Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā tad tā? Dārza ielas iekšpagalmu Bauskā izmanto visi, bet jālabo māju īpašniekiem

Bedres Bauskas pilsētas iekšpagalmos ir izplatīta problēma. Iedzīvotāji “Bauskas Dzīvei” pauda savu sāpi par situāciju Dārza ielas namu iekšpagalmā, kurš bedrēm izraibināts, bet labots netiek. “Baušķenieki un apkārtnes ļaudis ar automašīnām intensīvi brauc uz pirmsskolas izglītības iestādi «Zīlīte» ar mērķi nogādāt savas atvases bērnudārzā. Sanāk, ka šo teritoriju izmanto visa pilsēta, bet jālabo māju īpašniekiem. Vai tomēr pašvaldība nevar iesaistīties šī jautājuma risināšanā?” interesējas iedzīvotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas apvienības pārvaldes vadītājas Līga Vasiļauska paskaidroja, ka šī teritorija, kas sagādā galvassāpes iedzīvotājiem, ir sadalīta daudzdzīvokļu mājām. “Savulaik, kad nekustamo īpašumu sadalīja, iebildumus necēla, un situācija tagad ir tāda, kāda ir. Kad īpašniekam jāuzņemas rūpes, tad tās uzņemties nevēlas,” uzsvēra L. Vasiļauska.

Viņa norādīja, ka pašvaldība aicina iedzīvotājus startēt projektu konkursos, lai saņemtu līdzfinansējumu savu iekšpagalmu sakārtošanai.

“Ja nekļūdos, īpašnieki nav lūguši finansējumu iekšpagalmu sakārtošanai. Ja vērstos, tad pašvaldība atbalstītu. Varam nākotnē domāt par intensīvākās teritorijas sakārtošanu, kas ir aiz Dārza ielas mājas 22 k1 un 22 k2, kur piebrauktuve ir pie ieejas vārtiem. Tur varētu aizlāpīt bedres, bet Dārza iela 18 ir pašu īpašnieku atbildība. Aicinām cilvēkus pašus domāt par teritorijas sakopšanu,» tā L. Vasiļauska.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (29)

  1. laukos arī ir servitūta ceļi, pa kuriem brauc visi, bet jālabo īpašniekiem. Tā kā nečīkstiet un domājiet paši kā sakārtot brauktuvi. Jau tā daudzdzīvokļu mājām visu satīra līdz pat degungalam. Nobruģē, noasfaltē utt. Būtu tikai jāuztur. Vienām mājā tik daudz cilvēku un nevīžo tik daudz kā kopīgi sakārtot vietu, kur paši dzīvo.

    33
    19
  2. Apžēlojieties! Jūs zināt, cik izmaksā tik liela laukuma asfaltēšana? Gribat nama iedzīvotājus padarīt nabagus! Starp citu, “daudzdzīvokļu mājām visu satīra līdz pat degungalam” par pašu naudu! Neviens par velti neko nedara. Ja tā nav taisnība, lai kāds apstrīd!

    24
    4
  3. Nu, tiešām pavisam vienkārši – atbilstošas ceļazīmes (svešiem iebraukt aizliegts), un šī problēma tiešā veidā pāries pie pašvaldības un tās iestādes, jo vecākiem, kuriem tur jāved bērni varēs meklēt pa visu pilsētu, kur noparkoties, domāju, ka viņi nepavisam nebūs apmierināti, zinot, ka tuvumā jau īsti pat arī nav, kur noparkoties. Pašvaldība pati varēs rakstīt savus projektus un nepaguruši mēģināt vienoties ar esošās mājas iedzīvotājiem.

    31
  4. Kā tad bērnus vedīs uz b.d. un tur frizētava ir.
    Pašvaldībai jālabo ,galīgi aptrakuši !

    15
    1
  5. Protams nav tas labākais skats uz bildē redzamo pagalmu! Bet ziniet sāk palikt vienaldzīgi viss tas bardaks uz ielām, pagalmos, parkos! Jo spicei, domē, valdē komisijās vis ir labi ok manim 60tukstoši gadā! Šedevrs skaists neredzēts Plosta kapos vārtu stabs nostiprināts ar lkravu savilcēj lentu pie koka! Nu burvīgs skats! Varetu kāds laikraksta žurnālists pafočēt!

    16
  6. “Gudri” pašvaldību darboņi likvidē skolas”, bet “izlaiza” kapus un atkārtota ievēlēšana garantēta.

    11
    2
  7. Bauskā, dalot zemi, ir klaji pārkāpti Ministru kabineta noteikumi Nr. 522… Pie mājas Dārza ielā 24 un pie bērnudārza vispār nav piekļuves no ielas – nešķērsojot citus privātīpašumus!

  8. 12. Nosakot funkcionāli nepieciešamo zemes gabalu, no tā nodrošina piekļuvi ielai, ceļam vai piebrauktuvei. Attiecīgo ielu, ceļu vai piebrauktuvi drīkst iekļaut funkcionāli nepieciešamajā zemes gabalā, ja tie atbilstoši normatīvajiem aktiem par vispārīgo teritorijas plānošanu, izmantošanu un apbūvi nav uzskatāmi par publisko ārtelpu.

    13. Ja iela, ceļš vai piebrauktuve ietilpst sarkanajās līnijās vai detālplānojumā ir noteikta kā jauna iela, ceļš vai piebrauktuve ar sarkanajām līnijām, attiecīgā iela, ceļš vai piebrauktuve nevar tikt ietverta funkcionāli nepieciešamajā zemes gabalā, izņemot, ja tā piesaistīta attiecīgai dzīvojamai mājai kā tās uzturēšanai, apsaimniekošanai un funkcionēšanai nepieciešamais infrastruktūras, labiekārtojuma vai komunikāciju elements.

  9. Līga Vasiļauska aizmirsa pateikt, ka dalot zemi pilsētā, neviens iedzīvotājiem neko neprasīja – visu izlēma domnieki “neceļot pretenzijas” paši pret sevi…

    13
  10. ja jau nav piekļuves bērnudārzam, tad pašvaldībai tas jautājums pašvaldībai jārisina, bet tas nenozīmē, ka uz piebraucamā ceļa līdz bērnudārzam rēķina pašvaldībai būtu jālabo dzīvojamās mājas iedzīvotājiem piederošs iekšpagalms. Tās ir divas pavisam atšķirīgas lietas. Un būtu jau jāsaprot, ka piebraucamais ceļš uz bērnudārzu nav iekšpagalms un un otrādi- iekšpagalms nav piebraucamais ceļš un to nu pašvaldības amatpersonai, lai arī cik blonda viņa nebūtu, būtu jāsaprot. Būtu arī jāsaprot bērnu vecākiem, ka ne pie visu bērnu dārzu durvīm var piekļūt ar personīgo auto, un, cerams, jūsu bērns taču nav invalīds vai jūs pats?

  11. Kas tur ko nesaprast? Pašvaldība visu zemi iedalīja dzīvojamajām mājām – lai pašiem nekas pilsētā nebūtu jākopj un jāapmaksā! Labi, ka vēl centrālās ielas nepieskaitīja pie iedzīvotāju kopīpašumiem…

    10
  12. tā tas nav tikai Bauskā, bet visā plašajā pad.., pardon, brīvajā Latvijā. No augšas uzspiestajā, sasteigtajā un nepārdomātajā privatizācijas procesā katrs padomju dzīvokļa īpašnieks kļuva arī par kādas mājai piegulošās teritorijas “domājamās daļas” īpašnieku. Reālajā dzīvē tas nozīmē, ka tu maksā NĪN par dabā neierādītu un tev nezināmā vietā esošu domājamo daļu, un tev tā jāuztur, neatkarīgi no tā, ka par to pārvietojas neskaitāmi citi gājēji, braucēji u.tml. Reālas iespējas šādu teritoriju remontēt ir tuvas nullei, jo nekādi neizdiosies šādā pasākumā iesaistīt pārējos līdzīpašniekus, un tā jau ilgstoši ir grandioza problēma visā valstī. Vēl nesenā pagātnē to Bauskā vienā mierā nodarīja Vides Serviss, un problēmu bija daudz mazāk, tagad, Okmaņa laikos, pašvaldība nolēmusi par to nelikties ne zinis. Vēl pāris gadiņi un pagalmos izskatīsies kā Mariopolē pēc krievu bumbām, bet kaut kādas Vasiļauskas tikai kuls savus tukšos salmus.

    13
  13. Skaidrs, ka “ģeniālais” pagalmu privatizācijas pasākums ir pilnībā izgāzies. Vajadzēja šīs teritorijas saglabāt pašvaldības īpašumā, tad tās varētu centralizēti uzturēt un remontēt, tāpat arī iekasēt naudiņu par veiktajiem darbiem. Šo visu, protams, varētu deleģēt arī kādam apsaimniekotājam. Pašiem iedzīvotājiem šo paveikt tīri organizatoriski ir pilnīgi nereāli. Vai, tiešām, to tik grūti saprast?

  14. Tā pat nebija “pagalmu privatizācija”! Līdz šai privatizācijai visos navigatoros bija kartes, kurās aiz mājām Dārza ielā 22/1, 22/2, 26/1 un 26/2 bija atzīmēta iela ar vienvirziena kustību. Gar šo ielu iet maģistrālā pilsētas kanalizācijas trase, maģistrālais elektroapgādes kabelis, bet pa vidu ielai ir ierakts maģistrālais ūdensvads (kuru būvējot, Bauskas ūdens apakšuzņēmēji visu segumu sačakarēja). Tad kāds gan būtu pamatojums tam, lai šo ielu pieskaitītu iekšpagalmiem?

  15. Nav kur nolikt mašīnu, bet privātais pagalma gabals esot. Tad kur likt?! Pagalma zālājā?!

  16. Visām pazemes komunikācijām ir aizsargjosla.Aizsargjoslā jebkādi darbi ar tehniku bez projekta ir aizliegti, izņemot avārijas likvidāciju. Vēl projektu paprasiet iedzīvotājiem! Pašvaldībā ir stipri daudzi un daudzas, kas nav ar tehnisko domāšanu , bez pieredzes būvniecībā un pat nezina tehniskās jomas un citus normatīvos aktus. Visas iedzīvotājiem pieprasītās izmaksas par bedru likvidāciju iespējams taps par iedzīvotāju pašvaldībai piestādīto rēķinu par pagalmu izmantošanu pašvaldības atkritumu konteineru novietošanai , bērnudārza, veikala un dažu firmiņu darbības nodrošināšanai. Un vēl. Kāpēc mums jāuztur tādi pašvaldības darbinieki, kuriem ir vēlme zāģēt iedzīvotājiem un saņemt algu bez darba iedzīvotāju labā? Varbūt vienkāršāk ir izbeigt uzvesties kā lauciniekiem kas iekarojuši Bausku?

  17. Pašvaldības māju pagalmu-laukumu un iebrauktuvju asfaltēšanu apmaksā konkrētajā ēkā strādājošie pašvaldības darbinieki no saviem personīgajiem ienākumiem?

  18. Un kāpēc pašvaldība remontēja un pat izstrādāja projektu par saviem līdzekļiem, lai remontētu iekšpagalmu starp mājām Salātu 16/1 un 16/2 un Vītolu ielas māju loku unklāja bruģi līdz pat Salātu ielas māju durvīm?

  19. Nu , bet pirms brēkt , ir arī kaut kas mazliet jāsaprot!!!! Pašvaldība zemes nedalīja , katrai mājai ir projekts un tur ir norādīta tai piederošā zeme, visupirms apskatiet, cik liels gabals pieder, šaubos, ka līdz bērnudārza vārtiem, un to uzcēla un nodeva ekspluatācija , paredzot, ka tur nokļūs ar helikopteriem un arī piegāde šim objektam notiks pa gaisu . Tad jau , lai pašvaldība apkalpotu savu īpašumu, tai būs no jums jānomā zeme. Vasiļevska tikai eleganti atrakstījās, pat dabā neko neredzot un arī zemju robežas un likumu nepārzina.Apsaimniekotājam taču māju projektiem ar piederošo zemes platību jābūt, jums būs kā Jūrmalā jānosaka iebraukšanas maksa.

  20. Kreņķis jau tik daudz par bērnudārzu, kā par šādu teritoriju statusu, kuras mākslīgi tika pierakstītas dzīvokļu īpašniekiem, nemaz nepadomājot, kā organizēt to kopšanu un remontus. Padomju asfalts kaut kad beigsies pa visam, un tad ko? Un nevajag te fantazēt, ka daudzi desmiti savstarpēji sveši dzīvokļu īpašnieki var vienoties kopējā dziesmā un elementāri tikt ar to galā.

  21. Līdz privatizācijai māju projektos nebija nekādu “mājai piesaistīto zemesgabalu! Ar likumu noteikts ir tikai “ēkas funkcionāli nepieciešamais zemes gabals” ar noteikto apbūves blīvumu un piebrauktuvju nodrošinājumu. Šis laukums un caurbrauktuve aiz Dārza ielas mājām ir “funkcionāli nepieciešams” pilsētai – bet ne konkrētu māju iedzīvotājiem. Iedzīvotāji gadiem maksā nodokļus pašvaldībai par šo teritoriju, bet pašvaldība vēlas, lai iedzīvotāji vēl arī paši klāj asfaltu publiskās lietošanas zonā…

  22. —“Nu , bet pirms brēkt , ir arī kaut kas mazliet jāsaprot!!!!”— Pirms mācīt citiem “neķert kreņķi”, varētu apskatīt kadastra karti! Viss laukums, līdz pat bērnudārza vārtiem, pieder Dārza 22/1 iedzīvotājiem. Nav nodrošinātas publiskas piekļuves iespējas ne pie bērnudārza, ne pie Dārza 24, ne pie pašvaldības teritorijas Salātu ielā 12a (bijušais skeitparks)…

  23. Nevajag publisku visiem pieejamu pilsētas teritoriju dēvēt par privātu. Tikpat labi mēs attiecīgo pašvaldības darbinieci varētu dēvēt par Bauskas hercogieni. Vēl jāpiezīmē, ka ” privāto” zālāju pašvaldība kopj-pļauj, bet tikpat “privāto” pagalmu un iebrauktuvju asfaltu, kas pilda arī ielas funkcijas, komunikāciju trašu funkcijas, ugunsdrošības funkcijas, atsakās kopt.

  24. …. un FRIZĒTAVA jā tas ir vispār “vissvarīgākais”😁 ! Jā jo dāmas kas brauc uz frizētavu vai nadziņiem arī ir gatavas iebraukt iekšā kāpņutelpā, nevar uz laukuma atstāt auto un 10 metrus atnākt līdz salonam ar KĀJĀM! Vai vispār nomet zaļajā zonā!

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.