Jaunnedēļ no pirmdienas, 2. augusta, trīs Bauskas ārstes pacientus pieņems citās darba telpās.
Jaunnedēļ no pirmdienas, 2. augusta, trīs Bauskas ārstes pacientus pieņems citās darba telpās.
Jaunas prakses vietas būs divām speciālistēm – Rutai Stelmakai un Valentīnei Pundurei, kā arī ģimenes ārstei Ilzei Kukutei.
Ēkā, kur atrodas salons “Optika”, strādās dermatoveneroloģe, kā arī ausu, kakla un deguna slimību daktere. R. Stelmaka stāsta: “Kopā ar kolēģi domājām, kā uzlabot pacientu pieņemšanas apstākļus, jo šauras specializācijas ārstiem tiek iedalīts mazāks finansējums. Saprotam, ka vispirms nauda vajadzīga neatliekamajai palīdzībai, izmeklējumu modernizēšanai. Tādēļ izlēmām gādāt pašas par sevi un ieguldīt personiskos līdzekļus telpu sakārtošanai un pacientu pieņemšanas uzlabošanai. Vērojot medicīnisko praksi ārzemēs, piemēram, Zviedrijā, esmu secinājusi, ka nelielās pilsētās, tāda ir arī Bauska, šauras specializācijas mediķu tikpat kā nav. Pie tiem jādodas uz lielākiem centriem. Varbūt esam “pēdējie mohikāņi”, kas cenšas, lai provincē ļaudis arī varētu saņemt speciālistu padomu.”
Abas dakteres pieņems pacientus ar ģimenes ārstu norīkojumiem un sniegs maksas pakalpojumus. Speciālistēm ir līgums ar Viduslatvijas slimokasi. Dakteres spriež, ka tieši norēķini samazinās administratīvās izmaksas un ļaus turpināt pilnveidot diagnosticēšanu un ārstēšanu. R. Stelmaka ir iegādājusies īpašu elektroierīci, ko izmanto, lai likvidētu nelielus veidojumus, kas radušies uz ādas.
Ģimenes ārste I. Kukute “Bauskas Dzīvei” sacīja, ka turpmāk pacientus pieņems Zaļā ielā 11, ēkā, kur atrodas fotosalons “Smaids”.