Apmēram 20 jauniešu no Lietuvas naktī no 4. uz 5. aprīli demolēja Skaistkalnes ciema centrā.
Apmēram 20 jauniešu no Lietuvas naktī no 4. uz 5. aprīli demolēja Skaistkalnes ciema centrā.
Pilnībā nopostīta “Lattelecom” telefona būdiņa, izsisti stikli pašlaik tukšajai robežsargu ēkai, nolauztas ceļa zīmes, apgāzti konteineri un izmētāti atkritumi, dažām ēkām izsisti logi. Tā “Bauskas Dzīvi” informē Bauskas rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Sergejs Pašukovs.
Ziņu par Lietuvas puses jauniešu, kuri pāri tiltam no Ģermanišķiem atnākuši uz Skaistkalni, ālēšanos, policija saņēma īsi pēc pusnakts. Sapulcinot papildspēkus, piesaistot Ceļu policijas brigādi, Skaistkalnē ieradās desmit kārtības sargu. Tajā brīdī vairums demolētāju jau bija projām, taču pieci Lietuvas jaunieši tika nopratināti. Viņi arī pastāstīja, kas un ko bija darījis.
Vakarā Ģermanišķos bijusi diskotēka, tajā, kā ierasts, bija arī jaunieši no Latvijas. Viens no viņiem ir ticis piekauts. Kādi bija Lietuvas jauniešu dusmu iemesli, kāpēc viņi devušies demolēt uz Skaistkalni, īsti nav zināms. Par notikušo sākts kriminālprocess. Lietuvas kolēģiem no Biržu rajona lūgta palīdzība nopratināt atsevišķas personas.
Šis notikums izraisījis plašu rezonansi Lietuvā. Par to vēstī apkaimes laikraksti, ar Bauskas policiju sazinājusies Lietuvas Televīzija.
Skaistkalnes pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Kalniņš atzīst, ka šāds gadījums nav pirmo reizi, bet pēc Šengenas līguma stāšanās spēkā tas notiek regulāri: “Tie, kas te demolēja, jau nebija no Ģermanišķiem. Tie jau nenāks te postīt, viens otrs mūsu skolā mācās. Ir noskaidrots, ka demolētāji bijuši no Biržiem. Viens no viņiem pat nopratinot ir teicis: “Mans vectēvs, mans tēvs nāca uz Latviju kauties, es arī nāku un nākšu.” Briesmīgu traģēdiju no tā visa nevajadzētu taisīt. Taču problēma ir jārisina.”
J. Kalniņš paskaidroja, ka turpmāk ir aktīvāk jāsadarbojas Skaistkalnes un Ģermanišķu kultūras darba organizatoriem, skolu vadītājiem.