Sestdiena, 11. aprīlis
Hermanis, Vilmārs
weather-icon
+12° C, vējš 2.24 m/s, A-ZA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Gaismas gada zīmē

Valsts dibināšanas 96. gadadienai veltītā pasākumā Vecumnieku tautas namā 18. novembrī tika pasniegti novada domes atzinības un godaraksti, kā arī piešķīra īpašo apbalvojumu «Gada cilvēks».

Sarīkojumu vadīja Vecumnieku tautas nama vadītāja Agrita Laudurga un aktieris Raimonds Celms. Ar dziedājumu un mūziku priecēja Vecumnieku tautas nama jauktais koris «Maldugunis», ko diriģē Sindija Druva, koncertmeistare ir Līga Eglīte, un divi diriģentes Lienes Batņas kolektīvi – Vecumnieku tautas nama jauniešu koris «Via Stella» un Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas bērnu koris «Via Stella».

Sveicamo vairāk
Pārpildītajā tautas nama zālē pirmais sanākušos uzrunāja Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis: «Nav svarīgi, cik esam lieli vai mazi, svarīgi ir apzināties, ka mums ir sava valsts. Jāveido pašiem savi veiksmes stāsti ģimenē, novadā, Latvijā. Savu skaistāko zemi Dievs ir atdevis mums.»

Pašvaldības vadītājs kopā ar domes sekretāri Līgu Krēmeri pasniedza apbalvojumus, kuru skaits bija ievērojami lielāks nekā pirms gada. Pasniedza 35 atzinības rakstus.

Apbalvojumus saņēma ļoti dažādu profesiju pārstāvji. Trīs atzinības raksti tika jauniešiem. Vecumnieku vidusskolas 9. klases absolvents Kristers Drevinskis aizvadītajā sezonā izcēlies ar panākumiem motokrosā. Divas balvas Misas vidusskolas skolēniem – Toms Jaunzemis ieguva Vecumnieku novada «Gada skolēns 2014» titulu, kā arī izcīnīja labus rezultātus tūrisma sacensībās, savukārt Luīze Diena kļuva pazīstama ar dalību jauniešu laikmetīgās mākslas projektā «Eksperimenta 2014» un iesaistoties citos mākslas konkursos.

Atzinības rakstus saņēma arī uzņēmēji, zemnieki un strādnieki, to skaitā SIA «Bauskas tirgotājs» Vecumnieku kafejnīcas konditore Sandra Kovaļenko, SIA «Pīlādzis» pārdevēja Gunita Veismane – par laipnību, atsaucību, godprātību un meistarīgi veiktu darbu. Ļoti daudz sveicēju bija Vecumnieku pagasta uzņēmējai Inesei Priedei. Viens no atzinības saņēmējiem bija Valles pagasta SIA «Krīči» kokzāģētavas darba vadītājs Agris Vinovskis. «Negaidīti. Liekas, ka neko īpašu neesmu izdarījis. Esam apgādājuši ar zāģmateriāliem pagastus, pāris rotaļu laukumu bērniem uztaisīti. Nekā īpaša nav,» nedaudz apmulsis bija A. Vinovskis.

Baznīca līdzās
Ikdienas darba veicēju starp apbalvotajiem bija gana daudz. Par centīgu un godprātīgu darbu vairāku gadu garumā atzinības saņēma skaistkalnietis Oskars Grendziņš, kurš kopj Ānmēmeles parku, Vecumnieku vidusskolas sētniece Iveta Pustenko, skaistkalniete Ieva Trušinska. Balvas ieguva arī citu amatu veicēji dažādās iestādēs.

«Patīkami saņemt atzinību. Jau divus gadus kopju Skaistkalnes baznīcu un tās apkārtni. Tas ir mans aicinājums. Vēlos, lai viss būtu sakopts un skaists. Pie mums brauc daudz ekskursantu,» teic viena no apbalvojuma saņēmējām Olita Silakaktiņa no Skaistkalnes. Viņu un vēl vairākus skaistkalniešus sveica Skaistkalnes katoļu draudzes prāvests, paulīniešu ordeņa tēvs Jānis, daudzi aktīvie iedzīvotāji ir saistīti ar baznīcu.

Ticībai liela nozīme ir godaraksta saņēmējas bārbelietes Mudītes Dievaites dzīvē – viņa ir Bārbeles evaņģēliski luteriskās draudzes aktīva brīvprātīgā. Pārrauga kapsētas, veic zvaniķa pienākumus. Kundze izaudzinājusi deviņus bērnus. Vēl aizvien katru gadu organizē ekskursijas pensionāriem un citiem iedzīvotājiem.

Kopā pasniedza desmit godarakstu. Vienu no tiem saņēma Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadītāja Ineta Skustā – pagasts otro reizi atzīts par sakoptāko Vecumnieku novadā. Apbalvojums arī «Vecumnieku Novada Ziņu» redaktorei Žannai Zālītei. «Mēs esam to paveikuši visi kopā,» tā sanākušajiem sacīja Ž. Zālīte.

Dubults novērtējums
Šogad divi novada iedzīvotāji saņēma apbalvojumu «Gada cilvēks». Valles pagasta bibliotēkas vadītāja Ingūna Kļaviņa augsto novērtējumu ieguvusi ar centību, iekļaušanos Latvijas mēroga aktivitātēs un saņēmusi augstāko vērtējumu konkursā «Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs» Zemgales reģionā. «Šis gads man pagājis gaismas zīmē – sākot ar konkursu par gaismas nesējiem, tad novadu diena «Gaismas pilī» – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā –, tagad šis apbalvojums, kas bija pavisam negaidīts,» pauž I. Kļaviņa. Bibliotekāre darbu savulaik sākusi Valles pagasta Taurkalnē un kopš 1993. gada strādā Vallē. Viņa stāsta, ka bibliotēka mūsdienās kļuvusi par sava veida sociālo centru – tā apvieno kultūru, izglītību, informāciju, ir satikšanās vieta. Bibliotēku vadītāji dara daudz vairāk, nekā amata pienākumos prasīts.

Dubults vērtējums diriģentei Lienei Batņai – vispirms viņas koris «Via Stella» saņēma godarakstu, bet pēc tam diriģente – «Gada cilvēka» goda nosaukumu. «Liene Batņa aizsākusi profesionālā bērnu kora tradīcijas Vecumniekos, izaudzinājusi veselu koristu paaudzi, bērnu korim kļūstot par jauniešu kori,» tā par diriģentes paveikto stāstīja sarīkojuma vadītāji.

«Liels prieks. Domāju, ka apbalvojums ir laika gaitā sakrāts. Dziesmu svētku skatēs un starptautiskos konkursos gūts augsts novērtējums, saņemti apbalvojumi Pasaules koru olimpiādē. Cilvēki mūs Vecumniekos novērtē un mīl,» teic L. Batņa.

Pēc pasākuma savu vadītāju sveica jauniešu kora dalībnieces, pasniedzot gleznotu diriģentes portretu. «Novērtējot mūsu brīnišķīgos tērpus, var teikt – cilvēks sev apkārt veido tādu vidi, kāds viņš ir pats,» koristes slavēja L. Batņu. Diriģente gan uzreiz uzsvēra, ka atpūtai laika nav: «Gribu atgādināt, ka rīt ir mēģinājums, gatavojamies Ziemassvētku koncertam, jaunai programmai.» «Mēs esam tāds koris – koncertējam nemitīgi,» «Bauskas Dzīvei» atzina L. Batņa.

UZZIŅAI

Apbalvojumu «Vecumnieku novada domes atzinības raksts» saņēma:

Vineta Andrejeva, pirmsskolas skolotāja Kurmenē;

Aivars Auziņš, Bārbeles pagasta zemnieku saimniecības «Grantskalni» vadītājs;

Līga Baļčūne, Skaistkalnes tautas nama vadītāja;

Mārtiņš Bērziņš, Kurmenes pagasta SIA «Iecavas» vadītājs;

Brigita Čebatarova, Taurkalnes bibliotēkas vadītāja;

Luīze Diena, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas audzēkne, Misas vidusskolas skolniece;

Dzintars Dīcis, sporta un kultūras pasākumu rīkotājs Valles pagasta Mežmuižas ciemā;

Kristers Drevinskis, motosportists un Vecumnieku vidusskolas 9. klases absolvents;

SIA «Florabalt», Valles pagasta uzņēmums;

Osvalds Grendziņš, Skaistkalnes pagasta Ānmēmeles parka kopējs;

Toms Jaunzemis, Misas vidusskolas 11. klases skolnieks, Vecumnieku novada «Gada skolēns 2014», tūrisma sacensību dalībnieks;

Sarmīte Jukone, Stelpes pagasta sociālā darbiniece;

Daiņa Logina zemnieku saimniecība «Kalnāji» Vecumnieku pagastā;

Sandra Kovaļenko, SIA «Bauskas tirgotājs» Vecumnieku kafejnīcas konditore;

Brigita Krauze, Bārbeles pagasta bibliotēkas vadītāja;

Rita Macpane, Stelpes pamatskolas pavāre;

Indra Martinska, kultūras un sporta pasākumu organizatore Valles pagasta Mežmuižas ciemā;

Inita Medne, Skaistkalnes pagasta zemnieku saimniecības «Kociņi» vadītāja;

Ēriks Pīlādzis, Stelpes un Vecumnieku pagasta uzņēmējs, starptautisku motokrosa sacīkšu rīkotājs;

Sandra Plēsniece, Vecumnieku vidusskolas lietvedības sekretāre un kasiere;

Inese Priede, Vecumnieku pagasta uzņēmēja, floriste;

Iveta Pustenko, Vecumnieku vidusskolas sētniece;

Brigita Reinvalde, Vecumnieku novada domes nodokļu inspektore;

Ingrīda Segliņa, Vecumnieku vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja;

Lolita Silakaktiņa, Skaistkalnes vidusskolas krievu valodas skolotāja un direktores vietniece mācību un audzināšanas jomā;

Olita Silakaktiņa, Skaistkalnes baznīcas un tai piegulošās teritorijas kopēja;

Anda Sproģe, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas mākslas skolotāja;

Aija Staškeviča, Vecumnieku vidusskolas sākumskolas klašu skolotāja un logopēde;

Ieva Trušinska, aprūpē Skaistkalnes baznīcas teritoriju, darbojas pensionāru kopā «Saulgriezes»;

Rita Urtāne, Stelpes pagasta pensionāru biedrības «Dižstelpe» vadītāja;

Gunita Veismane, SIA «Pīlādzis» veikala pārdevēja;

Sarmīte Vēvere, Vecumnieku vidusskolas bibliotekāre;

Agris Vinovskis, SIA «Krīči» kokzāģētavas darbu vadītājs;

Mārīte Vītola, Vecumnieku pagasta pensionāru un invalīdu biedrības «Virši» vadītāja;

Andris Zjukovs, Valles pagasta zemnieku saimniecības «Ziliņi» vadītājs.

Apbalvojumu «Vecumnieku novada domes godaraksts» saņēma:

Andžela Briča, Kurmenes pagasta viesu mājas «Lutauši» vadītāja;

Mudīte Dievaite, Bārbeles pagasta sabiedriskās dzīves dalībniece, izaudzinājusi deviņus bērnus;

Iveta Lavrinoviča, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas direktore;

Māris Plēsnieks, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales brigādes Bauskas daļas Vecumnieku posteņa komandieris;

Andris Polāns, SIA «Krīči» vadītājs;

Andrejs Rūtiņš-Rūtenbergs, Stelpes pamatskolas darbinieks;

Ineta Skustā, Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadītāja;

Vecumnieku tautas nama jauniešu koris «Via Stella»;

Sandra Zadovska, Vecumnieku novada domes grāmatvede;

Žanna Zālīte, Vecumnieku novada domes informatīvā izdevuma «Vecumnieku Novada Ziņas» redaktore.

Goda nosaukumu «Vecumnieku novada Gada cilvēks» saņēma:

Liene Batņa, Vecumnieku tautas nama jauniešu kora «Via Stella» diriģente;

Ingūna Kļaviņa, Valles pagasta bibliotēkas vadītāja.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.