Ceturtdiena, 23. aprīlis
Armands, Armanda
weather-icon
+6° C, vējš 2.24 m/s, ZR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Iecavas mācību iestādēs vērojama izaugsme

Rajona izglītības iestāžu vērtēšanas komisija 18. augustā apmeklēja Iecavas novada skolas.

Rajona izglītības iestāžu vērtēšanas komisija 18. augustā apmeklēja Iecavas novada skolas.
Komisijas pārstāvji pārbaudīja četras skolas: Dzimtmisas pamatskolu, Zālītes speciālo internātskolu, Iecavas vidusskolu un internātpamatskolu.
Apbrīno mājturības kabinetu
Iebraucot Dzimtmisas skolas pagalmā, visu skatienus piesaistīja skolēnu glīti izveidots guļbaļķu rotaļlaukums.
Komisijas locekļus vienaldzīgus neatstāja skaistais meiteņu mājturības kabinets. Dzimtmisas pamatskolas mājturības skolotāja Elga Ziemiņa gan uzsvēra, ka klasei būtu nepieciešamas jaunas šujmašīnas, galdi un krēsli. Mācību iestādes direktorei Janai Arājai ir prieks, ka skola iegādājusies modernu plīti. Pažobeli, kas atrodas blakus modernai datorklasei, plānots pārveidot par lasītavu.
Direktore Jana Arāja “Bauskas Dzīvei” akcentēja gada laikā veiktās pozitīvās pārmaiņas: “Milzu gandarījums par pašvaldības piešķirto papildu finansējumu meiteņu mājturības kabineta izveidei. Prieks, ka pirmsskolas vecuma bērniem varējām izveidot rotaļtelpu. Audzēkņi vasarā strādāja par gidiem, iepazīstināja interesentus ar skolas vēsturi un tās apkārtni. izglītības iestāde, kā zināms, atrodas muižas ēkā.”
Aicina iesaistīt audzēkņus
Rajona Izglītības pārvaldes vadītājai Astrīdai Štālai pēc Dzimtmisas pamatskolas apskates radās pārdomas: “Gada laikā estētiskā vide ir uzlabota. Redzams, ka direktore zina, ko viņa grib, un to arī panāk. Patīkami, ka tiek domāts par skolu kā vēsturisku objektu, izstrādājot izziņas taku.”
Vēstures skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Ligita Būmeistare pārliecinājās, ka mācību materiāli ir pārskatāmi. Vienīgais trūkums – nav vēstures grāmatu 9. klasei.
Vērtējot latviešu valodas un literatūras kabinetu, Vija Cerusa ar kolēģēm secināja, ka pedagoģes strādā ar bagātīgu izdales materiālu klāstu. Zinātnisko darbu un projektu metodiskās komisijas vadītāja Svetlana Vāverniece skolas darbiniekus aicina padomāt, ka būtu lietderīgi visu vecumu audzēkņus iesaistīt projektu izveidē: “Katram rastos kāda ideja, kas varbūt izmaksātu tikai pāris latu.”
Sakārto apkārtējo vidi
Komisijas locekļi, ieraugot Zālītes speciālās internātskolas sakopto apkārtni, jutās patīkami pārsteigti. Celiņi uz skolu ir betonēti, visapkārt puķes podos. A. Štālai atlika vien piebilst: “Cik labi, ka ik gadu tiek rīkoti šādi konkursi! Uzreiz skolās vērojama izaugsme.” V. Cerusai te šķita kā mājās. Līdz īstam mājīgumam darba vēl daudz, uzsvēra izglītības iestādes direktore Ināra Novicka. Viņa sacīja, ka esot iecerēts ārā ierīkot rotaļlaukumu. I. Novicka ir gandarīta, ka kolēģes sasparojušās projektu rakstīšanā. “Mums ir sadarbība ar “Velku fondu”, bieži un daudz saņemam humāno palīdzību. Pamazām kaut ko uzlabojam, vēl daudz darba priekšā,” tā I. Novicka.
Komisijas locekļi priecājas par mājturības un vizuālās mākslas kabinetu. Tajā ir ievilkts ūdens, sataisīta kanalizācija. Vēl pirms gada, kā atceras vizuālās mākslas un mājturības skolotāja Sigita Lazberga, nebija cerības, ka tas varētu notikt.
Vija Cerusa un komisijas locekles, iepazinušas latviešu valodas un literatūras mācību darbu, bija izbrīnītas. “Par mācību materiāliem būtu cītīgi jāpadomā. Mūsuprāt, tie nav piemēroti šīs skolas audzēkņiem, ir vajadzīga radošāka pieeja,” teica V. Cerusa.
Codes pamatskolas direktoru, zēnu mājturības skolotāju metodiskās apvienības vadītāju Georgiju Ostrovski neapmierināja zēnu mājturības kabineta darbarīku nepietiekamais klāsts. “Nepatīk logopēdu kabineta vieta. Nav iespējams strādāt telpā, kurā nav logu un ventilācijas,” uzsvēra Arkādija Pekulesa, rajona logopēdu metodiskās apvienības vadītāja.
Turpretī logopēda kabinets Iecavas vidusskolā pilnībā esot gatavs darbam.
Iecavas vidusskolā pašlaik rit renovācijas otrā posma otrā kārta. Celtniecības darbus veic firma “Būvrex”. Vislielāko paldies direktore Agra Zaķe saka Iecavas novada vadītājam Jānim Pelsim par milzīgo atbalstu. Zēnu mājturības kabinetā kārtība ir nodrošināta, iegādāts pat putekļsūcējs. G. Ostrovskis ieteica atbrīvoties no vecajām mantām, lai telpa būtu plašāka. Ar mācību procesu latviešu valodā un literatūrā komisijas locekļi ir gandarīti.
Vērtējot Iecavas vidusskolas audzēkņu sekmes, komisijas locekļi priecājas, ka vidusskolēni zinātnisko darbu izstrādē valsts mērogā saņēmuši zelta medaļas. Taču ielūkojoties centralizēto eksāmenu rezultātos, izskanēja vēlējums, lai jaunajās un modernajās telpās skolēni ir čaklāki mācībās, jo progress ir pārāk lēni jūtams.
Par maz instrumentu
Iecavas internātpamatskolā lielākās pārvērtības ieguvusi meiteņu mājturības klase. Pirms tam tur bijuši sapuvuši logi, sienas sapelējušas, tagad laistās gaiša klase, kurai blakus drīzumā taps šūšanas kabinets. Direktore Judīte Rubina sacīja: “Skolai ir sadarbība ar zviedru pilsētu. Viņi mūs apdāvināja ar virtuves iekārtām mājturības klasei, paši atveda un uzstādīja.” G. Ostrovski zēnu mājturības kabinetā satrauca drošības jautājums. Viņš pamanīja, ka darba galdi nav piestiprināti. Viņaprāt, par maz līdzekļu skola piešķir instrumentu iegādei.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.