Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zemgalē turpinās vēja un lietus radīto seku likvidēšanas darbi; Bauskas novadā – viens izsaukums

Aizvadītajā diennaktī Latvijas centrālajā daļā turpinājās postošā vēja un lietus radīto postījumu novēršanas darbi. Kopumā no svētdienas vakara līdz trešdienas rītam 112 Kontaktu centrā saņemti gandrīz 1500 pieteikumi par postījumiem, no kuriem lielākā daļa jau novērsti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk pieteikumu jeb gandrīz 700 ir no Rīgas iedzīvotājiem, savukārt par vēja postījumiem Jūrmalā un Rīgas reģionā ziņots nedaudz virs 500 reižu, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Zemgalē pieteikti 222 postījumi. VUGD turpina piedalīties postošā vēja radīto seku likvidēšanas darbos, pašlaik visvairāk Rīgā un Jūrmalā. Aizvadītajā diennaktī Zemgalē pieteikumi uz tālruņa numuru 112 saņemti: Jelgavas valstspilsētā – deviņi; Jelgavas novadā – trīs; Tukuma novadā – divi; Dobeles novadā – trīs; Bauskas novadā – viens;

Jēkabpils novadā – divi. Citi nozīmīgi izsaukumi Zemgalē aizvadītajā diennaktī netika saņemti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdien, 30. jūlijā, notika Krīzes vadības padomes ārkārtas sēde, kurā ministrijas un atbildīgie dienesti informēja par aktuālo situāciju vētras un spēcīgo lietavu radīto plūdu skartajās teritorijās, veiktajiem pasākumiem, kā arī iezīmēja nepieciešamos uzlabojumus ātrākai seku novēršanai, papildina V. Gribuste.

Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa atgādināja, ka vispirms vēja un plūdu skarto teritoriju iedzīvotājiem ir jāvēršas pie saviem apdrošinātājiem ar zaudējumu pieteikumu. Kā papildu instruments šīs dabas stihijas pārvarēšanai ir jau pašlaik valstī izveidotais mehānisms, ka iedzīvotāji var, vēršoties pašvaldībā, pretendēt uz pabalstiem un zaudējumu kompensāciju. Savukārt pašvaldības pēc tam var vērsties pēc palīdzības pie valsts. Pašlaik pastāvošais kompensāciju mehānisms veiksmīgi izmantots, arī novēršot iepriekšējo dabas stihiju sekas. Nepieciešamie lēmumi par zaudējumu kompensāciju pašvaldībām tiks virzīti izskatīšanai Ministru kabinetā.

VSIA «Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs» pārstāvis Andris Vīksne skaidroja, ka klimata pārmaiņu rezultātā šādi apdraudējumi kopumā Latvijā būs biežāk, bet vairāk kontekstā ar pērkona negaisa lietusgāzēm, to izraisītiem plūdiem un krasām vēja brāzmām. «Kopumā, vasarām kļūstot sausākām, intensīvu nokrišņu gadījumu ietekme uz sabiedrību un tautsaimniecību būtiski paaugstināsies,» uzsvēra A. Vīksne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 30. jūlija plkst. 6.30 līdz 31. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvalde saņēma 31 izsaukumu – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, 27 uz glābšanas darbiem, un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Attēlā – ugunsdzēsējiem glābējiem daudz darba Jelgavā. Foto: jelgava.lv arhīvs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.