Ceturtdiena, 18. decembris
Kristaps, Kristofers, Krists, Klinta, Kristers
weather-icon
+2° C, vējš 0.45 m/s, Z vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Līksmojas netīkamas reformas ēnā

Vairāku rajona pašvaldību pārstāvji piektdienas, 24. augusta, vakarā devās Bērsteles virzienā. Tur notika konkursa «Bauskas rajona sakoptākais pagasts 2007» svinīgs noslēgums.

Vairāku rajona pašvaldību pārstāvji piektdienas, 24. augusta, vakarā devās Bērsteles virzienā. Tur notika konkursa “Bauskas rajona sakoptākais pagasts 2007” svinīgs noslēgums.
Viesus pie Viesturu pagasta padomes ēkas, kur atrodas arī Bērsteles kultūras nams, sagaidīja atraktīvi klauni. Viņi lika veikt uzdevumu – vietvaru pārstāvjiem vajadzēja uzrakstīt vēlējumu Latvijai, ko nezināmās tālēs aiznesa gaisa baloni. Jau pirmajos nolasītajos tekstos bija dzirdamas atziņas, kas daudzkārt izskanēja arī vakara gaitā. Tās vienoja noraidoša attieksme pret valdības izstrādāto administratīvi teritoriālās reformas pēdējo variantu.
“Lai izjūk šī reforma un pagasti Bauskas rajonā pastāv arī turpmāk!” gaisa balonam piesietā zīmītē rakstīja Viesturu pašvaldības vadītāja Aija Udalova. Gailīšu pagasta padomes vadītāja Valda Veipa vēlējumā bija jaušama ironija: “Lai Latvija visa būtu viens liels pagasts!” Savukārt Codes pašvaldības vadītājs Andris Āboliņš izteica atzinību pasākuma organizētājiem: “Lai visa Latvija ir tikpat skaista kā Viesturu pagasts šogad!” Baloni tika palaisti gaisā. Kāds fiksēja, ka tie dodas Bauskas virzienā. “Laikam jau tam ir kāda nozīme,” jokoja vietējie ļaudis.
Atklājot svinīgo daļu, rajona Padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis uzsvēra, ka šāds konkurss notiek jau 13 gadu. Viņš arī stāstīja, ka, darbodamies reģionu žūrijā, bijis ļoti daudzās Latvijas vietās. “Esmu secinājis, ka nevajag veidot lielos novadus. Veiksmīgi pastāv un darbojas, ir sakoptas un attīstās arī tādas pašvaldības, kas nav nemaz tik lielas,” sacīja A. Okmanis. Viņš aicināja drīz sasaukt rajona Padomes ārkārtas sēdi, lai tajā pašvaldību vadītāji paustu savu nostāju par novadu veidošanas jauno variantu.
A. Okmanis pauda atbalstu iepriekšējam variantam, kurā Bauskas rajona robežās bija paredzēts veidot astoņus novadus, nevis trīs.
Rajona Padomes priekšsēdētāja vietnieks Rihards Melgailis izteica nožēlu, ka uz apbalvošanas pasākumu nav ieradušies visi rajona konkursā izvērtēto pašvaldību pārstāvji. “Visi, kas esam šeit, lepojamies ar savu darbu, ko esam veikuši godprātīgi,” apliecināja Viesturu pašvaldības vadītāja A. Udalova. Saņemt pateicības rakstus par līdzdalību konkursā nebija ieradies neviens pārstāvis no Stelpes, Brunavas un Svitenes pagasta. Pārējo pašvaldību pārstāvji saņēma piemiņas veltes, uzvarētāji – arī naudas prēmijas. “Bauskas Dzīve” jau vēstīja, ka šogad rajona sakoptāko pašvaldību skatē savās grupās uzvarēja Iecavas novads un Viesturu pagasts, otrajā vietā Skaistkalnes un Vecumnieku pašvaldība, trešie – Gailīšu un Ceraukstes pagasts.
Apbalvošanas ceremoniju jo krāšņu izvērta Viesturu pagasta pašdarbnieki. Prieks par mazo pašvaldību, kurā ir tik bagātīga kultūras dzīve. Lielisks bija solistu dziedājums, ar savu oriģinālo uzdrīkstēšanos publikas aplausus izpelnījās sieviešu deju ansamblis. Jāuzteic arī klaunu augstā meistarība, atraktivitāte, gaumīgie un mīļie joki. “Bauskas Dzīvei” nebija skaidra tikai viena nianse – ar ko brīvajā laikā nodarbojas Viesturu pagasta vīrieši? Pašdarbnieku vidū bija tikai dāmas un jaunkundzes.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.