Latvijas iedzīvotāju ceļošana uz ārvalstīm pērn pārsniedza pirmspandēmijas laiku, kā arī tēriņi ceļojumos ir lielāki nekā pirms pandēmijas, aģentūru LETA informēja finanšu tehnoloģiju uzņēmuma “Inbank Latvia” pārstāvji, atsaucoties uz kompānijas un tiešsaistes ceļojumu aģentūras “AirGuru.lv” apkopotajiem datiem.
Pavadītais laiks vienā ceļojumā ir palicis aptuveni tāds pats kā agrāk, taču tagad iedzīvotāji dodas ceļojumos biežāk – vairākas reizes gadā. Vidējā summa par ceļojumu ir palielinājusies par nepilniem 10%, un šobrīd tā sasniedz vidēji 500 eiro par vienu ceļotāju, liecina tiešsaistes ceļojumu aģentūras “AirGuru.lv” apkopotā informācija.
Savukārt “Inbank Latvia” dati liecina, ka vidējā pakalpojuma summa par ceļojumu, ko klienti ir izvēlējušies sadalīt daļās, pērn ir bijusi ap 1300 eiro.
Inflācijai rimstoties un attīstoties dažādiem finanšu pakalpojumiem, ceļošana iedzīvotājiem ir atkal kļuvusi pieejamāka. Savukārt dažādi tehnoloģiju rīki piedāvā ceļojumus, pamatojoties uz individuālajām interesēm un finansiālajām iespējām, nodrošinot personalizētu pieredzi.
“Inbank Latvia” vadītājs Dainis Skrinda informē, ka Baltijas valstīs ceļojumam aizņemas aptuveni 6% aptaujāto Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Pakalpojumu ar ceļošanas izmaksu sadalīšanu daļās galvenokārt izvēlas sievietes (80%), mazāk vīrieši (20%).
Kopumā ceļošanas paradumi visā Baltijā ir līdzīgi, tomēr Igaunijas iedzīvotājiem ir vairāk raksturīga ceļojumu plānošana ilgāku laiku uz priekšu, bet Latvijas un Lietuvas ceļotāji vairāk izmanto pēdējā brīža piedāvājumus.
“Ja Igaunijā pilnībā izpārdoti ceļojumi jau ilgu laiku pirms tā norises nav retums, tad Latvijā un Lietuvā iedzīvotāji nebaidās gaidīt līdz pēdējam brīdim, lai iegādātos ceļojumu par izdevīgāku cenu. Tas skaidrojums arī ar to, ka no Rīgas un Viļņas ir vairāk lidojumu galamērķu, ir lielākas ceļošanas iespējas un plašāks piedāvājums,” informē “AirGuru.lv” līdzdibinātājs un vadītājs Janis Možeiko.
Ceļojuma ilguma ziņā – Igaunijas ceļotāji gandrīz visos gadījumos izvēlas vismaz septiņu nakšu atpūtu, bet Latvijā – arī īsākus braucienus. Baltijas ceļotāji labprāt izvēlas izdevīgus ceļojumu piedāvājumus arī no kaimiņvalstīm. Piemēram, no Igaunijas ceļotāji dodas uz Rīgu, lai aizlidotu uz Maltu, bet Latvijas iedzīvotāji nereti izvēlas lidot no Kauņas vai Viļņas.
Visās trijās Baltijas valstīs populārāko galamērķu vidū ir Ēģipte, Turcija, Malta, Spānija, Itālija un Grieķija. Aptuveni divas trešdaļas ceļotāju (65%) izvēlas atpūtu pie pludmales, un lielākā daļa dod priekšroku “viss iekļauts” ēdināšanai. Savukārt katrs trešais (35%) dodas ceļojumos uz Eiropas pilsētām. Vasarā cilvēki izvēlas tuvākus galamērķus, bet tuvojoties ziemai – galamērķi kļūst tālāki, piemēram, Taizeme, Vjetnama, Indonēzija ,Maroka.
Kamēr Igaunijas ceļotāji vairāk izvēlas atpūtu pie ūdens, Lietuvas ceļotāji biežāk dodas arī ekskursijās, iepazīst pilsētu vēsturi, savukārt Latvijas ceļotājus interesē arī dažādi festivāli un citas kultūras aktivitātes.
Igaunijas “Inbank” grupas meitasuzņēmuma SIA “Inbank Latvia” apgrozījums 2022.gadā bija 5,106 miljoni eiro, kā arī tika gūta 1,146 miljonu eiro peļņa, liecina “Firmas.lv” informācija. Finanšu dati par 2023.gadu vēl nav publicēti.
“Inbank Latvia” ir Igaunijas kredītiestādes “Inbank” grupas uzņēmums. “Inbank” Igaunijā ir dibināta 2011.gadā, un 2014.gadā “Inbank” sāka darbību Latvijā.
“Inbank” darbojas Baltijas valstīs, Polijā un Čehijā, kā arī papildus piesaista depozītus Vācijā, Austrijā, Nīderlandē un Somijā.
Reklāma