Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iepriekš plānotie ūdens un kanalizācijas tarifi pārskatīti un samazināti

Šonedēļ Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) izvērtēšanai iesniegts jauns SIA “Bauskas novada komunālserviss” (BNKS) ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa projekts, kas paredz samazinātu cenu salīdzinājumā ar sākotnēji iesniegto piedāvājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar iesniegto projektu plānotā ūdensapgādes pakalpojuma cena ir 1,65 eiro par kubikmetru (bez PVN), bet maksa par kanalizāciju – 2,10 eiro par kubikmetru (bez PVN). Iepriekšējā tarifa projektā, kas tika iesniegts 15. oktobrī, cenas bija augstākas: ūdensapgādes tarifs bija 1,82 eiro par kubikmetru, bet kanalizācijas – 2,30 eiro par kubikmetru (abi bez PVN). Jaunajā tarifa projektā izdevies samazināt ūdensapgādes cenu par 11% un kanalizācijas pakalpojumu cenu par 8,7%.

Jau vēstījām, ka SIA “Bauskas novada komunālserviss” iecerējis ieviest vienotu ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu un sākotnējais aprēķins bija – 4,12 eiro par kubikmetru (bez PVN) visā Bauskas novada teritorijā. Līdz šim novada pagastos un pilsētās bija atšķirīgi tarifi​, kas tika noteikti atkarībā no konkrētās vietas infrastruktūras un uzturēšanas izmaksām.

Jaunajā tarifa projekta grozījumā, kas iesniegts šī gada 19. novembrī, vienotais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs ir noteikts 3,75 eiro par kubikmetru (bez PVN), kas ir par aptuveni 9% mazāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību daļa skaidro, ka šī gada 31. oktobrī tika pieņemts domes lēmums par Bauskas novada pašvaldības mantas – pašvaldības ūdens un kanalizācijas sistēmu, kā arī centralizētās siltumapgādes inženierbūvju – ieguldīšanu SIA “Bauskas novada komunālserviss” pamatkapitālā. Tas darīts, lai nodrošinātu efektīvu un optimālu ūdenssaimniecības un siltumapgādes infrastruktūras uzturēšanu Bauskas novadā. Precizēts arī ūdens un kanalizācijas inženierbūvju kalpošanas laiks; papildus izvērtēta un izanalizēta uzņēmuma atalgojuma politika.

Šo izmaiņu rezultātā tika sagatavoti tarifa projekta grozījumi, kuri šonedēļ iesniegti regulatoram.

Neskatoties uz veiktajām izmaiņām, joprojām vislielākais tarifa kāpums būs Bauskas pilsētā. Šobrīd Bauskas iedzīvotāji maksā 2,32 eiro par kubikmetru, bet pēc vienotā tarifa ieviešanas kopējais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs palielināsies par 61,64% (Bauskas pilsētā līdz šim ūdensapgādes tarifs bija 0,91 eiro par kubikmetru, kas pēc vienotā tarifa ieviešanas pieaugs par 81%, bet maksa par kanalizāciju bija 1, 41 eiro un pēc vienotā tarifa ieviešanas pieaugs par vairāk nekā 48,94%).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc SIA “Bauskas novada komunālserviss” izstrādātā tarifu projekta vienīgā vieta, kur kopējais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs samazināsies, ir Vecumnieku pagasts (izņemot Misu un Beibežus). Te līdzšinējais tarifs bija 4,76 eiro par kubikmetru.

Neskatoties uz tarifa pieaugumu, uzņēmums uzsver, ka tarifs sagatavots atbilstoši SPRK prasībām, un tā piemērošana ļaus nodrošināt ilgtspējīgu ūdenssaimniecības attīstību, uzlabot pakalpojumu kvalitāti un saglabāt infrastruktūras darbību nākotnē. Šādas izmaiņas nav unikālas – līdzīgi tarifi ir noteikti arī citos novados Latvijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

  1. 1) Novēloti, bet vienalga labi, ka kaut ko ir centušies mazināt.
    2) Neatbildēts paliek galvenais jautājums. Proti, vai pašvaldības deputāti un iedzīvotāji, pieņemot lēmumu par BNKS reorganizāciju, tika informēti par to, ka plānots noteikt vienotu tarifu visā novadā, kā rezultātā Bauskas un Iecavas iedzīvotāji maksās krietni vairāk nekā līdz šim, lai subsidētu novada ciemu ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu ekspluatācijas izmaksas?
    Manuprāt, tas ir rūpīgas diskusijas vērts un visu novadu skarošs jautājums, kuram bija jābūt pienācīgi izskatītam.
    Ir pilnīgi skaidrs, ka pastāvēja arī otra izvēle – BNKS varēja turpināt aprēķināt atsevišķus tarifus dažādām apdzīvotajām vietām, jo tam ir objektīvs ekonomiskais un tehniskais pamatojums (jo tās pastāv kā nošķirtas centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas).

    Varbūt Bauskas Dzīve var mēģināt noskaidrot pašvaldībā, kad reorganizācijas ietvaros šāda informācija ir tikusi koleģiāli (komitejas sēde, domes sēde, cits formāts?) izvērtēta? Kādi ir bijuši šā izvērtējuma rezultāti, t.sk. identificētās abu risinājumu salīdzinošās priekšrocības un trūkumi?

    30
  2. Nu labi,bet kur te tas āķis?Ahā,viltīgi izdomātā maksa par e-rēķina sagatavošanu un nosūtīšanu.Ar to var manipulēt neatkarīgi no apstiprinātajiem tarifiem.Un vēl var izdomāt un pievienot kādu ikmēneša maksas pakalpojumu kā to dara tautas ienaidnieks numur viens-Latvenergo.

    14
  3. mums tas atļautais, ikgadējais algu pieaugums kaut par tiem 2,6% gadā, rēķinot uz sev pieškirtajiem tūkstošiem algā, segs ne vien šos tarifu pieaugumus. Bet, tās “kapekas”, ko piemetām pensionāriem, tās gan ar steigu jāatņem, cietīs taču budžets un IKP

  4. Šā vai tā tarifi tiek paaugstināti.
    Te, piekrītu, žurnālistiem jāpapēta pamatojumi tam visam. It īpaši vēsturiskajā perspektīvā: atceraties, kā pirms to visu saimniecîbu apvienošanas dudināja par visiem izdevīgumu, efektivitāti un – protams – tēriņu efektivizāciju. Uuun svētām acīm solījās, ka Bauska neuzņemsies pagastu parādus. Žurnālisti, pastrādājiet takš.

    29
  5. vēl jau mēs nemaksājam maksu par “pieslēgumu”, ievada skaitītāja “jaudu” u.t.t. Vēl jau uzņēmums nav sadalīts “maģistrālajos un vietējos tīklos” un iespēju vēl daudz. Ja jau pēc daudzu miljonu ES fondu naudas “ieguldīšanas” ūdenssaimniecības “sakārtošanā”, trubas atkal “sapuvušas”, kā pavisam nesen konstatēja nu jau padzītais valdes loceklis

    10
  6. kopš tā laika, kad, piemēram BNKS saņēma zvanu no Skaitkanes par “avārijas situāciju”, brigāde savīkšķījās, aizbrauca, konstatēja- nav līdzi vajadzīgo instrumentu vai rezerves daļu, arī ekskavators laikam būšot vajadzīgs, līdz brīdim, kad avārija novērsta? Svētiņa “laikā” pat konstatēt noplūdi no jaunuzbūvētā ūdensvada uz tuvējo grāvi, prasīja turpat pāris gadus, un arī tikai pēc iedzīvotāju zvana.

  7. Domāju, vēl par agru priecāties. Šobrīd tarifs tika samazināts tikai uz tieši iesaistītā personāla izmaksu, jeb santehniķu un tīklu montētāju skaita un algu rēķina. Precizējot pārējos datus SPRK, tas vēl var mainīties, un skat, ka neizaug līdz tiem pašiem 4 eiro.
    Skaidrs ir viens – mainīt tarifu BNKS var tikai 2 gadu posmā starp vēlēšanām. Gadu pēc vēlēšanām jaunizceptie deputāti īsti nesaprot kur nokļuvuši, tādēļ neko negrib un neprot risināt, savukārt gadu pirms vēlēšanām visi novada iedzīvotāji kļūst par vēlētājiem, un nepopulārus lēmumus pieņemt vairs nedrīkst.
    Kas mainīsies no tā, ka Okmačeka spiediena rezultātā BNKS pazemināja ūdenssaimniecības tarifu par 9%? Pa lielam – nekas! Okmačeku partija jau drīz savā priekšvēlēšanu kampaņā varēs taurēt, kā rūpēs par baušķeniekiem, šie panākuši tarifa samazinājumu. Kas zina, varbūt tomēr tauta apžēlosies no šos atkal savēlēs domē. BNKS jau tāpēc uzreiz nenobankrotēs, tikai cerība uz jauniem tīkliem vai esošo tīklu nomaiņu attālināsies par pāris gadiem. Būs sarežģītāk stabilizēt finanšu plūsmu un samazināt zaudējumus. Interesanti būs vērot, kur BNKS ņems piķi, lai Pilsrundālē uzbūvētu urbumu vai Audrupos – kanalizāciju. Varbūt uz vēlēšanu rēķina pašvaldībai atradīsies nieka 350 tūkst. tik cēliem mērķiem? Pēc vēlēšanām BNKS atkal sāks darbu pie nākamā tarifa un tā ik pa pāris gadiem Bauskas novadā pieaugs maksa ūdenssaimniecības pakalpojumiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.