Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ētikas kodekss

SIA «Bauskas Dzīve» laikraksta MISIJA

«Bauskas Dzīve» ir moderns ekonomiski un politiski neatkarīgs reģionālais laikraksts, kura misija ir kalpot Bauskas novada iedzīvotājiem – būt pirmajam un noderīgākajam informācijas un reklāmas avotam katrā reģiona ģimenē. Ar laikraksta saturu sekmēt vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitātes un vides uzlabošanu, būt modriem, aizstāvot cilvēktiesības un demokrātiju mūsu novadā.

Ētikas kodekss – žurnālistu darbības ētiskie pamatprincipi

Izdevuma misijai pakārtoti arī «Bauskas Dzīves» žurnālistu darbības ētiskie pamatprincipi. Svarīgākais princips, no kā vadāmies, – vārda un preses brīvība ir demokrātijas priekšnosacījums, brīva un neatkarīga prese ir cilvēktiesību ievērošanas un sabiedrības demokrātiskās attīstības garanti.

1. Žurnālistu pienākums un uzdevumi

Aizstāvēt vārda un preses brīvību, gādāt, lai sabiedrība saņem pilnu informāciju par procesiem un notikumiem. Iestāties par daudzpusīgu viedokļu apmaiņu, analītisku un kritisku nostāju pret politisko, ekonomisko un tiesu varu, aizstāvot sabiedrības un indivīda tiesības.

Žurnālista galvenais uzdevums ir sniegt sabiedrībai patiesu un pārbaudītu informāciju. Žurnālists gādā par viedokļu daudzveidību, pat ja šie viedokļi šķiet pašam nepieņemami.

2. No katra žurnālista tiek gaidīts, ka darbā kalposit mūsu lasītājiem un ievērosit klientu apkalpošanas trīs pamatprincipus:

izturies pret kolēģiem tā, it kā viņi būtu tavi vissvarīgākie lasītāji;

izturies pret katru lasītāju un klientu tā kā pret saviem kolēģiem;

respektē savu darbu un savu kolēģu darbu.

3. Uzņēmums no jums sagaida, ka sargāsit savus informācijas avotis un tos neizpaudīsiet.

4. Avīzes redakcionālā neatkarība nozīmē, ka:

1.      stingri tiek ievērota prasība nošķirt reklāmu no žurnālistikas ziņām;

2.      tiek ievērota prasība nošķirt viedokļus un komentārus no ziņām.

5. Neatkarība nozīmē arī finansiālu neatkarību:

–          mūsu ienākumu avoti ir ieņēmumi no reklāmas, sludinājumiem, avīzes abonentiem, mazumtirdzniecības un citas saimnieciskās darbības.

6. Interešu konflikts.

Uzņēmums «Bauskas Dzīve» atbalsta vietējās sabiedriskās un filantropiskās aktivitātes. Ikviens darbinieks tiek iedrošināts piedalīties izglītojošās un labdarības organizācijās un aktivitātēs, nevalstisku organizāciju darbā. Tomēr no jums tiek gaidīts, lai jūsu ārpusdarba intereses un aktivitātes neradītu interešu konfliktu, netraucētu lojalitātei pret laikrakstu «Bauskas Dzīves» un tā lasītājiem.

Neatkarības rādītājs ir lasītāju uzticība, ticamība avīzei. Žurnālista piederība kādai noteiktai partijai vai deputāta statuss šo ētikas robežu pārkāpj, un tāda žurnālista sniegtās ziņas lasītājos neradīs uzticību. «Bauskas Dzīvei» lasītāju uzticība ir svarīgākais neatkarības rādītājs, talab žurnālistam, ja viņš izlemj kandidēt kādās vēlēšanās, jāaptur sava profesionālā darbība. No jums tiek gaidīts, lai netiktu pārkāpti brīvas un objektīvas preses principi.

7. Uzņēmums tic, ka jūs, darba pienākumus pildot, nepieņemsit naudas piedāvājumus vai dāvinājumus. Par šādiem piedāvājumu gadījumiem nekavējoties informēt galveno redaktoru.

8. Jūsu izskats, apģērbs. Žurnālista darbs saistīts ar dažādiem izbraukumiem un iestāžu apmeklējumiem, dalību dažādās situācijās. Galvenais nosacījums – ģērbties katram gadījumam piemēroti. Atcerieties – arī jūsu izskats noteiks jūsu interviju kvalitāti, bet jūs esat profesionālis. Pēc jūsu izskata spriedīs arī par mūsu uzņēmumu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.