Novada futbola komandas sagādā pozitīvus pārsteigumus; jau sestdien nākamās mājas spēles Bauskā un Iecavā

Pozitīvi jauno sezonu sākuši Bauskas novada vīru futbola klubi – «Bauskas BJSS/Mēmele» un FK «Iecava». Baušķeniekiem starts ar uzvaru, FK «Iecava» aizvadījis jau trīs spēles un pagaidām bez zaudējumiem.

Aizvadītajā nedēļas nogalē nepaveicās dāmu futbola klubam «Iecava», kas pēc salīdzinoši laba sezonas sākuma 20. maijā Latvijas sieviešu futbola virslīgas mačā savās mājās Iecavas stadionā piekāpās SFK «Rīga» ar 0:7. Turnīra tabulā ar vienu uzvaru un trim zaudējumiem komanda pašlaik ir piektajā vietā. Nākamā spēle atkal būs savās mājās 27. maijā ar FK «Auda» vienību.

Bauskas novada vīru komandas spēlē «Dali Dali» Latvijas futbola 3. līgas Rietumu grupā. Veiksmīgi turpinās mači FK «Iecava». Vispirms 13. maijā savās mājās uzņēma FC «Talsi» vienību. Mājinieki pirmie atklāja rezultātu – 60. minūtē vārtus guva Ralfs Vilnis. Līdzjutējiem par vilšanos, papildlaikā viesi izlīdzināja rezultātu, un spēle noslēdzās ar 1:1. Tā liecina Latvijas Futbola federācijas mājaslapas informācija.

Savukārt 20. maijā FK «Iecava» viesojās pie «Liepājas FS» vienības. Mājinieki pirmie guva vārtus septītajā minūtē, bet iecavnieki nepadevās – otrā puslaika 64. minūtē vārtus atkal guva Ralfs Vilnis, un 90. minūtē uzvaru nodrošināja Andrejs Jēgers.

Ar divām uzvarām un vienu neizšķirtu FK «Iecava» pašlaik ir Rietumu grupas līdere. Jāatzīst gan, ka pagaidām neviena no līderkomandām nav bijusi pretiniekos. Lielākie pārbaudījumi vēl priekšā.

Svētdien, 21. maijā, futbola sezonu ar spēli viesos pret FC «Talsi» atklāja «Bauskas BJSS/Mēmele» vienība. Komandas treneris Artūrs Kupčiuns atzīst, ka komanda mačā piedalījās pašlaik labākajā sastāvā.

Baušķenieki jau spēles sākumā palika mazākumā – sarkano kartīti piešķīra vārtsargam Robertam Untālam. Vārtos stājās Dmitrijs Mitusovs. Turpinājumā mājinieki guva divus vārtus pēc veiksmīgas stūra sitiena izspēles, un jau 2:0 «FC Talsi» labā.

Tomēr Bauskas vienības sastāvs šogad ir papildināts ar spēcīgākiem uzbrucējiem. 23. minūtē Martins Starodubcevs piespēlē pie vārtu tālā staba Jānim Rotbergam, kurš gūst sezonas pirmos vārtus. Mājinieki gan tūlīt atspēlējas – 3:1, bet J. Rotbergs nemaz nav tik viegli apturams – pirms pārtraukuma 44. minūtē gūst otros vārtus.

Otrā puslaika sākumā sarkano kartīti nopelna FC «Talsi» vārtsargs, un baušķenieki pārņem iniciatīvu. 62. minūtē rezultātu izlīdzina Artūrs Zomerovskis, bet jau 65. minūtē precīzs ir Mārtiņš Bukšs – 4:3. Atlikušajā laikā rezultāts nemainījās.

Jānis Rotbergs. Foto no «Bauskas BJSS/Mēmele» komandas albuma.

Par spēles vērtīgāko spēlētāju baušķenieku vidū atzina Jāni Rotbergu. ««Dadzis» pretiniekiem, dzinējs mūsējiem. Jāņa pirmajā puslaikā gūtie divi vārti palīdzēja mūs noturēt spēlē. Savukārt otrajā puslaikā viņš bija kā dzinulis, kas neļāva padoties nevienam mūsu spēlētājam,» tā viņu raksturo komandas «facebook.com» lapā.

To, ka baušķenieku sezona var būt citādāka nekā iepriekš, parādīja jau pārbaudes spēles. Trešo maču komanda aizvadīja 18. maijā Dobelē ar JFC «Dobele» vienību. Gūta uzvara ar 11:0. Spēlē divi vārti Jānim Rotbergam, Martinam Starodubcevam, Mikam Zaharčenokam un Mārtiņam Bukšam, pa reizei precīzi bija Martins Starodubcevs, Kristiāns Beķeris, Henrijs Bušs.

«Mūsu komandas sastāvā šajā spēlē divi būtiski papildinājumi. Laukumā pēc traumas sadziedēšanas atgriezās Mārtiņš Bukšs, un vēl viens komandas jaunieguvums ir futbola virtuozs, kurš vēl pērn darbojās FK «Auda» sistēmā, bet ilgus gadus ir baušķenieks – Jānis Rotbergs,» stāsta A. Kupčiuns.

Pirmo mājas spēli komanda aizvadīs Bauskas pilsētas stadionā jau sestdien, 27. maijā, ar FK «Tukums 2000-3» komandu.

Titulattēlā – «Bauskas BJSS/Mēmele» komanda pārbaudes spēlē Dobelē. Foto no «Bauskas BJSS/Mēmele» komandas albuma.