Bauskas Domes finansētā sociālā un veselības veicināšanas projektā «Ejam tālāk!» iekļautais, politiski represēto kluba «Rēta» organizētais sarīkojums sestdien pilsētas vakara vidusskolā bija kupli apmeklēts.
Bauskas Domes finansētā sociālā un veselības veicināšanas projektā “Ejam tālāk!” iekļautais, politiski represēto kluba “Rēta” organizētais sarīkojums sestdien pilsētas vakara vidusskolā bija kupli apmeklēts. Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas institūta profesore Māra Vidnere jau vairākus gadus strādā ar politiski represētajiem, izzinot viņu traumatisko pieredzi un kā šie cilvēki ar to tiek galā. Par šo tēmu profesore uzrakstījusi vairākas grāmatas, desmitiem zinātnisku publikāciju, lasījusi lekcijas gan Latvijā, gan aiz tās robežām. Baušķenieki ar M. Vidneri tikušies jau agrāk, un 6. novembrī viņa uzskatāmi, saprotami un arī izjusti stāstīja par pētījuma rezultātiem.
Pēc interesantā priekšlasījuma profesore lūdza visus iesaistīties nodarbībās – zīmējumā attēlot ābolu lasītāju, kā arī aizpildīt anketu “Depresijas līkne”. Atteikuma nebija, un profesore ieguva bagātīgu materiālu turpmākajiem pētījumiem. M. Vidnere novēlēja justies kā zemes bitēm kamenēm, kuras ir tik milzīgas, ka pēc fizikas likumiem, kā atzinuši zinātnieki, nevarētu pacelties spārnos. Tikai viņas to nezina un tāpēc var.