Lai mazinātu degvielas cenu kāpuma ietekmi uz lauksaimniecību, martā lauksaimniekiem avansā tiks piešķirta 2022./2023. saimnieciskajam gadam paredzētā bezakcīzes dīzeļdegviela, aģentūrai LETA pavēstīja Zemkopības ministrijā (ZM).
Avansā plānots piešķirt degvielu 50% apmērā no 2021./2022. saimnieciskajā gadā piešķirtā marķētas dīzeļdegvielas daudzuma.
“ZM, reaģējot uz esošo situāciju degvielas tirgū, tuvākajā laikā sniegs iespējas lauksaimniekiem iegādāties 2022./2023. saimnieciskajam gadam paredzēto bezakcīzes dīzeļdegvielu avansā, nevis saskaņā ar noteiktajām normām konkrētajam laika periodam,” atzīmē zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA).
Vienlaikus ministrs norāda, ka patlaban lauksaimniekiem nav pamats bažīties par bezakcīzes degvielas pieejamību Latvijā.
Pēc ministra paustā, pašlaik nav pamata veidot degvielas uzkrājumus, ko ministram apliecinājis arī Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas (LDTA) valdes priekšsēdētāju Ojāru Karčevski, minot, ka degvielas tirgotājiem rezerves ir pietiekamā daudzumā, lai nodrošinātu pieprasījumu.
Pēc asociācijā paustā, degvielas piegādes turpinās un tās tiks turpinātas atbilstoši iepriekš paredzētajiem piegādes grafikiem.
Jau ziņots, ka, ņemot vērā degvielas cenu svārstības, lauksaimnieki aicināja ZM ātrāk piešķirt lauksaimnieciskās darbības veikšanai paredzētās dīzeļdegvielas limitus.
Biedrības “Zemnieku saeima” valdes loceklis Mārtiņš Trons iepriekš pauda, ka saistībā ar lauksaimnieciskās darbības veikšanai paredzētās dīzeļdegvielas cenu kāpumu “Zemnieku saeima” ir aicinājusi ZM ātrāk piešķirt lauksaimnieciskās darbības veikšanai paredzētās dīzeļdegvielas limitus tiem lauksaimniekiem, kas būs iesnieguši iesniegumus vienotā platību maksājuma saņemšanai 2022.gadā.
Minētajiem lauksaimniekiem biedrība aicināja piešķirt dīzeļdegvielu vismaz 90% apmērā no 2021./2022. saimnieciskajā gadā piešķirtā dīzeļdegvielas kopējā daudzuma.
Pēc Lauku atbalsta dienesta (LAD) tīmekļvietnē publiskotās informācijas, lai saņemtu tiesības iegādāties marķētu dīzeļdegvielu, iesnieguma iesniedzējam jāveic lauksaimnieciskā darbība, un kārtējā gada 1.jūnijā tai jābūt reģistrētai Uzņēmumu reģistrā vai Valsts ieņēmumu dienestā.
Piešķiramās dīzeļdegvielas daudzums tiek noteikts ņemot vērā sadalījumu atkarībā no audzējamās kultūras. Augkopībā tie ir 100 litru uz vienu hektāru, bet augļkopībā, ogulāju un dārzkopībā – 130 litru uz vienu hektāru.
Reklāma