Bauskas Centrālā bibliotēka (BCB) sadarbībā ar Plūdoņa muzeju jau trešo gadu maija beigās dzejnieka mājās «Lejeniekos» rīko Viļa dienu.
Šogad visi interesenti Viļa dienā gaidīti ceturtdien, 26. maijā, no pulksten 11.30, «Bauskas Dzīvei» vēsta BCB galvenā bibliogrāfe Laimdota Ozoliņa. Sākumā kopā ar muzeja darbiniecēm Elīnu un Signi apmeklētāji izstaigās «Plūdoņa taku» pagalmā, pieturvietās atbildot uz jautājumiem un pārbaudot zināšanas par izcilā dzejnieka dzīvi un daiļradi.
«Varēs aizstaigāt uz Plūdoņa kapsētu vai atvilkt elpu šķūnī un pavērot prezentāciju par iepriekšējā gadā veidotajiem dzejas pasākumiem,» ieceres atklāj rīkotāja. Viļa dienas oficiālā atklāšana notisk pulksten 12 pagalma estrādē ar Bauskas sākumskolas folkloras ansambļa priekšnesumu skolotājas Dainas Ārmanes vadībā. Pēc tam šķūnī varēs apskatīt pērnā gada apmeklētāju Dzejas darbnīcā radītos darbus, kuri jāuztver ar smaidu, iesaka L. Ozoliņa. Tepat varēs noskatīties režisores Valdas Karnītes iestudēto Gunāra Priedes lugu «Tētis un māmiņa jeb Niklāva Rimšas noslēpums» Iecavas teātra «Artis» izpildījumā.
No pulksten 12.40 pagalmā un mājā varēs piedalīties atraktīvās un izzinošās nodarbēs. Konkurss «Vai pazīsti latvju zīmes?» notiks pie estrādes kopā ar Ēriku, darbnīca «Radi savu dzejoli» ar Laimdotu – gravā pie Zaķīšu pirtiņas. Pļavā aiz mājas pie ābelēm ritēs rotaļas ar Sarmīti, verandā Aelita lasīs Plūdoņa dzeju. Burvju trikus visur rādīs Iecavas meistars Edžus Kauķis.
Pulksten 13.40 visi būs aicināti mieloties ar tradicionālo Viļa dienas cienastu – skābeņu zupu no «Lejenieku» pļavām. Sarīkojumu iecerēts noslēgt pulksten 14.30, atvadoties no Plūdoņa mājām līdz nākamajai Viļa dienai.
Ikviens interesents bez personiskā transporta varēs aizbraukt uz «Lejeniekiem» ar īpašu autobusu no lielveikla «Rimi» laukuma pulksten 11, vēsta L. Ozoliņa. Braucējus sagaidīs bibliotekāres Aelita un Sarmīte. Rīkotāji aicina visus uz «Lejeniekiem» arī tad, ja 26. maijā līs, jo tad visas norises ieplānotas telpās.