Par siena laiku šogad nav jāraizējas – zāle ir augusi labi un pietiek saulainu stundu, lai tā apžūtu vai izžūtu. Lielāko ganāmpulku īpašnieki gatavo zāles skābbarību, kas lopu barības devā ir galvenā.
Par siena laiku šogad nav jāraizējas – zāle ir augusi labi un pietiek saulainu stundu, lai tā apžūtu vai izžūtu. Lielāko ganāmpulku īpašnieki gatavo zāles skābbarību, kas lopu barības devā ir galvenā. SIA “Ceraukste agro” Ārcē, kur mitinās visi lopi, piepildīja divas tvertnes. Sabiedrības valdes loceklis Andis Maskalis sacīja, ka sarūpētas 1200 tonnu kvalitatīvas barības. Gādā arī sienu.
Dažu gotiņu īpašnieki sienu vāc kā prazdami. Vecsaules pagasta saimniece Lūcija Dzene gaidīt gaidīja, kad atbrauks zālespļāvējs. Vāli ātri tapa sausi, nedēļas beigās vajadzēja rīkot talku, lai visu vestu šķūnī un veidotu smaržīgus siena pantus. Lauku ļaudis ieraduši – līdz Jāņiem lopbarība ir jāsagādā, jo pēc tam var sākties lietainas dienas.