
Trešdienas, 26. novembra, pēcpusdienā Bauskas novada domes stāvlaukumā valdīja rosība un gardu dūmu aromāts – pašmāju zīmoli “Oak’A BBQ” un “Oak’A Burgers”, kuri savulaik dzima tieši Bauskā, atgriezās ar īpašu dāvanu dzimtajai pilsētai. Turpinot tradīciju, dažādās Latvijas pilsētās izdalīt 100 bezmaksas burgerus, šoreiz mājās latiņu uzlika divreiz augstāku – Bauskas iedzīvotājiem un viesiem tika sagatavoti 200 bezmaksas burgeri.
Ierodoties akcijas norises vietā īsi pirms pulksten 14, rinda jau bija izveidojusies krietni gara – tā šķērsoja ne tikai domes stāvlaukumu, bet arī Uzvaras ielas ietvi. Šī gaidīšana pārvērtās par nelieliem svētkiem – fonā skanēja mūzika, ļaudis smējās, fotografējās ar treileri un ar nepacietību gaidīja savu kārtu.
Pirmās pie treilera rindā bija Bauskas Valsts ģimnāzijas skolnieces Marta Purviņa un Lizete Ozola. Viņas rindā iestājās jau pulksten 13. Meitenes pastāstīja, ka skolā neesot ēdušas pusdienas, lai baudītu gardos burgerus. Par akciju Marta uzzināja no klasesbiedrenes un Kristapa (Kristaps Ozols, Zīmola «Oak’A BBQ» īpašnieks) meitas Lizetes, kura šo noslēpumu atklāja pirms tas tika publicēts sociālajos medijos, tāpēc meitenes jau laikus ieplānoja dalību akcijā.
Precīzi pulksten 14 zīmolu dibinātājs Kristaps Ozols izkāpa no treilera, lai atvēru lodziņu, apsveicinātos ar klātesošajiem un izstāstītu akcijas nosacījumus. Katram rindā tika izdalīti taloni ar kārtas numuru – kad komandas dalībnieki to nosauca, varēja doties pakaļ ēdamajam.
“Tiem, kuriem ir simtais numurs un pat vairāk, aicinu doties pasildīties un pieslēgties “TikTok” tiešraidei, kur arī tiks saukti talonu numuri – savu kārtu jūs noteikti nepalaidīsiet garām,” pauda K. Ozols. Papildus tam, “Oak’A Burgers” komanda klātesošajiem piedāvāja iespēju padzert tēju, kamēr tika gaidīti burgeri, jo vēsais laiks lika par sevi manīt.
Kristaps Ozols atklāja, ka ideja par šo tradīciju radusies pirms trim mēnešiem, kad bija jāizdomā veids kā pateikties viesiem, kas “Oak’A BBQ” un “Oak’A Burgers” vienmēr gaida savās dzimtajās pilsētās – dažādos festivālos, pilsētas svētkos un pasākumos.
“Šis bija tas veids, kā mēs nolēmām pateikt lielu un treknu paldies mūsu atbalstītājiem,” teic K. Ozols. Līdz šim akcija tika aizvadīta arī Valmierā, Madonā, Talsos, Ogrē un Daugavpilī. Pilsētu iedzīvotāji visur vienmēr es sagaidījuši ar prieku un smaidu, tāpēc gandarījums komandai ir dubultliels.
Iecere par akcijas aizvadīšanu Bauskā nav radusies netīšām: “Pirmkārt, šī ir abu zīmolu dzimtā pilsēta, otrkārt, mēs jūtam, ka Bauskā mūs vienmēr gaida. Mēs vienmēr teiksim paldies šai pilsētai, jo no šejienes ir nācis tas, ko mēs darām.” Arī komentāros vienmēr kā nākamo pilsētu aktīvi minēja tieši Bausku, tāpēc tika nolemts, ka tradīcijas noslēgums tiks aizvadīts šeit.
Kristaps teic, ka arī nākamgad ir plānots šo tradīciju turpināt, jo tā patīk ne tikai cilvēkiem, kuri labprāt bauda “Oak’A Burgerus”, bet arī zīmola darba komandai – ziema ir tas periods, kad varam to izdarīt, jo sezonā to fiziski nebūtu iespējams paveikt.
Ar to šī gada “Oak’A Burgers” un “Oak’A BBQ” ziemas tradīcija ir noslēgusies, bet komanda jau domā par nākamo sezonu un iespējām pārsteigt savus atbalstītājus vēl citās Latvijas vietās.
Foto: Ivars Bogdanovs








