Vieglatlētikas sacensībās Liepājā augstāko rezultātu sasniedz baušķeniece Gerda Kerija Dreimane

Sākušās vieglatlētikas sacensības telpās, un pirmās nopietnākās sacīkstes bija «LVS x «Sportland» kauss» pirmais posms, kas notika Liepājas Olimpiskā centra vieglatlētikas manēžā. Augstāko rezultātu sievietēm sasniedza baušķeniece Gerda Kerija Dreimane.

Sacensībās 14. janvārī sešās disciplīnās sacentās pieaugušie un piecās disciplīnās U16 zēni un meitenes. 60 metru barjerskrējienā spēkiem mērojās U20 grupas junioru un U18 grupas jaunieši. Iepriecināja sasniegtais Latvijas rekords telpās 300 metru skrējienā – Iļja Petrušenko no Liepājas distanci veica 33,87 sekundēs, un rezultātu pēc Starptautiskās vieglatlētikas asociācijas punktu tabulas novērtēja ar 1049 punktiem. Starp sievietēm augstākais vērtējums bija Gerdai Kerijai Dreimanei tāllēkšanā – 6,11 metri un 1023 punkti. Par uzvaru savā disciplīnā G. K. Dreimane saņēma 100 eiro, savukārt par labāko rezultātu kopvērtējumā – vēl 200 eiro. Sacensībās piedalījās arī daudz Lietuvas sportistu. Tā informē sporta statistiķis Andris Staģis.

Jaunākajā, U16 grupā otro vietu 200 metru sprintā izcīnīja Iecavas sporta skolas «Dartija» audzēknis Toms Līrums. Labu rezultātu U16 grupā barjerskrējienā meitenēm uzrādīja Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkne Rūta Rutka, kas finišēja pēc 9,29 sekundēm un izcīnīja pirmo vietu. Zēniem U18 grupā ceturtais palika Adrians Hildebrants. U20 grupā otrais Andris Skadiņš – 8,58 sekundes. Meitenēm U18 grupā pārliecinoši uzvarēja Anna Gabriela Hofmane – 8,86 sekundes, ceturtā bija Arta Marija Dreimane. Pieaugušo grupā otrā bija Gerda Kerija Dreimane – 8,93 sekundes. Pieaugušo grupā ceturtais baušķenieks Kristiāns Lauva, kam līdz bronzas medaļai pietrūka 0,01 sekundes, un piektais iecavnieks Gvido Miezers.

Tāllēkšanā sievietēm, kā jau minēts, uzvarēja Gerda Kerija Dreimane ar rezultātu 6,11 metri. Piektā Anna Gabriela Hofmane. Vīriem labākais starp latviešiem bija Iecavas sporta skolas «Dartija» audzēknis Rihards Pūķis – 6,81 metrs, bet tālāk lēca lietuvietis Algirds Streļčūns – 7,37 metri.

Augstlēkšanā U16 grupā ceturtais palika Vecumnieku sporta skolas audzēknis Kārlis Škrjaba. Savukārt pārliecinoša uzvara bija vēl vienai Vecumnieku audzēknei Aleksandrai Rozmarijai Zandbergai – 1,63 metri. Piektā Lauma Lungeviča.

Kārtslēkšanā ar rezultātu 4,05 metri bronzas medaļu ieguva A. Skadiņš, sestais ar rezultātu 3,75 metri – K. Lauva.

Šajā nedēļas nogalē notiks spēcīgākās telpu sacensības Latvijā – 21. janvārī noritēs Katrīnas kausa izcīņa Kuldīgā, savukārt 22. janvārī turpat notiks «LVS x «Sportland» kausa» izcīņas otrais posms.