Piektdiena, 1. maijs
Ziedonis
weather-icon
+17° C, vējš 1.79 m/s, R vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Brokastis sāk gatavot vakarā

Baušķeniece pensionāre Rasma Rudzroga kabaču ēdienus gatavo gan pusdienām, gan brokastīm. Viņai ir savs padoms arī ziemas krājumiem.

Baušķeniece pensionāre Rasma Rudzroga kabaču ēdienus gatavo gan pusdienām, gan brokastīm. Viņai ir savs padoms arī ziemas krājumiem.
– Iepriekšējā vakarā kabaci vai cukini nolobu. Griežu ar rievoto nazi puscentimetru biezās šķēlītēs. Lieku bļodā, uzbirdinu sāli, un tā kārtām vien, kamēr bļoda pilna. Atstāju uz nakti, lai atsulojas. No rīta šķidrumu noleju. Šķēlītes ir pavisam mīkstas, tās apvārtu miltos un sakultā olā un cepu eļļā.
Reizēm rīkojos pavisam vienkārši – sacepu eļļā sasmalcinātu kabaci ar sīpoliem. Kad mīksti, iemaisu skābo krējumu, un iznāk mērce pie vārītiem kartupeļiem.
Ņemu lēzenu šķīvi un rindoju izceptās ripas, katrai uzspiežu piciņu majonēzes, kurā reizēm iemaisu sasmalcinātu ķiploku. Tā daru, kamēr viss kabacis ir izcepts un kārtu kārtām salikts. Var virsū uzbērt zaļumus, un būs kā sāļā torte.
Pēc lietus kabači aug strauji. Ar lielajiem daru tā – nomizoju, izņemu sēklotni, sagriežu ripās un tad kubiciņos. Uz trim kilogramiem šādas masas ņemu vienu ēdamkaroti sāls, divas ēdamkarotes cukura. Ar rokām bļodā labi izmaisu, atstāju līdz rītam. Tad noleju atdalījušos šķidrumu. Katlā ieleju glāzi eļļas, beru kabaču masu, uz lēnas uguns sautēju. Kad sāk šķīst, pievienoju ap 100 g saspiestu ķiploku, piegriežu arī papriku aromātam un krāsainībai. Pievienoju 75 – 100 g 9% etiķa. Ļauju uzvirst un karstu pildu burkās ziemai.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.