Sociālajos tīklos esam manījuši kuriozus, kad gaidītās garīgās dziesmas vietā dzirdam ne to, ko gaidījuši. Nu par to varam būt droši – grupa «Aklie» Ziemassvētkiem radījusi dziesmu «Piedod».
Dziesma no 15. decembra ir klausāma interneta vietnēs Youtube un Spotify. Youtube to var noskatīties vienkāršā, bet saistošā videoklipā. Mākslinieciskais izpildījums, kas tapis pašu autoru ģimenes lokā, kopā ar melodiju un vārdiem rada tiešām maģisku noskaņojumu.
Stilistiski jauna
Grupā «Aklie» vairākus gadus apvienojušies Pēteris Upelnieks un Matīss Garais, sadarbojoties ar citiem mūziķiem. Ideja par jauno garadarbu radusies vasarā. «Mums visiem svarīga tēma par piedošanu,» saka M. Garais. Reizē nākusi doma pirms Ziemassvētkiem dziesmu «laist tautās».
«Sabiedrībā tā ir iegājies, ka Ziemassvētki ir piedošanas laiks, kad ģimenes sanāk kopā. Varbūt dziesma palīdzēs kādam palūgt piedošanu vai piedot. No mums šī dziesma stilistiski ir kas jauns. Parasti dziesmas bija ar humora piesitienu, bet te mazāk smieklu.»
Bijusi sajūta, ka vajadzīgs vairāk, tāpēc iesaistīts bērnu koris – grupa «Dimanti» no vokālās studijas «Pigoriņi». «Mūsu doma – lai šo dziesmu sadzird pēc iespējas vairāk cilvēku. Man pašam ir sajūta, ka darbi, ko esmu radījis, izraisa cilvēkos kustību, kaut ko maina,» teic P. Upelnieks. Savukārt M. Garais vērtē, ka dziesma varētu uzrunāt plašāku auditoriju: «Daudzi vecāka gadagājuma cilvēki par mums nezina.»
Kolektīva himna
Grupa savulaik radusies dažādu apstākļu sakritības dēļ. «Radot pirmo dziesmu, nebija doma pat taisīt pirmo grupu. Tas bija kā joks, lai pašiem ir jautri. Toreiz bija populāra dziesma «Blinded», un vienkārši savilkām kopā, ka varam būt «Aklie». Pirmā dziesma tā arī aizgāja gan cilvēkos, gan mūsu dzīvē,» stāsta P. Upelnieks. Matīss Garais šeit savelk kopā arī filozofisko pusi: «Esam diezgan akli arī tad, kad redzam un dzirdam.» «Sākumā nebija dziļas nozīmes, laika gaitā tā kļuva skaidra,» piekrīt P. Upelnieks.
Mūziķi atklāj – ir divi veidi, kā noteikt, ka dziesma kļuvusi populāra. «Viens – var redzēt, cik klausās internetā, bet otrs – kad brauc uzstāties un cilvēki runā par šo dziesmu. Vienā Ziemassvētku pasākumā man teica, ka dziesma «Tā stunda nāk» ir kļuvusi par kolektīvu himnu, kas tā arī jādzied,» stāsta P. Upelnieks. Youtube.com dziesmai «Tā stunda nāk» ir 28 tūkstoši skatījumu.
Iedvesmas radītas
Pamazām radušās vairāk nekā piecas dziesmas. «Gadā reizēm top viena dziesma, dažreiz divas. Darām tā, lai pašiem nesarežģī dzīvi. Kad uznāk iedvesma, satiekamies, uzrakstām,» stāsta M. Garais. «Taisām paši, kā stilistiski gribam, pašiem prieka avots,» smaida P. Upelnieks. «Dziedam paši par sevi, neko nemelojam,» saka M. Garais.
Tiesa, tādai pieejai ir sekas – neesot gluži tas formāts, ko gribētu laist standarta ēterā. «Tāpēc daudzviet mūsu dziesmas neskan,» atzīst. M. Garais. «Dažreiz pasākam kaut ko tik taisni, ka tas radiostaciju standartā neiet. Tomēr ir dziesmas, kas skan radio. Pārsvarā apejam radiostacijas un pa taisno pie cilvēkiem!» saka
P. Upelnieks.
Abi atzīst, ka pagaidām tieši «Aklo» dziesmas pasākumos nav aicināti spēlēt, jo to bijis pamaz, bet nu jau pamazām par to varēs sākt domāt. «Klausies dziesmu, piedod vispirms pats sev un arī pārējiem,» Ziemassvētkos visiem novēl abi dziesminieki. ◆
Vai tad Garajam ir muzikālā izglītība? Vai viņš vispār notis pazīst? Kāapēc kaut kādiem te tiek taisīta reklāma,bez pamatojuma??? Vai tas ir rādītājs,ka vienam klipam ir 20000 skatījumu??? Mums Bauskā ir cilvēki,kuriem pāri par 100 000 skatījumu,bet par tiem klusē!!!