Kad SIA «Bauskas namsaimnieks» beigsies finanšu pārbaude un tiks izlemta Guntara Skujenieka atbilstība ieņemamajam amatam?
Kad SIA “Bauskas namsaimnieks” beigsies finanšu pārbaude un tiks izlemta Guntara Skujenieka atbilstība ieņemamajam amatam?
– Kā paskaidroja Bauskas pilsētas Domes izpilddirektors Jānis Mičulis, minētā uzņēmuma finansiālās darbības pārbaudes rezultāti paziņoti Domes finanšu komitejas deputātiem. Pārbaudes laikā pārkāpumi netika konstatēti. Ir ieteikums mainīt apsaimniekošanai izlietoto līdzekļu uzskaites kārtību, padarot to vienkāršāku un saprotamāku iedzīvotājiem. Pašlaik G. Skujenieks ir atvaļinājumā.
Vai tiešām uz Dārza ielas (posmā no Salātu līdz Slimnīcas ielai) īsā posmā būs trīs gājēju pārejas (neskaitot pāreju pie Salātu ielas luksofora)? Šāds blīvums (trīs pārejas 200 m) būs Ginesa rekorda vērts. Skolēnu drošība neapšaubāmi ir svarīga, bet vai vienkāršākais risinājums (jauna pāreja pretī vidusskolai) ir pats labākais? Kā Dome skaidro šo jautājumu?
– Pašvaldības izpilddirektors Jānis Mičulis teic, ka uz Dārza ielas ierīkotie ātruma vaļņi un gājēju pāreja pie 2. vidusskolas ir izveidoti saskaņā ar satiksmes kustības organizācijas projektu, ko rekomendēja va/s “Latvijas Valsts ceļi” speciālisti. Pēc ēkas rekonstrukcijas pabeigšanas Dārza ielā 9 tiek plānota autobusu pieturas pārcelšana Salātu ielas virzienā. Tad arī iespējams, ka mainīsies otrās gājēju pārejas novietojums.
“Aips” informēja braucējus, ka maksa par kilometru tagad ir 2,8 santīmi. No Bauskas līdz pieturai “Jaunzemji” ir 3,5 kilometri. Tātad biļetei te būtu jāmaksā ap desmit santīmiem. Taču kopš augusta vidus prasa 25 santīmus. Kāpēc tā?
– U. Kolužs skaidro, ka ir noteikta tā saucamā piepilsētas zona, kurā visur ir viena maksa – 25 santīmi. Respektīvi, braucot no Bauskas jebkurā virzienā, biļete nebūs lētāka par 25 santīmiem. Virzienā uz Codi šāds tarifs ir līdz pieturai “Dāliņi”, braucot uz Eleju, 25 santīmi maksā biļete līdz Saulainei, savukārt Uzvaras virzienā šāda cena ir līdz pieturai “Polmaņi”. Tālāk jau biļetes cena tiek aprēķināta pēc tarifa 2,8 santīmi par kilometru. Taču arī te ir noteikta starppieturu maksa, kas ir desmit vai 15 santīmu.
Pat pilsētas svētkos Dārza iela posmā no Zaļās ielas līdz Slimnīcas ielai grima aklā tumsā. Neviena laterna nedega. Kas Bauskā notiek ar apgaismojumu?
– J. Mičulis norāda, ka par bojājumiem pilsētas apgaismes tīklā ir atbildīga firma “Kvēle”, viņiem arī jāzvana par apgaismojuma defektiem. Tel. 29221003 vai 26669605. “Konkrēti par Dārza ielu esmu saņēmis telefonisku atbildi, ka defekts 3. septembrī esot novērsts,” piebilst J. Mičulis.
Kad sāks Uzvaras ielas remontu? Vai vismaz bedrīšu remonts šogad ir ieplānots?
– Bauskas pašvaldības izpilddirektors Jānis Mičulis uzsvēra, ka pašlaik tiek izstrādāts Uzvaras ielas rekonstrukcijas projekts (vienlaikus ar Mūsas tilta projektu). “Esam informēti, ka Satiksmes ministrijas nacionālajā ES struktūrfondu apgūšanas programmā ir iekļauti arī pilsētu tranzītielu rekonstrukcijas jautājumi. Ir jāgaida šo projektu izziņošana, un Bauskas pašvaldība ir gatava startēt konkursā ar Uzvaras ielas projektu. Precīzu laiku, kad tas var notikt, mēs pateikt nevaram,” skaidroja J. Mičulis. Savukārt bedrītes tiek remontētas visu laiku, atkarībā no to skaita un lieluma katrā konkrētā ielā.
Kad tiks pabeigti remonti Bauskas autoostā? Strādnieki tur rosās reti, bet pasažieriem ir apgrūtināta iekāpšana autobusos.
– SIA “Aips” valdes priekšsēdētājs Uldis Kolužs skaidro, ka virs iekāpšanas platformām tika remontēts jumts. Darbi ir pabeigti, iežogojums novākts. Citi remontdarbi Bauskas autoostā šogad nav plānoti.