Valsts meža dienests atgādina – lai Ziemassvētku eglīti nocirstu savā īpašumā, nav nepieciešama speciāla atļauja, tikai jāievēro, ka ciršanai paredzētās eglītes celma caurmērs nedrīkst pārsniegt 12 centimetru.
Valsts meža dienests (VMD) atgādina – lai Ziemassvētku eglīti nocirstu savā īpašumā, nav nepieciešama speciāla atļauja, tikai jāievēro, ka ciršanai paredzētās eglītes celma caurmērs nedrīkst pārsniegt 12 centimetru. Ja esat plānojuši savā īpašumā augošas zaļsvārces cirst lielākos apjomos, piemēram, tirdzniecībai, tad VMD iesaka izmantot kādu no Meža likumā noteiktiem ciršu veidiem. Normatīvajos dokumentos nav paredzēts speciāls ciršanas apliecinājums tieši Ziemassvētku eglītēm, iespējams izmantot kopšanas cirti. Lai gan Meža likumā minēts, ka ciršanas apliecinājums nav nepieciešams, ja kopšanas cirtē tiek izcirsti kociņi, kuru celmu caurmērs nepārsniedz 12 centimetru, tomēr ieteicams to mežniecībā izņemt. Tādējādi mežniecības darbinieki būs informēti, ka meža īpašniekam ir izsniegta atļauja, un būs zināms, kāpēc mežā tiek cirsts. Šis apliecinājums kalpos arī kā izcelsmi apliecinošs dokuments eglīšu pārvadāšanai. Cērtot eglītes, kas aug uz meža infrastruktūras objektiem – meža ceļiem, stigām, grāvjiem –, nepieciešams ciršanas apliecinājums citām cirtēm.
VMD aicina ielāgot, ka eglītes privātā mežā drīkst cirst tikai meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs. Jāatceras, ka bez saimnieka atļaujas nevienam nav tiesību nocirst svētku egli, lai arī tā būtu nolūkota, piemēram, uz stigas, grāvmalā vai zem elektropārvades līnijas. Privātā mežā trešajām personām eglīšu ieguve saskaņojama ar meža īpašnieku. Šo faktu ieteicams noformēt rakstiski, norādot, kas un kam atļauju izsniedzis, ciršanas vietu un eglīšu skaitu. Tā tiks atrisinātas arī problēmas gadījumā, ja amatpersona, pildot dienesta pienākumus, lūgs uzrādīt eglīšu izcelsmi apliecinošus dokumentus.
Atgādinām, ka uzņēmums “Latvijas Valsts meži” ir atļāvis valsts mežos katram iedzīvotājam savām vajadzībām nocirst vienu svētku eglīti, protams, to nedarot jaunaudzēs. Sīkāku informāciju mūspusē var iegūt va/s “Latvijas Valsts meži” Vidusdaugavas mežniecībā: Bauskas iecirknī – tel. 3960172, Vecumnieku iecirknī – tel. 29181145, kā arī Skaistkalnes iecirknī – tel. 29392223.