Otrās Adventes priekšvakarā, 7. decembrī, Bauskas Rātslaukumā valdīja svētku noskaņa. Te pulcējās ģimenes ar bērniem un jaunieši, kas nepacietīgi gaidīja pilsētas eglītes iemirdzēšanos.
Īsi pirms pulksten 17 Rātslaukumu piepildīja smaidīgi un priecīgi ļaudis, neskatoties uz vēsajiem laikapstākļiem. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iegādāties piparkūkas un spīdīgas, košas rotaļlietas. Svinīgo pasākumu “Brīnumu lāde” atklāja multfilmu varoņi – lauvēns Simba, briedītis Bembijs un Sniegbaltīte.
Lai egle iemirdzētos, apmeklētājiem bija jāpilda dažādi uzdevumi. Pēc to veiksmīgas pabeigšanas varēja saņemt atslēgu, kas palīdzēja iedegt egli. Kopā ar multfilmu varoņiem klātesošie dejoja, dziedāja un iesaistījās spēlēs, radot īstu svētku izjūtu.
Kad visi uzdevumi bija izpildīti, pilsētas egli palīdzēja iedegt Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Viņš uzrunāja klātesošos, priekšsēdētājs vēlēja gaišas eglītes ikvienā mājā, daudz dāvanu un dāvināšanas prieku. Pēc A. Okmaņa vēlējuma, egle iemirdzējās zelta un baltās gaismās, apspīdot Rātslaukumu. Klātesošie priecājās par iedegto egli, iezīmējot adventes laiku Bauskā.
Lai vērotu svinīgo egles iedegšanas brīdi, Marks Daniels kopā ar māsu Lorēnu Luīzi mērojuši ceļu no Uzvaras Gailīšu pagastā. Lorēna Luīze jau bija pieredzējusi līdzīgus pasākumus iepriekšējos gadus, tāpēc viņa nepacietīgi gaidīja šī gada eglītes spožās gaismas. Markam Danielam šī bija pirmā reize, kad viņš piedalījās eglītes iedegšanas svētkos, viņš bija priecīgs par svētku noskaņu Rātslaukumā. Brālis ar māsu «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka drīz arī viņi dosies savas eglītes meklējumos, “mēs ģimenes eglīti meklēsim mežā,” teica Lorēna Luīze, jūsminoties par pilsētas spožo egli.
Baušķeniece Kristīne pasākumu apmeklēja kopā ar bērniem. “Šogad gribējās lielāku un augstāku skatuvi, kas būtu labāk saredzama, jo bērni nevarēja saskatīt notiekošo.” Kristīne uzteica pasākuma gaisotni, taču piebilda, ka būtu jauki, ja Rātslaukumā tiktu izvietotas vairāk dekorācijas, kas pastiprinātu svētku sajūtu. Viņa īpaši uzsvēra iepriekšējā gada dekorus – izgaismoto briedi un kamanas, kas piesaistīja uzmanību un bija Ziemassvētkiem ļoti piemēroti. Arī savas mājas Kristīne rotājot ar dažādiem dekoriem, lai radītu svētku sajūtu.
Starp pasākuma apmeklētājiem bija arī Krista no Bauskas. Viņa eglītes iedegšanas pasākumu “Brīnumu lāde” apmeklēja kopā ar savu meitiņu, kura labprāt dejoja līdzi svētku dziesmām. Krista šī gada egli vērtē kā ļoti skaistu: “Pašvaldība šogad ir pacentusies, lai iedzīvotāji ir priecīgi.” Baušķeniece gan piebilda, ka viņai pietrūkst dekorāciju Rātslaukumā, kā tas bija ierasts iepriekšējos gados. Tajā pašā laikā, viņa pozitīvi vērtē Korfa dārzā izvietotos sniegavīrus un eglītes, uzsverot, ka šīs dekorācijas ir iespaidīgākas nekā iepriekšējos gados. Savās mājās Krista dod priekšroku ilgtspējīgiem risinājumiem, rotājot Sudrabegli podiņā, kuru pēc tam iestāda, lai tā var izaugt par kuplu un spēcīgu meža valdnieci.
Nākamais pasākums Bauskas Rātslaukumā būs trešajā adventē, 15. decembrī, no plkst. 16 līdz 20, kad aicinās tirdziņš, kur no sirds radītas dāvanas pircējiem piedāvās vairāk kā 70 mājražotāji un amatnieki no dažādām Latvijas vietām. Bauskas rātsnama priekšā tiks izveidota svētku skatuve, ko piepildīs Ziemassvētku dziesmas Bauskas novada vokālo ansambļu izpildījumā, «Bauskas Dzīvi» informēja Kultūras centra pārstāve Kristiāna Paula Lībiete.
Teksts: Nikola Smirnova
Foto: Ivars Bogdanovs
Nikola tagad strādā Airikas vietā?
Vai to vienīgo nabaga koku arī nevarējāt aptīt ar skaistām lampiņām? Būtu daudz krāšņāks skats.
Ļoti ļoti bēdīga svētku rota Bauskā. Tik vien kā sniegavīri Korfa dārzā. Un tā vientulīgā egle Rātslaukuma pašā malā. Iespējams, sacensībā par vissērīgāko pilsētu mēs varētu pretendēt uz galveno balvu
Man gan šķiet, ka sacensībā par visnīgrākajiem pilsētniekiem, komentētāji Bauskā bez konkurentiem saņemtu galveno balvu! Nekad nekas te vienai daļai nav labi – lai būtu vai nebūtu jeb kas!
redzot, par ko ir pārvērsta valsts un liela daļa tās iedzīvotāju. Ko nozīmē svētki ne vienam vien mūsu valstī? Vai tiešām tie pārvērsti par dienām vai mēnešiem, kad liela daļa cilvēku gaida, ko viņiem pasniegs citi, pašiem pretī ne ko nedodot un arī otri, kam šie svētki ir “pļaujas laiks”, lielākās gada peļņas laiks. Varbūt, lai kaut izkārtu karogus pie saviem īpašumiem Lāčplēša dienā un Valsts dibinā’danas dienā, arī šajos svētkos rīkot gadatirgus un visu to “ambarāžu” , ko “tauta pieprasa” kāda mēneša garumā, un, protams, ar brīvdienām nedēļas garumā. Brīnums, kā vēl neviens nav iedomājies, lai arī dzimšanas un vārda dienas valsts vai pašvaldība tiem noorganizē.
Kāds laukums, tāda egle.
Bauskas centrālā egle precīzi ataino pašvaldības attieksmi pret iedzīvotājiem. Eglīte nespīd tumsā – tā arī darbinieki strādā klusi un nemanāmi kaut kur pagrīdē to naudu notralina. Apkārt eglei žogs, ka ne pieiet klāt. Tā arī darbinieki uzslej ap sevi žogu, kā esam lielam dārgumam, un pārējie ejiet kur nākuši. Varbūt sakritība, bet ejot braucot garām es tā saskatu. Labi, ka vispār ir uzlikta rota rātslaukumā, bet to tumsā iedzīvotāji braucot no darba un uz darbu nemana tāpat un dienā redz tik caurbraucēji. Radošie darbi taču izliek uz āru cilvēka iekšējo stāvokli un kurš ir tik nomākts mākslinieks pārvaldē?
kāda egle, tādi arī cilvēki, no ķīniešu plastmasas, izskatās. darināti. Varbūt, ja protat burtot, izlasiet kaut tos pašus “Mērnieka laikus” , vēl brāļu Kaudzīšu sarakstītos un ,ja spējat, mēģiniet atpazīt tolaiku personāžos līdzību ar sevi un šolaiku notikumiem, lai vēl ātrākā tempā nepārvērstos par plastmasas vai dzelzs gabaliem, izrotātiem lampiņām. Ja tā turpināsim, ķīnietis šeit, rātslaukumā, jums pasniegs visu jūsu pašlaik kāroto, bet, vai par velt?
Skumdina, ka eglīšu mantiņas krājušas putekļus un lietus notecējumus no pagājušā gada. Redzams, ka tās ir netīras, apsūbējušas. Tādas lielas bumbas, un tik netīras. Būtu vismaz notīrījuši tās, lai zaigotu labāk, citād sajūta, ka uzlikuši ķekša pēc.
Kurkstētāji, jūs paši esiet izrotājuši savus pagalmus, dzīvokļu logus u.t.t.?
10 000. Katru gadu. Inflācija. Papīros jāraksta egle par 9999 un bumbas par 9999. Vai tad negribas 20000? Un 30000?