Lietuvā bāzētais atjaunīgās enerģijas uzņēmums “Ignitis Renewables” aicina Bauskas novada Bārbeles, Dāviņu, Stelpes, Valles, Vecsaules un Vecumnieku pagastu nevalstiskās organizācijas uz tikšanos, kurā tiks apspriests finansiāls atbalsts kopienu attīstības projektiem. Tikšanās notiks piektdien, 28. jūnijā, pulksten 17 Bārbeles tautas namā, portālam pavēstīja uzņēmumā.
Tikšanās laikā uzņēmuma “Ignitis Renewables” pārstāvji informēs par projektu konkursu, tā kritērijiem un atbildēs uz vietējo organizāciju jautājumiem. Uzņēmumā norāda, ka prioritāri tiks atbalstīti projekti energoefektivitātes, atjaunojamās enerģijas ražošanas, vides aizsardzības, klimata pārmaiņu seku mazināšanas jomās, kā arī sabiedriskie un izglītojošie pasākumi, kas vērsti uz jaunu pakalpojumu un darbavietu radīšanu, dažādu zināšanu un prasmju pilnveidi, uzņēmējdarbības vides stiprināšanu, veselības veicināšanu un tamlīdzīgi.
“Ignitis Renewables” aktīvi meklē sadarbības iespējas ar vietējām kopienām, lai veicinātu ilgtspējīgu attīstību un veidotu ciešu partnerību ar vietējiem iedzīvotājiem, īpaši tiem, kas dzīvo tuvumā attīstāmajiem atjaunojamās enerģijas parkiem.
“Ignitis Renewables”, ieguldot vairāk nekā 178 miljonus eiro, ir uzsācis darbu pie 239 megavatu (MW) saules enerģijas portfeļa izveides Latvijā, kas ietver trīs saules enerģijas parkus – Stelpes un Bārbeles pagastos Bauskas novadā, kā arī Vārmes pagastā Kuldīgas novadā.
Plānots, ka Stelpes saules enerģijas parks ar kopējo jaudu 145MW sastāvēs no diviem atsevišķiem objektiem. “Stelpe 1” saules parks atradīsies aptuveni sešus kilometrus uz austrumiem no Stelpes pagasta centra un būs 80 hektāru platībā, bet “Stelpe 2” saules parks atradīsies aptuveni sešus kilometrus uz dienvidrietumiem no Stelpes novada centra un ir plānots 81 hektāra platībā.
Līdz ar saules parka projekta izveidi, vietēji ražota atjaunīgā saules enerģija spēs nodrošināt aptuveni 100 000 Latvijas mājsaimniecību vesela gada elektroenerģijas pieprasījumu, norādīja uzņēmumā. Nākotnē uzņēmums plāno investēt aptuveni 700 miljonus eiro Latvijā, lai līdz 2030. gadam sasniegtu 4-5 gigavati uzstādīto atjaunīgās enerģijas ražošanas jaudu.
Foto: Publicitātes foto
ja “kopienas” aizvietotu ar “draudzēm” un visus pārējos sauktu vienkārši par vietējiem iedzīvotājiem no, piemēram, Bauskas, Stelpes u.t.t.