Selekcionāra Pētera Upīša biedrības projekta rīkotājiem izveidojusies laba sadarbība ar Skaistkalnes sociālo dienestu un lauku sieviešu klubu «Mēmelīte», šogad projektā «Dobeles un Skaistkalnes dārzos kopā strādāt jautrāk 2024» palīdzot sagatavot pašu audzētus krājumus ziemai 13 skaistkalniešu ģimenēm.
Sadarbību palīdzēja koordinēt biedrības pārstāve Laima Indriķe, informē projekta vadītāja Raimonda Ribikauska, Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Dobeles biroja uzņēmējdarbības konsultante.
Pētera Upīša biedrības projektā šogad atbalstu saņēma 20 ģimenes Dobeles un Bauskas novadā, kopskaitā 57 pieaugušie un 57 bērni. Lai pašu spēkiem izaudzētu un piepildītu pagrabus ar pārtikas krājumiem ziemai, ģimenes saņēma sēklas, dārzkopības rīkus, augļu koku un ogu krūmu stādus, kā arī rokasgrāmatu ražīgai saimniekošanai mazdārziņā un recepšu apkopojumu.
Projekts atbalstīts Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības programmā «Pats savam saimes galdam», kas rit sadarbībā ar LLKC Dobeles biroju. Programmas mērķis – dot iespēju grūtībās nonākušiem cilvēkiem pašu rokām sagādāt dārzkopības produktus savam galdam. Programmā atbalsta bezpeļņas organizāciju centieni palīdzēt grūtībās nonākušiem, taču uzņēmīgiem tuvējās apkaimes iedzīvotājiem uzlabot dzīves apstākļus.
Šogad programmā «Pats savam saimes galdam» atbalstu saņēma 28 Latvijas bezpeļņas organizācijas. Dārzkopības projektos čakli strādāja 950 ģimenes, aptverot 3700 cilvēkus. Īstenoti 8 projekti Kurzemē, 9 Vidzemē, 6 Zemgalē, 4 Latgalē, un fonda «Ziedot.lv» projekts visā Latvijā. Šogad Borisa un Ināras Teterevu fonds programmas grantos ir piešķīris 54 415 eiro.
Pētera Upīša biedrība kopš 2017.gada ir atbalstījusi 90 ģimenes. To mazdārziņus ir papildinājuši 448 augļu koki un ogu krūmi, 4000 aveņu un zemeņu stādi. Dalībnieki ir apguvuši praktiskas iemaņas dārzkopībā, konservēšanā un konditorejas gatavošanā. Saņemtas dārzkopības speciālistu konsultācijas, apgūta pieredze dārzkopības saimniecībās.
Raksts ne par ko, varēja nebūt, bet arī netraucē,