreiz sacensībās pirmo vietu tāllēkšanā izcīnīja Gerda Kerija Dreimane. Savukārt jaunākie – U14 un U16 grupa – piedalījās «LVS x Sportland kausa» izcīņas otrajā posmā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 21. janvārī, Kuldīgā sacensībās piedalījās 114 sportisti no septiņām valstīm – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Beļģijas, Itālijas un Ungārijas. Viesu bija gana daudz, un bija disciplīnas, kurās sacentās tikai viens vai daži latvieši. Kopumā viesi uzvarēja septiņās disciplīnās. Latvijas pārstāvjiem piecas uzvaras. Labāko rezultātu uzrādīja Igaunijas sportiste Diāna Sūmanna, kura uzvarēja 60 metru barjerskrējienā ar rezultātu 8,26 sekundes, kas pēc Starptautiskās vieglatlētikas asociācijas punktu tabulas atbilst 1102 punktiem.

FOTO – GUNTIS BĒRZIŅŠ, ATHLETICS.LV.

Sacensībās startēja paši labākie, un attiecīgi dažādu sporta skolu un sporta centru pārstāvju nebija daudz. Tomēr piedalījās pieci Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas dalībnieki un divi Iecavas sporta skolas «Dartija» audzēkņi.

60 metru sprintā 13. vieta Andrim Skadiņam – 7,3 sekundes. Uzvarēja Džordans Vatsons Brauns no Lielbritānijas – 6,82 sekundes. Toties kārtslēkšanā ar rezultātu 4,3 metri A. Skadiņam bronzas medaļa. Ar rezultātu 3,8 metri sestajā vietā palika Kristiāns Lauva.

Toties 60 metru barjerskrējienā divas medaļas. Šoreiz ātrāks bija Kristiāns Lauva – rezultāts 8,66 sekundes un sudraba medaļa. Savukārt trešā vieta sporta skolas «Dartija» audzēknim Gvido Miezeram – viņš finišēja tikai 0,02 sekundes vēlāk – 8,68 sekundēs, un viņam bronzas medaļa. Sudraba medaļu tāllēkšanā atkal ieguva sporta skolas «Dartija» audzēknis Rihards Pūķis – 7,02 metri.

Visplašākā pārstāvniecība bija tāllēkšanā dāmām. Ar rezultātu 5,91 metrs uzvarēja Gerda Kerija Dreimane. Ceturtā ar 5,46 metrus tālu lēcienu bija Anna Gabriela Hofmane. Sestā bija Arta Marija Dreimane – 5,28 metri.

EDVARTAM IGAUNIM (no labās) trešā vieta lodes grūšanā. FOTO – GUNTIS BĒRZIŅŠ, ATHLETICS.LV.

Turpat Kuldīgā 22. janvārī notika «LVS x Sportland kausa» izcīņas otrais posms U14 un U16 vecuma grupas sportistiem. Bauskas novada pārstāvji ieradās ar kuplām delegācijām, un medaļas arī neizpalika, taču zelta godalgas šoreiz nav. Kā ierasts, izcēlās daudzcīņas sporta veida pārstāvji, šajā gadījumā no Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) un Vecumnieku sporta skolas.

Tā U16 grupā 60 metru skrējienā ar rezultātu 7,58 sekundes otrā vieta Vecumnieku pārstāvim Ernestam Lešinskim, kurš tagad mācās Murjāņu sporta ģimnāzijā. Daudz Vecumnieku pārstāvju bija kārtslēkšanā, bet medaļa gan tikai viena. Sudrabu izcīnīja Kārlis Škrjaba – 2,55 metri. Trešais – Ralfs Kondratjuks no Bauskas novada BJSS – 2,45 metri. No Vecumnieku sporta skolas piedalījās arī Pāvils Otomers un Niklāvs Neimanis. Vecumnieku puiši izcēlās arī lodes grūšanā. Trešajā vietā Edvarts Igaunis ar rezultātu 13,45 metri. Turpat blakus ceturtais E. Lešinskis, piektais – Kārlis Škrjaba.

Tāllēkšanā U16 grupā trešā vieta Bauskas novada BJSS audzēknei Rūtai Rutkai – 5,02 metri. Izskatās, ka jauniete nopietni gatavojas šīs nedēļas nogalē paredzētajam Latvijas daudzcīņas čempionātam telpās – viņai arī piektā vieta lodes grūšanā. Kārtslēkšanā šajā grupā trešā Nikola Trasūne – 2,7 metri. Piektajā vietā kārtslēkšanā Vecumnieku sporta skolas audzēkne Elza Zaļkalne – 2,35 metri.

Tāllēkšanā puišiem U16 grupā trešā vieta Iecavas sporta skolas «Dartija» audzēknim Kārlim Danielam Lazdam – 5,23 metri.

Jāatzīmē, ka sacensībās piedalījās arī Skaistkalnes vidusskolas pārstāvji. 2000 metru distancē skrēja trenera Agra Saknes audzēknes Anda Zariņa un Elīza Straģe. Rezultāti gan nav augstākie – 15. un 19. vieta, bet skaistkalnieši ir sevi pieteikuši augsta mēroga sacensībās, un gan jau būs arī panākumi.

Šajā nedēļas nogalē, 28. un 29. janvārī, daudzus no šiem sportistiem redzēsim Latvijas čempionātā daudzcīņā telpās, kas notiks Valmierā.