Rundāles novadā nepieciešams ieviest vienotu apsaimniekošanas un īres maksas aprēķinu sistēmu, uzskata būvinženieris Aldis Iesalnieks.
Būvinženieris stāsta, ka 2008. gadā ir pieņemts lēmums par namu apsaimniekošanas maksu. Mājām «Punclavas 5», «Punclavas 6» «Pienotava», «Strautiņi», «Zvejnieki» tā bija noteikta seši santīmi par kvadrātmetru. «Ēkas ir problemātiskā kārtībā. Par tādu naudiņu nekādus apsaimniekošanas pasākumus nevaram veikt,» spriež A. Iesalnieks.
Piedāvātajā vienotajā sistēmā pašvaldības apsaimniekotās mājas varētu iedalīt trīs līmeņos. Tie namu iedzīvotāji, kuriem iekštelpās nav ūdens un kanalizācijas sistēmas, par vienu kvadrātmetru maksās 15 centus. 20 centi par kvadrātmetru būs jāmaksā to māju iedzīvotājiem, kuriem ir ēkā ierīkoti iekšējie ūdensvadi un kanalizācija, bet viņi paši uzkopj mājas teritoriju, pļauj zāli. Savukārt to namu iedzīvotāji, kuriem dzīvokļi ir aprīkoti ar visām komunikācijām un pašvaldība vēl veic sanitāro kopšanu, par vienu kvadrātmetru maksās 31 centu. Šādas mājas, piemēram, ir Pilsrundāles ciemata centrā.
Rundāles novada domes deputāti sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas sēdē apstiprināja būvinženiera ierosinājumu mājām «Punclavas 5», «Punclavas 6» «Pienotava», «Strautiņi», «Zvejnieki» apsaimniekošanas maksu piemērot 15 centu apmērā par kvadrātmetru.
Mājai «Priežpuri», ko pašvaldība šogad pavasarī pēc iedzīvotāju vēlmes pārņēma savā apsaimniekošanā, bija noteikta maksa 20 centi par kvadrātmetru un papildu jāmaksā paaugstināta maksa, kas sedz remontdarbus. Būvinženieris ierosināja apsaimniekošanas maksu samazināt līdz 15 centiem par kvadrātmetru, lai būtu taisnīgi un atbilstīgi vienotajai sistēmai.
Izmaiņas piedzīvos arī mājas «Druviņas» iedzīvotāji. Līdz šim viņi maksāja paaugstinātu tarifu, jo sedza jumta remonta izmaksas. No šī gada 1. oktobra tiks iekasēta standarta maksa. Māja ir aprīkota ar komunikācijām, bet saviem spēkiem viņi kopj teritoriju, tāpēc pēc vienotās apsaimniekošanas sistēmas, būtu jāmaksā 20 centi par kvadrātmetru.
«Jāmaina ūdensvads, jātīra skurstenis, jāsakārto kāpņu telpa. Ja māju pašlaik neremontē, veidosies uzkrājums un varēs realizēt arī lielākus darbus, piemēram, nomainīt logus. Kad parādīsies naudiņa, varēs veikt uzlabojumus,» secina A. Iesalnieks.