Bauskas novada domes sēdē 31. oktobrī deputāti lēma, kā izmantot atsavināšanas līdzekļus Iecavas un Vecumnieku apvienību pārvaldēs. Abi lēmumprojekti Finanšu komitejā atkal raisīja diskusijas.
Visu pašreizējās domes darbības laiku vairāki deputāti pievērš uzmanību situācijām, kad atsavināšanas procesā līdzekļu apjoms pārsniedz plānoto, un iegūto finansējumu izmanto nevis projektos, kas iepriekš iesniegti kā prioritāri, bet gan pērk mašīnas, īsteno jaunus projektus vai pavisam ko citu. Apvienību pārvalžu vadītāji atkal norāda, ka ir jomas, kuras pēc nosacījumiem nevar iekļaut prioritāšu sarakstā un vismaz šajā gadījumā var izmantot iegūto finansējumu citiem nepieciešamiem projektiem vai pirkumiem.
Finanšu komitejas sēdē 24. oktobrī par atsavināšanas līdzekļu izlietojumu Vecumnieku apvienības pārvaldē informēja vadītāja Dace Šileika, kura norādīja, ka virsplāna ieņēmumi ir 40 015 eiro. Šo summu plānots izmantot, lai nosegtu papildu izdevumus kadastrālai uzmērīšanai – saņemti daudzi atsavināšanas ierosinājumi, kopā 73.
Kā informēja Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers, no dzīvokļu pārdošanas papildu ienākumi ir 90 690 eiro, no zemes īpašumu pārdošanas – 9110 eiro. Plānots samazināt dotāciju apvienības pārvaldei no vispārējiem ieņēmumiem par 20 213 eiro un palielināt izdevumus par 77 287 eiro. Plānota apgaismojuma būve Bērzu ielā par 34 640 eiro, par 16 467 eiro plānots izstrādāt projektu un izveidot gājēju pārēju Edvarta Virzas ielā, par 26 200 eiro iecerēts iegādāties un uzstādīt hokeja laukuma apmales daudzfunkcionālajā sporta laukumā.
Diskusijās novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis (NA) interesējās, kāpēc Iecavai nepietrūka līdzekļu kadastrālajai uzmērīšanai. N. Vāvers atbildēja, ka tam pietiek līdzekļu atvēlētajā budžeta tāmē.
Deputāts Guntis Kalniņš (LRA) norādīja, ka atkal aicina rūpīgāk plānot un interesējās, kāpēc tik svarīgi ir hokeja borti. N. Vāvers atbildē skaidroja: «Prioritāšu sarakstos mums teica iekļaut tikai tādas aktivitātes, kas ir ļoti vajadzīgas un nepieciešamas. Tāpēc hokeja borti tur neparādījās. Šogad veidojam jaunu prioritāšu sarakstu, kur būs iekļautas visas vajadzības. Lai pēc tam nerodas jautājumu, kas ir vajadzīgs un kāpēc nav bijis iekļauts. Iecavai ir hokeja laukums, jau vecs, ar koka laukuma apmalēm, kas savu nokalpojušas, jādemontē un vajag jaunas. Ir aktīvs hokeja klubs, ir vienošanās, ka viņi uztur laukumu, ziemā lej ledu, un iedzīvotāji var to brīvi izmantot. Plānots izvietot apmales uz daudzfunkcionālā laukuma, jo tas ir lielāks. Šeit arī ir savu laiku nokalpojuši borti, laukums paliek diezgan pliks. Tās ir ziemas aktualitātes, kuras jāpopularizē un jāatbalsta.». Viņš piebilda, ka ir sūtīti priekšlikumi par izmaiņām, lai nebūtu pārpratumu.
Deputāte Ināra Pētersone (LA) norādīja, ka daudzas reizes ir aicinājusi mainīt noteikumus par atsavināšanas procesā iegūto līdzekļu izmantošanu. «Ja gribam kādu projektu ne tikai no Eiropas naudas, bet arī par saviem līdzekļiem, ir jāveido budžets no atsavināšanas naudas, ko var veidot kopīgu visā novadā, nevis pa apvienībām,» iesaka I. Pētersone.
«Ja runājam par birokrātiju, tad definējam prioritātes, kuras varam daudzmaz atļauties finansēt. Ja atveram visas prioritātes, ko katrs grib, tad to būs neiespējami izvērtēt. Ir mazākas vajadzības vai ikdienas uzturēšana, kas nav prioritārs projekts, bet ir saimnieciska lieta. Te atrada finansējumu, kā to var atrisināt. Ja ikdienas uzturēšanas darbu padarīsim par prioritāro projektu, nevarēsim to visu kontrolēt,» atbildēja A. Okmanis.
Deputāti abus lēmumprojektus pieņēma, bet nekļuva skaidrs, vai un kādas izmaiņas plānotas noteikumos par atsavināšanas procesā iegūto līdzekļu izmantošanu.
Deputāti balso nevis lemj
Kāds ar volejbola bumbu būs smagi atsitis galvu.
Novadam nekad nav bijušas prioritātes – ir tikai augstas gatavības projekti ES apguvei (vajag vai nevajag, svarīgi vai nesvarīgi, ka tik paķert), ir ugunsgrēku dzēšana (kad kaut kas nolaists līdz kliņķim) un tad kkādas redzamas lietas, kuras patīk sabiedrībai. Tāpat nav nekad bijusi sasaiste ar kopējo ekonomisko ainu valstī un pasaulē – kāda starpība ka ārā aiz loga inflācija apēd iedzīvotāju līdzekļus un tiem algu kāpums neseko līdz izdevumiem, pašvaldība ir autonoma pasaule tur nekas nekad nesašaurinās lejupslīdes situācijās un nekas iedzīvotājiem arī attiecīgi nesamazināsies. Divas pasaules – pārvalde ir vienā, uzņēmumi un iedzīvotāji dzīvo citā realitātē.
Smird pa gabalu, mošķu saiets.
Atsavināšanas līdzekļi vai atsavinātie līdzekļi?
nu tie domniekiem ir kas līdzīgs kā ģimenē, kad tēvs pārdod televizoru, lai par iegūto naudu nopirktu pudeli grādīgā ar ko uzcienāt savus paziņas…
Principā jau pareizi spriež, ka no NĪ atsavināšanas iegūtie līdzekļi ir jāizlieto tālredzīgi un jēgpilni, nevis jāizpļekarē uzturēšanas ietvaros vai kādu mirkļa iegribu apmierināšanai. Jo jārēķinās, ka šis finansējuma avots (pašvaldībai “nevajadzīgā” zeme, ēkas un dzīvokļi) nebūs mūžīgs. Diemžēl neredzu, ka šādi jēgpilni mērķi būtu bijuši definēti pirms tās masveida NĪ atsavināšanas uzsākšanas, ar kuru tik centīgi nodarbojas pašreizējais sasaukums.
Kompensācijās izmaksās .
Skatos, ka Vecumniekos Oskariņš izved no daudzīvokļu pagalmiem lapas. Kur es kā privātpersona varu aizvest?
“Piebalgas” pārdeva pa lēto.. atceraties varoņus mačeks, okmans, rijkurs un Vecumnieku dauņi
Vienlaicīgi deputātiem jālemj par okmaņa pirmstermiņa atbrīvošanu .
komunālais pēctecis ar dienesta auto darba laikā smalkmaizītes klientiem piegādā.