Sestdiena, 2. maijs
Zigmunds, Sigmunds, Zigismunds
weather-icon
+19° C, vējš 4.02 m/s, R-ZR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Ierastā ligzda drīz jāatstāj

Bauskas Kristīgās pamatskolas 9. klasē mācās 18 skolēnu. Pieci no viņiem – Anna Kaija, Sanita Ramona, Mārtiņš Čivčis, Edgars Bohans, Hardijs Brūvers – skolas gaitas šeit sākuši jau sagatavošanas klasītē.

Bauskas Kristīgās pamatskolas 9. klasē mācās 18 skolēnu. Pieci no viņiem – Anna Kaija, Sanita Ramona, Mārtiņš Čivčis, Edgars Bohans, Hardijs Brūvers – skolas gaitas šeit sākuši jau sagatavošanas klasītē.
Viņu pirmā skolotāja Vija Reistere atceras: “Anna vienmēr izcēlusies ar centību. Piedalījusies rajona olimpiādēs un guvusi atzinību. Sanita bija ļoti zinātkāra, visas klasē izmantotās galda spēles zināja gandrīz no galvas, it sevišķi lielo “Lāses” spēli ar jautājumiem un atbildēm. Mārtiņš ir dzīvojis atbilstīgi vārdiem – lai ir grūti, vajag spēt, izturēt un stipram būt. Viņam ir arī zīmētāja talants, jauki rokdarbi. Edgars pirmajās klasītēs bija cītīgs puika. Uz viņu varēja paļauties. Par Hardiju jāteic, ka klusie ūdeņi ir dziļākie. 1. klasē mums pievienojās Juris Serkovs, kurš sākumā bija ļoti kautrīgs. 4. klasē pulciņā ienāca Nauris Indriķis, kurš parādīja savu apzinīgumu un izvirzīja mērķus, no kuriem nav atteicies vēl šodien. Viņam ir izteiktas mākslinieciskas spējas.”
Pārējie skolēni ar saviem plusiņiem un mīnusiņiem klasei piepulcējušies vēlāk. Viņu audzinātāja, draudzene un padomdevēja no 5. klases bija Elīna Mūrniece. Šī mācību gada ziemā skolotāja izlēma doties strādāt ārpus Latvijas, izlaiduma klases audzinātājas pienākumi bija jāuzņemas pedagoģei Aijai Ušerovskai. Būdama kopā ar šiem jauniešiem tikai dažus mēnešus, Aija Ušerovska ir pamanījusi, ka Mārtiņam Ļeonovam ir līdera spējas un pedagoga talants, vien paša ziņā, kā viņš to liks lietā. Mārtiņš Seleckis trenējas boksā un sekmīgi piedalās sacensībās. Inga Kauliņa, Ginta Alksne, Sintija Stulpiņa un Sintija Semičenkova, Sanita Ramona ir atsaucīgas pasākumu organizēšanā un vadīšanā.
“Viņi ir ļoti patstāvīgi jaunieši, kuri meklē savu ceļu, ejot cauri grūtībām, mācoties atbildību. Liekas, daži tieši tagad sāk atvērties, atraisīties. Gribētos, lai viņi dzīvotu ar prieku. Novēlu nebūt pieticīgiem, nesamierināties ar puspatiesībām un spožiem viltojumiem. Kad atradīsit Dievu – jūs viņu pazīsit pēc sava skolas laika ceļazīmēm. “Lūdziet, tad jums taps dots; meklējiet, tad jūs atradīsit; klaudziniet, tad jums taps atvērts” (Mateja ev. 7:7),” tādi ir skolotājas Aijas Ušerovskas ceļavārdi skolēniem.
Mazulīšu mammas mācās
Skolotāja Laimdota Mjankova, kura audzina Bauskas pilsētas vakara vidusskolas 9.b klasi, savējiem velta daudz uzmanības un sirsnīgu vārdu. Viņa priecājas par jaunajām māmiņām Lindu Vītiņu, Sintiju Andreiku un Danu Percovu, kuras veiksmīgi apvieno ģimenes rūpes un mācības. Sintijas puisītim ir gads un trīs mēneši, bet Danas mazulim – divi gadi. Viesturietes Lindas Vītiņas dēliņam ir tikai trīs mēneši. Kamēr jaunā māmiņa ir skolā, par bērnu rūpējas viņas mamma. Linda nav izmantojusi akadēmisko atvaļinājumu, bet cītīgi mācījusies vēlos vakaros un tagad ir pārliecināta, ka izdosies sekmīgi nokārtot izlaiduma eksāmenus.
Jautri un draudzīgi
Andris Bezpaļčikovs agrāk mācījies Bērzu pamatskolā. No draugiem izdzirdējis labas atsauksmes par vakara vidusskolu, nolēmis iestāties un ir apmierināts. “Šeit ir jautrāk nekā manā pirmajā skolā. Esam ļoti draudzīgi, par to man ir vislielākais gandarījums. Vēl neesmu izlēmis, vai turpināšu mācības vakarskolā vai izvēlēšos arodizglītības iestādi,” Andris ir noskaņots optimistiski. Savukārt Mārtiņam Vaišvilam šajā mācību gadā ir izdevies uzlabot sekmes, kas iepriekš bijušas diezgan vājas. To apstiprina arī audzinātāja Laimdota Mjankova.
Renāte Grigorjeva ir spējusi pārvarēt psiholoģiskas problēmas, kas viņu nomāca iepriekšējā skolā. Viņa jutusies neiederīga, jo mācības īpaši labi nav padevušās. “Vakarskolā klases biedri mani uzreiz pieņēma. Šeit nevalda konkurence, tādēļ sāku justies daudz labāk,” atklāj Renāte.
Mazina negatīvo ietekmi
Devīto klašu audzēkņu vairākums vēl īsti nezina, ko iesākt tālāk. Skolas direktore Jeļena Žuravļova skaidro, ka tā ir raksturīga iezīme, jo gandrīz visiem jauniešiem, kas mācās vakara vidusskolā, bijusi negatīva pieredze – nesaskaņas, sliktas sekmes, problēmas ģimenē. Tāpēc uzmanība, labvēlīga attieksme un iecietība ir svarīgi faktori personības harmonizēšanā. Skolotāji daudz laika velta individuālām konsultācijām, lai izlīdzinātu sekmju atšķirīgo līmeni. Sevišķi saspringts pedagogiem ir pirmseksāmenu laiks.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.