Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Valdība atbalsta Rundāles pils muzeja juridiskā statusa maiņu

Valdība otrdien atbalstīja Rundāles pils muzeja juridiskā statusa maiņu no valsts tiešās pārvaldes iestādes uz atvasinātas publiskas personas iestādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzšinējais Rundāles pils muzeja juridiskais statuss kavēja kapitālieguldījumu uzkrāšanu un muzeja spēju reaģēt uz tirgus pieprasījumu, aģentūrai LETA skaidroja Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Muzejs ir izvietots Rundāles pils apbūves ansamblī, kuru veido 19 ēkas un 85 hektāru liela teritorija. Lai pils ansambli apsaimniekotu un uzturētu augstā līmenī, gadu no gada ir vajadzīgs finansējums apjomīgu kapitālo projektu realizēšanai. Tiešās valsts pārvaldes iestādes statuss nedod muzejam iespēju uzkrāt finanšu līdzekļus kapitālieguldījumiem, jo katra gada beigās valsts budžeta konti tiek slēgti, un uzkrājums, ko varētu investēt attīstībā nākamajos gados, ir jāatmaksā atpakaļ valsts budžetā, skaidro Kokale.

Atvasinātas publiskas personas statuss Rundāles pils muzejam sniegšot lielāku finansiālo elastību, atbrīvojot muzeju no pienākuma apgūt finanšu līdzekļus līdz kārtējā gada beigām. Muzejs varēs no pašu ieņēmumiem veikt uzkrājumu infrastruktūras uzlabošanai un kapitālieguldījumiem, kas ļaušot labāk plānot un īstenot darbus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat muzejam būs iespējas ātrāk veikt izmaiņas pakalpojumu cenrādī, izslēgt pakalpojumus, pēc kuriem ir zems pieprasījums, un ieviest jaunus pakalpojumus. Jaunie pakalpojumi un to cenas, veicot izmaiņas cenrādī, vairs nebūs jāsaskaņo Ministru kabinetā.

Kokale arī atzīmē, ka Rundāles pils muzeja juridiskā statusa maiņa padarītu vieglāku Mežotnes pils kompleksa pārņemšanu muzeja pārvaldībā, uzturēšanu un pakalpojumu izveidošanu.

Muzeja juridiskā statusa nomaiņu atbalsta arī Latvijas Muzeju padome.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rundāles pils muzejs dibināts 1972.gadā un atrodas Latvijas izcilākajā baroka perioda arhitektūras piemineklī, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā un Eiropas Karalisko rezidenču tīklā.

Rundāles pils muzejs ir viens no KM pārziņā esošajiem valsts muzejiem un arī pēc juridiskā statusa maiņas saglabā savu valsts muzeja statusu un lomu.

Foto: Rundāles pils muzejs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Vai tikai jau nesākas lv īpašumu izdalīšana? Kāpēc valsts to nevarēja turpināt darīt? Es domāt – tāpēc ka valsts kredītus nespēj atdot un nu kreditori sāk pieprasīt,,grauda,,?

    2
    2
  2. Atkal neviens rakstu nav lasījis. Izlasiet rakstu! Muzejs joprojām paliek valsts īpašums. Muzejā nekas uz grunti neiet, tapēc jāmaina statuss, lai attīstītos. Šobrīd esošais stāvoklis to neļauj darīt, jo nav iespēja veidot ilgtermiņa uzkrājumus lielākiem mērķiem un darbiem. Protams, ka šis komentārs ir lieks, jo daudziem komentētajiem nav vispār nekādas saprašanas par to ko komentē.

    7
    1
  3. arī “air Baltic” un” rail Baltica” ir it kā valsts īpašumi joprojām, vien kādas algas tajos “svarīgajiem” darbiniekiem “nopelnās”. Redzams, ar patreizējo muzeja ‘statusu” ,pie kaut reizes desmit mazākām, netikt.

  4. vai tad ši” publiskā statusa” pieprasīšana nav dēļ valdes un pat padomes cilvēku “izraudzīšanās iespējām”, kas šādam statusam “pienākas”. Ja lancmanis viens pats spēja, tad tagad Lūse redzams…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.