Otrdiena, 27. janvāris
Ilze, Ildze, Izolde
weather-icon
+-11° C, vējš 2.34 m/s, A-ZA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Sāk vākt pirmās zemenes

Pirmās zemenes daļēji segtās platībās nogatavojušās Rundāles novada saimniecībā «Lepšukalni».

«Zemenes jau ienākas un tiek nodotas lielveikalam,» stāsta saimniecības vadītājs Aivars Upenieks, «tas, ka raža pagaidām neliela, ir nopelns vēsajam aprīlim. Tomēr ceru, ka pēc 5. jūnija varēsim sākt tirgot ogas Bauskā un kioskā pie dārza.»

Turpat netālu saimniecībā «Jaunlejnieki» Anna Truntika pirmo zemeņu ražu plāno ievākt pēc pāris nedēļām. «Ogu cerus stādījumos ar agrotīklu nesedzu, lai mazāk vairotos smecernieki, kas izurbina ziedus un samazina ražu par trešdaļu,» skaidro A. Truntika, «tā kā nemigloju ne zemenes, ne avenes, raža vairāk atkarīga no laikapstākļiem. Manā saimniecībā ogas pērk ģimenes ar bērniem, tāpēc jābūt drošai, ka ķīmija audzēšanā nav lietota.»

A. Truntika vēsta, ka šogad jūnijā «Jaunlejniekos» lielo Zemeņu svētku nebūs, taču tiks sarīkota tematiska pēcpusdiena novada skolēniem, kuri kopā ar pedagogiem jau gatavojoties šim notikumam. «Bērni ir čakli un to pelnījuši, savukārt ar lielajiem svētkiem šogad ieturēšu pauzi,» skaidro saimniece.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.