Lāčplēša dienas norises Bauskas novadā notika vairākās vietās, vienojot brīvības cīņu dalībnieku piemiņas brīžos vairākas paaudzes.
Lāčplēša dienā Bauskā jau no paša rīta pie Brīvības pieminekļa devās skolēni un pirmsskolas audzēkņi. Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēni 11. novembrī pirmo stundu laikā piedalījās Lāčplēša dienas pasākumā. Savus Lāčplēša dienas stāstus skolasbiedriem izjusti un emocionāli izstāstīja Lauma Lucaua, Vendija Volosovska, Marta Kārkla un Paula Druviņa. Emocionālais vēstījums tika pausts arī patriotiskās dziesmās, ko izpildīja Dainas Ārmanes vadītā folkloras kopa un Marinas Lazdiņas vadītais vokālais ansamblis.
Latvijas Valsts karogu lepni nesa jaunieši, kas savu attieksmi un patriotismu ir pierādījuši – 12.klases skolēns Kristers Ozols, zemessargs Stefans Sergejenkovs un jaunsargs Ralfs Juška.
Vakarpusē uz atceres brīdi pie pieminekļa pulcējās vietējie ļaudis. Piemiņas pasākumu vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms. Klātesošos uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.
“Šodien, atzīmējot mūsu varoņu piemiņas dienu – Lāčplēša dienu, mēs godinām tos drosmīgos, kuri cīnījās par Latvijas brīvību 1919. gadā. Mums ir jābūt tikpat vienotiem un spēcīgiem kā viņiem, lai mēs nekad nezaudētu Latvijas neatkarību, it īpaši šobrīd, kad pārrobežu agresora tīkojumi apdraud mūsu brīvību. Veicināsim patriotisko nostāju ne tikai šodien lāpu gājienā pieminot kritušos varoņus, bet arī ikdienā,” aicināja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.
Savs sakāmais bija arī mācītājam Aivaram Siliņam un Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona pārstāvjiem. Turpinot tradīcijas, arī šogad Lāčplēša dienas ietvaros Latvijas Jaunsardzes jaunie dalībnieki deva svinīgo zvērestu.
Par muzikālo noformējumu gādāja mūziķis Atis Zviedris un Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājinieku bataljons, izpildot tautas spēka dziesmas un fragmentus no rokoperas “Lāčplēsis”.
Pēc svinīgā piemiņas brīža cilvēki nolika svecītes pie pieminekļa un kārtojās lāpu gājienam pa Uzvaras un Kalna ielu līdz Rātslaukumam. Lāpu gājiens tradicionāli vieno vairākas paaudzes – sākot ar jaunāko, kas gājienā dodas, guļot ratos, un beidzot ar pieredzes bagātiem sirmgalvjiem, kuri Latvijā piedzīvojuši dažādus laikus.
Nemaz nezināju ka Bauskā ir Brīvības piemineklis.
Kā tā?
Skaisti.Mazie bērniņi,Zemessargi,jaunsargi.Viss ļoti labi.Tikai skatoties foto no šiem pasākumiem,varbūt jaunā Kultūras centra direktore var iztikt bez mācītāja runas.Šeit pilnīgi lieki.
Jā skaisti un pēc tam paziņojums par vecu produktu dalīšanu bērniem kas tur uzstājās
Ja,ka macitaja spredikis,kaut viens no sprediķosanas dzivaks vai veselaks palicis