Biķernieku kompleksajā sporta bāzē Rīgā septembra sākumā bija sarīkota Japānā ražotu auto izstāde.
Biķernieku kompleksajā sporta bāzē Rīgā septembra sākumā bija sarīkota Japānā ražotu auto izstāde. Vakarā tai sekoja sporta un izklaides pasākums “Streetrace Party”.
“Japānas auto dienas organizēja SIA “Auto Ekspo” sadarbībā ar japāņu automašīnu tirgotājiem Latvijā. Pasākums notika arī kopā ar līzinga kompāniju “Hanza Līzings”,” skaidro izstādes organizētāja SIA “Auto Ekspo” mārketinga direktore Laura Lūkina.
Bija iespēja izmēģināt braucienu pa trasi ar šādu marku automobiļiem: “Mazda”, “Mitsubishi”, “Subaru”, “Nissan”, “Infiniti” un “Honda”. Diemžēl “Toyota” un “Lexus” sevi neapliecināja, jo to dīleri pēdējā brīdī no dalības izstādē atteicās.
Vilina sportiskā “Mazda RX8”
No pulksten 12 interesenti pulcējās, lai apskatītu skaistos japāņu autiņus. Ieradās dažādi interesenti. Bija jaunas meitenes, kuras, pierādot braukšanas prasmi, bezbailīgi sēdās pie stūres. Puiši strauji spieda gāzes pedāli, lai izjustu visplašāko emociju gammu. Bija arī mazi puisēni, kuri pieteicās par līdzbraucējiem. Viskuplākais braukt gribētāju pulciņš veidojās pie sportiskās “Mazda RX8”. Neparasti, ka autiņam ir četras durvis, tās veras atmuguriski. Arī “Bauskas Dzīve” izmēģināja braukšanu ar “Mazda RX8”. Tajā iekāpt ir ļoti ērti, līkumotā trase neļāva pilnībā izbaudīt lielo ātrumu. Autiņam “Mazda RX8” ir laba stabilitāte un uzrāviens – ātrumu 100 km/h tā spēj sasniegt 6,4 sekundēs. Maksimālais ātrums tai ir 235 kilometri stundā.
Mazajai, sievišķīgajai “Nissan Micra” ir motors ar 100 ZS jaudu. Pēc testēšanas secināju, ka tā ir viegli manevrējama. Īpaši ērti ar to būtu pārvietoties sastrēgumos. Problēmas nesagādā “ieparkošanās”, jo mašīnas gabarītus var izjust.
Pie “Nissan 350Z” rinda nerimās līdz pat pasākuma beigām, kad pulksteņa rādītājs tuvojās sešiem. Dīleri laikam bija noguruši, jo pēc pulksten pieciem varēja testēt tikai dažus braucamos.
Moči rāda aizraujošus trikus
“Japāņu automašīnas ir izturīgas un labas, taču dārgas,” tāds bija apmeklētāja Kristapa viedoklis. “Būtu bijis savdabīgi, ja autiņus demonstrētu kāds japānis,” šādas bija kāda rīdzinieka domas. Tiem, kuri bija atbraukuši, lai skatītos vakara šovu, vajadzēja mazliet panīkt. Dažiem garlaicību kliedēja kāds našķis, citiem ārpus izstādes laukuma savietotie auto tūninga paraugi.
Bija grūti saprast, kāpēc tik agri (jau pulksten 19) bija jālaiž iekšā skatītāji, jo jauniešu sejās, gaidot divas stundas līdz sākumam, bija jaušams panīkums un neapmierinātība. To vairākumam aizgaiņāja alus glāzes. Gribējās, lai jau sanākušo publiku izklaidētu kāds šovs. Iestājoties krēslai, vakara vadītāji, savu runas stilu pielāgojot jauniešu žargonam, atklāja pasākumu.
Motociklu šovs bija iespaidīgs, dažbrīd pat elpa aizrāvās. Piemēram, kāds motociklists uz braucoša spēkrata apgūlās vai notupās uz tā sāna. Motociklisti sacentās, braucot gan uz aizmugurējās, gan uz priekšējās riepas. Pasākuma organizatori uzsver, ka autosportistu, šoferu un līdzjutēju vidū šīs sacensības kļūst aizvien populārākas.
“Šogad asās izjūtas vēlējās redzēt 15 tūkstoš apmeklētāju. Spēkiem mērojās 159 dalībnieki. Sacensībās bija ieradušies dalībnieki un līdzjutēji ne tikai no Rīgas, bet arī no attālākām Latvijas vietām, kā arī viesi no kaimiņvalstīm – Krievijas, Somijas, Igaunijas un Lietuvas. Tas nozīmē, ka šādas sacīkstes guvušas popularitāti ne tikai pie mums,” secina L. Lūkina.
Straujākie ir vācu braucamie
Pēc motociklistiem uz starta varēja gaidīt pirmos autobraucējus. Atklājās, ka asu izjūtu cienītāji ir ne tikai vīrieši, bet arī sievietes, kuras vēlējās startēt dragreisā (sacīkstes starp diviem vai vairākiem spēkratiem izrāvienā no vietas).
Pirmie ātrumreisā 201 metru garajā distancē startēja autiņi E klasē ar motora tilpumu līdz 1,6 litriem (kopumā sacentās piecās klasēs). Pēdējie startēja A klases braucamie ar motora tilpumu vairāk par pieciem litriem. Sacensību dalībnieki brauca ar dažādu marku automobiļiem.
E klasē šogad ātrākais auto izrādījās “Honda Civic”, ar kuru stūrēja Lietuvas pārstāvis Sims Bilevočus. D klasē ātrākais bija Mārtiņa Sigata vadītais BMW 320is. C klasē pirmo vietu izcīnīja Valdis Suharževskis ar BMW 325. B klasē pirmo vietu ieguva igaunis ar “Opel Vectra”. A klasē ātrākais bija “Audi S2”, kuru vadīja Ilmārs Zausajevs. Jāsecina, ka ātrākas bija vācu markas automašīnas.
Šogad pasākuma apmeklētāji visu nakti no sirds varēja jautroties, jo apbalvošana tika sarīkota rīta stundā. Pēc pusnakts laiku aizpildīja dažādas izklaides. Spēkavīri sacentās, kurš ātrāk spēs pavilkt 11 tonnu smagu kravas auto. Svilpieni atskanēja, vērojot degošu riepu šovu. Patiesi aizraujošas bija luksusauto “Lamborghini” un “Ferrari” skriešanās sacensības.
***
Fakti
– Pasaulē ekonomiskāko automašīnu topā ir četras japāņu automašīnas: 2. vietā ir “Toyota Prius”, 7. – “Toyota Echo”, 8. – “Toyota Corolla, 2002”, 9. – “Toyota Corolla, 2003”.
– “Toyota”, “Nissan” un “Mazda” ir desmit pasaulē pārdotāko automašīnu marku vidū.
Fakti no interneta